PROJEKTAS | GUMA + ODA

Odos ir gumos dialogas

Guma turi sielą. Drąsu? Taip. Būtent tokiu šūkiu ir vizija vadovaudamiesi „O.X.S.“ prekių ženklo dizaineriai sukūrė naują liniją, kurią pavadino „O.X.S. Rubber Soul“. Ji iš limituoto leidimo bene kapsulinės kolekcijos išaugo tarsi į naują prekių ženklą, kurį šiandien mados kritikai ir stilistai įvardina kaip vieną novatoriškiausių ir sėkmingiausių ženklų, įdiegusių naujas dizaino technologijas.

Guma turi sielą. Ji gyva. Pavadinimas yra ne raidžių žaismas, bet turi aiškią reikšmę, kurios priešaky – guma. Ir šiuo atveju guma tampa ne tik sudedamoji kolekcijos dalis, naudojama gamybos procese, bet taip susilieja su oda, kad, rodos, gimsta odos ir gumos dialogas.

tumblr_noniu9LtsR1uw4lvbo1_1280 „O.X.S. Rubber Soul“ gumos, naudojamos gamybai, instaliacija

Rankų darbas, meistrų meilė avalynei ir preciziškumas, naujos technologijos ir dizainerių sumanumas leidžia tradiciškai įsivaizduojamą odą pateikti kitaip. Guma, kaitinama atitinkamoje temperatūroje, tampa skystu, klampiu mišiniu, į kurį įmerkiami batai. Tokiame gumos apvalkale batas nepraranda savo formos, bet įgauna naują ir nematytą. Du vienos poros batai niekada nebus identiški, tai tarsi naujai gimstantys meno kūriniai. Išskirtinumo kaltininkas – tai gumos fizikinės savybės ir avalynės gamintojų originalumas.

„Tai itin artimas ryšys. Taip gimsta unikali „O.X.S. Rubber Soul“ pora, kur tarsi kalbasi ir jungiasi du poliai“, – teigia prekių ženklo atstovai.

OXS RUBBER SOUL Instaliacija parodos metu Italijoje

Autentiškumas. Jis pasižymi ne tik tuo, kad kiekviena pora tuo pačiu vienoda ir skirtinga, bet ir rankomis sertifikuotu žymėjimu. Rankų darbo batų serijiniai numeriai žymimi ant pačio bato, dėžutės ir maišelio, skirto avalynei. Asimetriški gumos iškilimai – tarsi neužbaigtas gamybos procesas liejant gumą. Toks dizainerių sumanymas kiekvieną avalynės porą paverčia unikalia.

OXS RUBBER SOUL kolekcija ,,O.X.S. Rubber Soul“ kolekcijaOXS RUBBER SOUL instaliacija Instaliacija parodos metu

OXS RUBBER SOUL ekspozicija

OXS RUBBER SOUL ekspozicija italijoje

OXS Rubber Soul gamyba „O.X.S. Rubber Soul“ instaliacija