ŠILUMA + STILIUS | KAIP IŠSIRINKTI ŽIEMINIUS BATUS?

Eskimų kalboje egzistuoja tuzinai, o gal net šimtai skirtingų žodžių, reiškiančių sniegą. Yra šimtai būdų įveikti žiemos šalčius, tačiau net storiausios vilnonės kojinės taip gerai neapsaugos Jūsų pėdų kaip storas gumos padas ir natūralus kailis ar vilna. Kiekvieną sezoną paspaudus šaltukui ar iškritus dideliam kiekiui sniego ieškome tų vienintelių – itin šiltų, kokybiškų ir stilingų batų!

Tad kaip išsirinkti tinkamą žiemos sezono avalynę ir kaip žiemą atrodyti stilingai? Pateikiame esminius faktus, lemiančius šilumos ir komforto garantą Jūsų pėdoms bei įvaizdį garderobui.

MADE IN ITALY. Kokybė bei garantas. Pasirinkti šiltus ir stilingus dizainerių kurtus batus iš tiesų paprasta, jeigu tai – italų meistrų darbas. Kad ir koks oras lauke, visada norisi būti stilingu, o investicija į žieminę avalynę pasiteisina. Norint atrodyti stilingai ir apsisaugoti nuo speigų, nebūtina rinktis auliukinius ar ilgaaulius, kurių vidus per visą aulo ilgį būtų dengtas kailiu. Svarbiausia, kad būtų kailinis vidpadis, o kailis bato vidų dengtų iki čiurnos. Tokie prekių ženklai kaip ,,Fru.it’’, ,,Strategia’’ ir ,,Rocco P.’’ šiam sezonui siūlo ne tik auliukinius ar sportinio tipo batus su avikailiu, bet ir batilijonus su kailiu viduje!

untitled-1 Su kailiu | Fru.it  ilgaaulis su užtrauktukais ir Fru.it ilgaaulis su crepe gumos padu

Kas kitas, jei ne šimtmečius gyvuojančias avalynės siuvimo tradicijas taikantys meistrai garantuoja kokybės ir natūralių medžiagų esmę. Italijos meistrų naudojamos odos: karvės, arklių, buivolų, pekario, elnio ir kitos. Tai ne tik kokybės, bet ir ilgaamžiškumo garantas.

,,Pagaminta Kinijoje’’ – pigu, tačiau ar tai kokybiška? Neretai Azijos šalyse gaminamai avalynei naudojamos ne natūralios medžiagos. Padai atsiklijuoja ar nuo šalčio dėl padams naudojamos PVC medžiagos tiesiog lūžta, odos trūkinėja, furnitūra lūžta po kelių kartų. O ką jau kalbėti, apie dirbtinį kailį viduje, kuris, deja, ne tik neapsaugo Jūsų pėdų, bet atvirkščiai, pėdos šunta.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija kasmet gauna vis dažniau skundų dėl nekokybiškos avalynės: cheminio sudirginimo ir alerginės reakcijos pavojaus, sveikatos pavojaus dėl sutrikusios kraujotakos, nuodingų medžiagų. Tai tik keli išvardinti punktai, kurie negarantuoja nei sveikatos, nei kokybės. Kitas svarbus aspektas – ekologija. Kad į aplinkosaugą Azijos šalyse iki šiol buvo žiūrima pro pirštus rodo tai, kad kasmet Kinijoje per avarijas gamyklose žūsta šimtai žmonių, o į gamtą išmetami teršalai užteršia ne tik orą, bet ir geriamą vandenį. Žmogus, pirkdamas kiniškus batus, deja, nepagalvoja, kad į kainą neįskaičiuojama aplinkos apsaugos ar taršos mažinimo mokesčiai.

NATŪRALUS KAILIS. Nuo senų senovės, dar akmens amžiuje, kailis asocijavosi su šiluma ir saugumu. Tik natūralus kailis tiek vidpadyje, tiek visoje vidinėje bato dalyje – ideali apsauga nuo speigų. Vieni tinkamiausių su avikailiu viduje, mat dėl minkšto, tankaus plauko ne tik idealiai prisitaikys prie Jūsų kojos, bet ir batas nebus sunkus ir neatrodys vizualiai masyvus.

FORMA BEI ILGIS. Dizaineriai žiemai siūlo rinktis apvalianosius ar migdolo formos batus, tačiau nesiūlo smailianosių, būtent dėl pėdos kraujotakos sistemos ir sukeliamų problemų (reikia nepamiršti, kad moterų pėdų kraujo apytaka lėtesnė). Ilgis laviruoja labai įvairus, nuo sportinio tipo batelių su kailiu iki batiljonų su storu militaristiniu padu.

