Zomša | odos priežiūra ir savybės

Nuo pat zomšos istorijos pradžios ji dėl savo išskirtinio paviršiaus ir grožio buvo laikoma prabangos ir statuso simboliu. Ne paslaptis, kad dėl minkštumo ir kitų teigiamų savybių ją pradžioje pamėgo aristokratų šeimų nariai – dėl to iki šiandien zomša turi „aristokratiškos odos“ vardą.

chie-mihara „Chie Mihara“ zomšiniai bateliai

Dėl specifinės struktūros, pavrišiaus, faktūrų, spalvos ir lankstumo šis odos tipas sparčiai paplito daugumoje šalių. Dizainerių pamėgta oda lengvai drapiruojasi, su ja lengva dirbti, ypač norint išgauti reikiamą siluetą. Pirmą kartą istorijoje iš avies odos zomšos kostiumėlį sukūrė prancūzų dizainerė Jeanne Paguin, o 1957 m. zomšinius drabužius ir rankines pasiūlė „Hermes“ mados namai. Nors zomša populiari išliko iki šiandien, dabartiniai dizaineriai džiaugiasi jos tvirtumu, universalumu ir naujomis technologijomis, kurios zomšą paverčia atsparia ir funkcionalia.

Zomša – tai odos vidinė pusė. Dažnai zomša yra painiojama su nubuku, mat nubukas išgaunamas iš odos išorinės pusės. Zomša gaminama šiaušiant poodinį sluoksnį, taip iš riebalinių audinių pusės, suformuojant į aksomą panašiais pūkeliais dengtą paviršių. Būtent dėl aksominio paviršiaus ji ne tik atrodo prabangiai, bet ir reikalauja atitinkamos priežiūros.  Tačiau neverta dvejoti, perkant verstos odos batus, tereikia vadovautis keliomis taisyklėmis.

peter-flowers „Peter Flowers“ poliruotos ir nubuko odos batelis

Verstos odos gaminių priežiūra prasideda nuo impregnavimo. Tinkamai impregnuoti batai ne tik bus apsaugoti nuo drėgmės, purvo ar bakterijų, bet ir apsaugos spalvą nuo blukimo.

Priežiūra:

– Visų pirma leiskite šlapiam purvui nudžiūti;

– Vėliau specialiu šepetėliu išvalykite purvą. Purvo pašalinimui gali būti naudojama guma arba trintukas, skirtas šviesių spalvų zomšai. Mūsų rekomenduojamas kombinuotas „Collonil“ prekių ženklo šepetėlis su trijų tipų šereliais. Itin purvinas verstos odos dalis valykite metaliniais šereliais, gumine dalimi – norėdami pašiaušti ir nuvalyti nežymias dėmes, o juodai baltais šereliais išvalysite bato šonus ir sunkiau pasiekiamas dalis.

– Nevalykite verstos odos vandeniu, nes ji sukietės, taps grubesnė ir praras savo elastingumą. Esant reikalui (giluminiam valymui) geriausia valyti putomis. Mūsų rekomenduojamos universalios „Collonil Clean & Care“ valymo putos, neturinčios priedų (vaško, aliejų), kurie blizgintų paviršių ir zomšos paviršių sulipintų. Tiesa, mes labiau rekomenduojame sausą valymą, todėl valymas putomis skirtas tik įsisenėjusioms purvo dėmėms valyti.

559_clean_care_classic_1024_1 „Collonil Clean & Care“ valymo putos

 Nublukus spalvai ar norint ją atnaujinti, naudokite specialius  impregnantus: „Collonil Nubuk + Velours“. Pastarasis skirtas šiurkščiai odai, zomšai ir tekstilei. Neteršia aplinkos, yra be freono. Nupurškus odą impregnatoriumi lininiu skudurėliu būtina nuvalyti visą odos paviršių, tada odai leiskite nudžiūti ir sušiauškite. Atkreipkite dėmesį, kad priemonė nėra skirta rankinėms ar drabužiams valyti.

159-nubuk_velours_1024 „Collonil Nubuk + Velours“ impregnatorius zomšai

– Taip pat zomšą nuo drėgmės apsaugosite impregnantais „Collonil Leather Proof Classic“ (atnaujina ir pagyvina spalvą), „Collonil Waterstop Classic” (itin gerai apsaugo nuo drėgmės bei sniego) ir universalų „Collonil Nanopro“ impregnatorių, skirtą visų tipų odai.

„Collonil Crepe Brush“. Skirtas valyti zomšą, veliūrą. Skirtas švelniam valymui, o juodai balti šereliai padės išvalyti purvus sunkiai pasiekiamose vietose. Lengvai atnaujinsite batus.

701-crepeb_rste_1024 „Collonil Crepe Brush“ šepetėlis zomšai

„Collonil Combi Brush/Brass“. Skirtas tamsesnių spalvų zomšai. Valykite metaliniais šereliais itin atsargiai, kad nepažeistumėte odos paviršiaus. Šio tipo šepetėliai turi ir guminius šerelius, skirtus valymui ir pašiaušimui.

700-combi-b_rste_messing_1024 „Collonil Combi Brush/Brass“ šepetėlis zomšai

 „Collonil Velours-Boy“. Skirtas valyti įvairių spalvų zomšą, veliūrą. Tinka ilgaauliams, rankinėms, striukėms, paltams ir dideliems odos plotams.

705-velours-boy_1024 „Collonil Velours–Boy“ šepetys zomšai

„Collonil Nubuk Box Classic“. Skirtas šviesaus ir spalvoto nubuko priežiūrai. Nenaudokite šios priemonės juodos spalvos nubukui. Tam naudokite šepetėlius.

703-nubuk_box_1024 „Collonil Nubuk Box Classic“ trintukas

„Collonil Cleaner Classic”. Skirtas zomšai. Šalina nusitrynusias ir blizgias dėmes, atsiradusias nuo trinties, purvus ir kitus nešvarumus. Skirtas ir rankinėms, drabužiams, baldams. Sausas valymas.

709-cleaner_classic_1024 „Collonil Cleaner Classic“ trintukas

„Collonil Cleaner Box Classic”. Skirtas zomšai ir sausam jos valymui. Labiau pritaikytas valyti didelius plotus, pvz., striukėms.

clean_box „Collonil Cleaner Box Classic“ kempinė sausam valymui

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje. Šiuos produktus galite įsigyti Dolita salonuose: Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Salonų adresus ir darbo laiką rasite čia