Penkiasdešimt raudonų atspalvių

Jau kelis šimtmečius niekam nekyla abejonių, kad italai – tai avalynės gamybos meistrai ir lyderiai. Tačiau šiemet dizainerių dėmesio centre ši šalis priešaky iškyla kaip 2015 m. spalvos lyderė. Ši spalva – rudai raudona, savo istoriją pradedanti nuo Marsala (Sicilija) regione augančių vynuogynų ir ten gaminamo vyno. Marsalą metų spalva paskelbė net žymusis „Pantone“ spalvų institutas, diktuojantis spalvų tendencijas. Tad tiek pavasario/vasaros, tiek dabartinėse žiemos/rudens kolekcijose vyrauja būtent ši spalva ir jos vediniai.

Marsala pagal Pantone institutą Marsala pagal Pantone institutą

Sodraus, kokybiško ir išlaikyto vyno spalva tapo įkvėpimo šaltiniu ne vienam dizaineriui. Burgundiška, rausva, vyšnių, marsala spalvos karaliauja ir vyriškuose, ir moteriškuose avalynės modeliuose bei aksesuaruose.  Pavyzdžiui, „Officine Creative“ avalynės gamintojai, pasižymintys itin aukšta meistryste, avalynei skirtą odą dažo net keliasdešimt kartų, kad išgautų  spalvą ar tinkamą faktūros efektą. Jų kolekcijose neretai vyrauja dégradé ir ombré dažymo technikos. Oda meistrams tampa it drobė dailininkui. Kad sukurtų kažką unikalaus ir savito, meistrai naudoja specialias priemones, kurių dėka odiniai padai ar odos paviršiai atrodo paveikti laiko, pasendinti.

officine-creative „Officine Creative“

Novatorišku ir netradiciniu tokių spalvų taikymo pavyzdžiu galime laikyti „O.X.S. Rubber Soul“ kolekcijas. Avalynę ir aksesuarus kūrėjai nardina į specialų odos ir kaučiuko lydinį, kuriame objektas įgauna neregėtas formas ir paviršius. Rausvos spalvos atspalviai ne tik pereina iš šviesesnės į tamsią, bet sukuriamas unikalus paviršius, kartais kūrėjų vadinamas marsietišku.

oxs „O.X.S. Rubber Soul“

„Rocco P.“ rudens/žiemos kolekcijoje marsala spalva dominuoja ne tik odos pasirinkime, bet ir kulnų spalvyne. Sodrios spalvos lygios ir poliruotos odos rankų darbo avalynei suteikia išskirtinumo. „Alberto Fermani“ ir „Pomme D’or“ dizaineriai duoklę atidavė elegancijai ir rafinuotai prabangai. „Chie Mihara“ avalynė kaip visada – unikali, žaisminga ir nepakartojama: gausybė raštų ir faktūrų, vyrauja netradicinės detalės. „Premiata“ ir „Vic Matie“ prekių ženklo atstovai tiek formas, tiek spalvinę gamą dedikavo pankiškai raudonai spalvai, o „Pantanetti“ vyrams pasiūlė ne tik naujas formas, bet ir kitokius raudonos spalvos efektus, vizualiai sukurdami visai kitą avalynės formą.

slider „Alberto Fermani“, „Rocco P.“ ir „L’Autre Chose“

„Pantone” Instituto atstovė Leatričė Eiseman sako: „Marsala – stilinga, solidi, jauki, širdį suvirpinanti spalva, visiškai atitinkanti stiprų, sodrų, klampų Marsala regiono vyną.“

past_pantones_cats_media Spalvos pagal „Pantone Color Institute“

Daugiau avalynės rasite čia.