Avalynė su kulnu žiemai? Taip! Jeigu aukštakulnių batų neketinate atsisakyti net  žiemą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į tuos modelius, kurių kulnas storas, masyvus ir stabilus, o padas – platforma. Ši avalynė puikiai dera su pačiais įvairiausiais moteriškais drabužiais.

untitled-1-copy-2 Laura Bellariva auliukinis,  Laura Bellariva su crepe padu, Rocco P. ilgaaulis

Dauguma modelių su kailiu – specialus mūsų užsakymas. Norint atrodyti stilingai ir įveikti šaltąjį sezoną siūlome rinktis modelius, kuriuose kailis iki čiurnos arba batus virš kelių, kurių aulo dalis su vilnele/kailiu, tačiau oda itin minkšta (veršiuko arba elnio). Tokie batai vizualiai nestorins Jūsų blauzdų. Nors elnio oda viena minkščiausių, ji taip pat patenka į tvariausių odų penketuką.

Italų dizaineriai žiemai siūlo storapadžius auliukinius ar ilgaaulius, tačiau tik to mūsų žiemoms nepakanka. Ne visose šalyse žiemos sezonas pilnas sniego, o lauke oro temperatūra žiemą kai kuriose Europos šalyse siekia net ir +5 laipsnius (ar net daugiau). Savo kolekcijas specialiai užsakome skirtas mūsų orams: termoreguliacines savybes turintys padai –  įveikti drėgmę ir šalčius, kailis – šilumos ir komforto garantas, natūralios itin kokybiškos odos – ilgaamžiškumas. Tad užsakant modelius žiemai siūlome apsaugą nuo šalčių, komfortą, unikalumą, išskirtinį dizainerių braižą.

ankle-fur-lined Fru.it kolekcijos sportinio tipo bateliai – specialus užsakymas su kailiu iki čiurnos

sportinio-tipo Dar daugiau Fru.it sportinio tipo batų specialiai užsakytų žiemai!

untitled-1-copy-3 Giampieronicola vyriški modeliai specialiai užsakyti žiemai su avikailiu!

su kaiiu.jpg Kelton ilgaauliai su kailiu ir vilnele bei Fru.it  auliukiniai su avikailiu ir triušio kailiu

fur-lined Napaleoni su avikailiu ir elnio odos Rocco P. su avikailiu!

STORAS GUMINIS PADAS izoliuoja šilumą ir pasižymi hidrofobinėmis savybėmis. Batai su tokiais padais nepraleidžia vandens ir yra lankstūs. Guminis ar gumos putų (ang. ,,Rubber foam sole’’) padas turi didelę šiluminę varžą ir didelį trinties koeficientą bei dažnai būna apsaugotas specialiais protektoriais, kurie gerina sukibimą su paviršiumi ir padeda neslysti. Tokie padai nevargina Jūsų pėdų, suteikia komfortabilumo ir yra madingi.

ilgaauliai.jpg Alberto Fermani ilgaauliai ir Peter Flowers auliukiniai su itin lengvu guminiu padu

GUMINIS PADAS vyr.jpg

Premiata auliukiniai su alpinistų avalynei skirtu padu!

vyrams auliukiniai su guminiu padu.jpg Corvari ir Giampieronicola auliukiniai

CREPE GUMOS PADAS. Itin svarbu pado termoreguliacinės ir hidrofobinės savybės. Padas turi būti pagamintas iš didelę šiluminę varžą ir didelį trinties koeficientą turinčių medžiagų. ,,Crepe’’ gumos padai yra gaminami iš natūralaus kaučiuko granulių ir miltelių. Vulkanizuotas ,,Crepe’’ gumos padas apsaugos nuo drėgmės ir šalčio.

crepe 1.jpg Vic Matie ir Laura Bellariva auliukiniai su crepe padu

crepe-auliukiniai Fru.it ir Halmanera modeliai su crepe padu

,,VIBRAM’’ PADAS. Šio prekių ženklo įkūrėjas pagamino tokio tipo padus, kurie užtikrina stabilumą, tvarumą, sukibimą. Pradžioje tokio tipo padai buvo naudojami tik alpinizmui skirtiems batams. O šiandien tokie padai naudojami ne tik kalnų, bet ir žiemos bei vandens sporto, žvejų, bėgikų ar kasdieninei avalynei. Taip pat naudojami dizaineriams kuriant avalynę ne tik dėl „Vibram“ pado technologinių savybių, bet ir dėl to, kad toks padas išskirtinai stilingas, lengvai transformuojamas ir labai patogus. Toks padas – ilgaamžiškumo ir kokybės garantas.

