Akcentas | šlaunis siekiantys ilgaauliai

Kai šaltojo sezono pristatymų metu manekenės ant podiumo žengė dėvėdamos tik pailgintus vyriškus švarkus ir šlaunis siekiančius ilgaaulius, ne vienam mados gerbėjui kilo klausimas: kelnės tai ar batai? Užminta mįslė lėmė, kad daugelio akys krypo būtent į juos – šio sezono must have (liet. privalu turėti) sąraše pirmąsias pozicijas užimančius ilgaaulius.

slider „Strategia“, „Vic Matie“, „Premiata“

Nuo 15 a., kai ilgaauliai buvo naudojami jojimui ir žvejybai, iki 1962 m., kai ilgaauliai tapo podiumų būtinybe, pasikeitė labai daug kas. Užtenka pažvelgti į septintojo dešimtmečio vidurio „Balenciaga mados namų šlaunis siekiančius ilgaaulius ar „Yves Saint Laurent“ aukštosios mados kolekcijas, kurias pristatant manekenės podiumu žengė iki šlaunų aptemptais aligatoriaus odos batais.

11071665_10206096129312647_4275482575064635734_o11 Batai „Strategia“ | Mados fotosesija žurnale ,,Moteris“ | Fotografas: R. Baltakys

Sparčiai išpopuliarėjus septinto dešimtmečio retrofuturizmui ir palaipsniui pasitraukus kelis sezonus vyravusiam minimalizmui, moderni moteris pasinėrė į visai kitokį pasaulį: jame derinami skirtingi raštai ir faktūros, lakas atsiranda šalia šilko ar tvido, gėlių motyvais dekoruojami odiniai paltai, o ilgaauliai neretai atrodo tarsi antra oda, kelnės arba kosminio kostiumo detalė.

strategia ilgi „Strategia“

Šio sezono rudens/žiemos kolekcijoje ilgaauliai užima bene pagrindines „privalu turėti“ arba „IT“ sąrašų pozicijas. „Strategia“, „Vic Matie“ savo kolekcijose nevengia rokeriško kostiumo elementų: masyvūs kulnai, apsmukusios odos, militaristinio stiliaus platformos ir protektoriai, masyvūs užtrauktukai, o kai kurie modeliai net panašūs į megztas kojines. „Strategia“ ilgaauliai siuvami iš natūralios ir eko odų. „Robert Clergerie“ avalynės namai, alsuojantys septinto dešimtmečio prancūzišku stiliumi, savo klientės kojas papuošė elegantiškais zomšiniais ilgaauliais.

Kaip pasirinkti tinkamiausią ilgaaulių modelį? Venkite nereikalingų detalių – visas dėmesys tegul krypsta į odos faktūrą, spalvą arba tegul esminiu akcentu tampa padas, kulnas. Perkrautas detalėmis batas, siekiantis Jūsų šlaunis, gali vizualiai didinti. Norinčioms mūvėti džinsus, siūlome skinny tipo kelnių modelį, alternatyva jiems – storesnės megztos tamprės, platėjantys šortai. Neatskleiskite batų ilgio, o subtiliai jį denkite nors ir vienu centimetru. Pasirinkite reikiamą dydį – tai itin aktualu toms, kurių keltis aukštesnė. Įmaunami batai – kojinės gali būti per siauri, tad vertėtų atkreipti dėmesį į tuos, kurių vidinėje ar kulno pusėje yra užtrauktukas. Drąsiai rinkitės tokio tipo apavą ir į vakarėlius: grubius ilgaaulius derinkite su šilkinėmis suknelėmis, tačiau atminkite, kad galioja nerašyta taisyklė – atitinkamai vietai skirtas atitinkamas įvaizdis.