Moteriški, bet įkvėpti vyriškos mados

moma „Moma“

Svarbiausia rudens – žiemos sezono tendencija – tai invazija į vyro spintą! Tiesa, šįkart šiek tiek neįprasta. Niekas tarsi specialiai nesistengia pabrėžti moteriškumo. Atvirkščiai – hiperbolizuoja ir žaidžia su didesnėmis, griežtesnėmis formomis ir proporcijomis, drąsiai moterišką batą paverčia beveik vyrišku. Avalynės istorijoje būta visko, o tai primena gerą romaną, kuriame kyla rizika avėti netinkamus batus per aukšta pakulne ar nusižengti nustatytoms tendencijoms… Vis dėlto vienas reikšmingiausių romano dalyvių – pats vyras ir dalis jo garderobo detalių moteriškoje spintoje.

Kodėl būtent vyriško tipo batai? Pirmasis pasaulinis karas (nuo 1914 m. iki 1918 m.) pakeitė žmonių gyvenimus ir nukreipė juos dramatiškiausiomis kryptimis. Vyrai išvyko kovoti į įvairiausias Europos šalis, o moterys liko dirbti fabrikuose. Auganti moterų nepriklausomybė ir socialiniai pokyčiai didelę įtaką darė ir jų garderobui. Natūralu, kad avalynės kulnas mažėjo, atsirado raišteliai, noselė bukėjo, batų forma tapo grubesnė.

6391436-3x2-940x627 Moterys avalynės gamybos fabrike

Laikui bėgant keičiasi ne tik tendencijos, bet ir pati forma. Grubumas ir masyvumas formoje iškeliamas į pirmąsias pozicijas. Novatoriškos technologijos ir modernūs sprendimai, naudojami kuriant avalynę, tarsi nukelia į stilingo londoniečio spintą: perforuota oda blizga it veidrodis, tradiciniai odiniai kutai keičiami į ilgesnius, masyvesnius. Kuklią sagtelę keičia masyvi, neretai net hiperbolizuotai padidinta, o dendiškas Oksfordo batelis transformuojasi į kiek futuristinį. Ką jau bekalbėti apie klasikinių vyriško tipo batelių juodą spalvą, dėl naudojamų skirtingų odų atrodančią kaip meno kūrinys.

robert-clergerie-starps „Robert Clergerie“ vyriško stiliaus moteriški bateliai

Iš emancipuotos ir griežtos, į veržlią bei didvyrišką. Iš tendencijų sąrašų nė per žingsnį nesitraukia militaristinio tipo kerzai, klasikinės Brogue ar Oxford tipo formos, bet sugrįžta pokario ir retro laikų stilistika. Tai – itin ryškus braižas „Moma“, „Robert Clergerie“, „Fru.it“, „Laura Bellariva“, „Officine Creative“, „Chie Mihara“ prekių ženklų rudens/žiemos kolekcijose.

Kodėl vyriško tipo batai? „The gentelwoman“  (liet. vyriška dama) – idealiai tinkantis terminas, leidžiantis atskleisti tikrąjį ir ambicingą šios tendencijos apibrėžimą. Moteriškai vyriška tendencija ne tik pasižymi patogumu, ilgą laiką nesitraukia iš, kaip juos beįvardintumėm, it, must have, trendlist sąrašų, bet moteriai suteikia savitos elegancijos, laisvės pojūčio ir veržlumo.

invazija-i-vyro-spinta

Daugiau avalynės rasite čia.