„Vibram“ padų privalumai:

 • šimtaprocentinis tvarumas trinčiai, smūgiams;
 • atsparumas šalčiui ar temperatūrų pokyčiams (lietus, sniegas, ledas,  kaitra ir pan.);
 • komfortabilumas;
 • lengvumas;
 • sukibimas (apsauga nuo slydimo);
 • ilgaamžiškumas.

vibram klasikiniai.jpg Premiata auliukiniai | Vibram padas ir modernios klasikos dizainas

vibram Itin lengva gumos putų platforma ir Vibram padas – išskirtiniai Premiata

ODINIS PADAS ŽIEMAI? Įprasta, kad geriausia medžiaga žiemos sezono avalynei – natūrali oda. Tačiau žieminių batų padas neturėtų būti odinis, nes toks padas traukia šaltį. Šaltojo sezono avalynės padas turi būti pagaminas iš gumos (gumos putų) arba iš crepe gumos, mat tai užtikrina ne tik termoreguliaciją, bet ir sukibimą su kelio (ar sniego/ledo) paviršiumi. Yra odinių padų su paslėptomis persiūtomis siūlėmis ir kartu sujungtu guminiu padu – tokia siuvimo technika taikoma tik Italijoje. Tokio tipo padas ne tik itin lankstus, užtikrina tinkamą apsaugą nuo šalčio, bet ir yra labai stilingas.

persiutas padas.jpg Corvari | Odos ir gumos padas

batai.jpg Fru.it auliukiniai

 • DYDIS/KELTIS. Itin svarbu pasirinkti Jums tinkamą dydį. Yra nemažai odos rūšių, kurios iš dalies avint batus gali prasitempti (karvės, veršiuko ir tt.), tačiau avalynė, pavyzdžiui, iš arklio, buivolų odų yra itin tvirta. Jeigu Jūsų koja aukšta keltimi, venkite įsiaunamų batų be raištelių ar užtrauktukų. Itin aptempta keltis – pavojus Jūsų sveikatai, mat ne tik dėl sutrikusios kraujotakos, bet ir patogumo.
 • PRIEŽIŪRA. Kartu su žiemos sezono avalyne nepamirškite įsigyti ir jai tinkamų priežiūros priemonių. Visų pirma naudokite impregnatorius. Dažnas mano, kad impregnatorius apsaugo tik nuo drėgmės. Tačiau naujos kartos ,,Collonil’’ impregnatoriai apsaugo nuo: purvo, drėgmės, sniego, druskų, blukimo. Nano technologijos ir novatoriškos formulės taikomos ,,Collonil’’ odos priežiūros priemonėse – idealiai apsaugos Jūsų batus žiemą. Mūsų rekomenduojami ipregnatoriai: Nanopro, Nano Complete, Carbon Pro,Waterstop, Nubuk + Velours.
 • Jeigu batus pažeidė druskos, svarbiausia, ilgai nelaukti ir kuo skubiau nuvalyti jas. Viršutinį sluoksnį nuo purvų nuvalykite sausa arba drėgna medvilnine servetėle. Zamšinius batus pašiauškite ir dėmes išvalykite su ,,Collonil“ šepetėliu. Spalvą atnaujinsite naudodami Nubuk+Velours priemonę, o padams ir kulnams atnaujinti bei impregnuoti – Waterstop.
 • Lygios odos batus nuo druskų nuvalykite sausa arba drėgna medvilnine servetėle. Naudokite ,,Collonil Clean+Care“ valomąsias ir impregnuojamąsias putas (taip pat tinka veliūrui, lakuotai odai, audiniams, sintetiniams pluoštams bei avalynei su TEX). Atnaujinti ir blizginti odai, pado dalims ir kulnams, naudokite Waterstop priemonę.
 • Jokiu būdu nedžiovinkite sušlapusių batų ant radiatorių ar kitų džiovintuvų. To griežtai nerekomenduojame: batų padas gali atsiklijuoti, o oda raukšlėtis ir kietėti.
 • Džiovinkite kambario temperatūroje (avalynę galima džiovinti ir ant šildomų grindų, kurių temperatūra neturėtų viršyti 35 laipsnių šilumos),o esant reikalui – naudokite natūralaus medžio kurpalius, kurie sugers drėgmę.

collonil-winter ,,Collonil“ priemonės: Nubuk+Velours, Nano Complete, Nano Pro ir Carbon Pro

collonil priemones.jpg Zamšiniems batams: šepetėlis, Water Stop, Nubuk+Velours, Clean+Care

Dar daugiau šaltam sezonui modelių moterims ir vyrams | ,,Collonil“ priežiūros priemonių galite įsigyti visuose DOLITA salonuose