MADA | po sportbačio padu

Vienas įdomiausių reiškinių, vykstančių madoje, yra nuolatinės naujų formų paieškos, senų tradicijų pritaikymas šiems laikams ir netikėti atradimai. Tai, galima sakyti, madą pastaruoju metu perkėlė ant bėgimo takelių. Dėl to nieko nebestebina, kai prie kostiumo derinami sportiniai bateliai, o Paryžiuje aukštosios mados pristatymo metu dizaineriai manekenes ant podiumo išleidžia avinčias sportiniu apavu. Net dizaineris Karlas Lagerfeldas yra pasakęs: „Couture bėgimas – gan elegantiška idėja, ar ne?“

Sportiniai bateliai, pirmą kartą pasirodę 1916 m., turi labai savitą istoriją. Per visą šį laikotarpį keitėsi ne tik jų forma ar paskirtis, bet ir kultūrinė reikšmė: apie juos buvo kuriamos dainos, statomi filmai ir įsigalėjo tikra sportinių batelių manija. Šiandien sportinio batelio sąvoka pakitusi, ypač kai novatoriški dizaino sprendimai sportinio tipo batelį pavertė bene meno kūriniu. Bendri projektai su muzikos atlikėjais, sportininkais, mados, kultūros atstovais, aktoriais darė įtaką tiek mados tendencijoms, tiek pardavimams ir batelių populiarumui visame pasaulyje.

chanel-couture-kicks2 Aukštosios mados ir sportinio batelio derinys. Paryžius

Kas sezoną naujai pateikiama sportinio batelio forma tarsi priverčia susimąstyti, kaip pirmojo sportinio batelio kūrėjai dabar reaguotų į mados bei visuomenės pokyčius. Oda derinama su tvidu, vietoje raištelių atsiranda užtrauktukai, klasikinė lygi oda derinama su blizgia ir marga, naudojamas net ponio ar veršiuko kailis, lakuota oda derinama su liureksiniu ar lininiu audiniais. Padas margintas raštais, kuriuose neretai atsispindi ir prekių ženklų credo. Kai kurie, rodos, inspiruoti eklektiško interjero, kiti – tarsi marginti grafičiais.

xsx „Premiata“ mot. sportinis batelis

Netradicinis dizainas ir italų filosofija bei preciziškumas atsispindi „Premiata”  prekių ženklo sportinėje linijoje. Dizaineriai savo klientėms pasiūlė sportinius 
batelius su dviguba platforma, ir, beje, šis dizaino sprendimas gavo patentą. Nuo klasikinių vienspalvių iki blizgių, puoštų tvidu, liureksu, matinėmis ir metalo spindesiu žėrinčiomis spalvomis – „Premiata“ prekių ženklo dizaineriai savo drąsiais sprendimais sportinę avalynę pavertė beveik aukštosios mados elementu, kuris derinamas tiek prie vakarinės, tiek prie kasdieninės aprangos.

s „Primabase“ prekių ženklo modelis

Rocco Pistolesi, kuriantis džiazo muzikos įkvėptam avalynės ir aksesuarų ženklui „Rocco P.“, klientams pasiūlė žinomų „Converse” stiliaus batelių interpretaciją. Suteikdamas jiems Oksfordo stiliaus siluetą, jis skambiai sužaidė netikėtomis detalių variacijomis. „Primabase” prekių ženklo dizaineriai kūrybingai pasinėrė į eklektikos pasaulį. Genialūs meniniai sprendimai, kuriuose bandoma derinti tai, kas iš pirmo žvilgsnio nesiderina tarpusavyje: didelė spalvų ir raštų paletė, skirtingas medžiagiškumas ir odos faktūros, įvairi avalynės furnitūra ir naujos formos. „Moma” kūrėjai pasiūlė vyrams sportinius batelius, drąsiai derinamus net prie klasikinio formalaus kostiumo!

10762170 Sportinius batelius avintis modelis Paryžiaus aukštosios mados pristatymo metu

Galima prieštarauti tiems, kurie sako, kad sportinis batelis tegali likti tik kasdienišku arba sportišku. Vis dažniau lentynose klasikinius sportinius baltus ar juodus batelius keičia nusagstyti kristalais ar kitais puošybos elementais, o padas tampa ne tik gumos ar kaučiuko, bet ir plastiko kūriniu. Tad kartais apsiavus tokius batus neretai galima ir susimąstyti, ar tai tikrai tik sportinis batelis.

Screen Shot 2015-10-01 at 3.15.56 PM „Primabase“ sportiniai bateliai

sale „O.X.S.“, Primabase“ mot. bateliai ir „Premiata“ vyr. batelis

Daugiau sportinių batelių: vyrams ir moterims.