’17 PV | Laikas fantazijoms

Žinote, kas labiausiai nustebino rengiant 2017-ųjų avalynės tendencijų sąrašą?  Kaip mada toliau bando laužyti savo pačios nustatytus standartus. Mados industrijoje jau kurį laiką vyksta dideli perversmai, dizaineriai patys išėjo iš savo kūrybos ir fantazijų rėmų, nebelieka ribų tarp išgrynintų formų, mat sportiniai bateliai virsta basutėmis, o sandalus pakeitė paplūdimio stiliaus įspiriamos šlepetės.

Tad natūraliai kyla klausimas, kokią avalynę rinktis naujam sezonui? Nebėra laiko galvoti – rinkitės tai, kur Jus nuneša fantazija.

Fantazija nuneša ten, kur dar nesame buvę. Tokiu sakiniu pradedame naują 2017 pavasario/vasaros sezoną ir tendencijų sąrašą. 

2016 m. rožinė ir žydra miršta iš pavydo, pamačiusi 2017 m. žalią

Kas gali būti pavasariškiau už žalią spalvą? ,,Pantone’’ spalvų instituto mistinis kodas ,,18-0107 Kale’’ reiškia ne ką kitą – kaip šio sezono madingiausią spalvą.

Vitaminai K, E, A, D, B6 … Arba tiesiog, pavadinkime, bene sveikiausia spalva madoje šiam sezonui. Lapinio kopūsto ,,Kale’’ spalva tapo sezono topu. Gaivi, energinga, sveika, išskirtinė – taip keliais raktiniais epitetais galima būtų apibūdinti šią podiumus užkariavusią spalvą.

ee Paloma Barcelo ir Vic Matie modeliai

Nuo sodrios, bene pereinančios į juodą, iki saulėje blukintos, lengvai pastelinės. Žalia spalva dominuoja ,,Paloma Barcelo’’, ,,Officine Creative’’, ,,Premiata’’, ,, Silvano Sassetti’’, ,,Fiori Francesi”, ,,Vic Matie’’, ,,Elena Iachi”, ,,Moma’’ ir kitose avalynės dizainerių kolecijose.

rr.jpg Silvano Sassetti ir Lemargo modeliai

Vasariška, ispaniška, saulės kaitros nuglostyta žalia – tokia spalva dominuoja ,,Paloma Barcelo’’ kolekcijoje. Mat ši spalva ispanų kultūroje ir mene turi simbolinę reikšmę. ,,Vic Matie’’ žalia itin ramaus, švelnaus tono, kiek primenanti samaninę. ,,Le Mare’’ žalia – sodri, matinė. ,,Philippe Model’’’ – tropinė ir gyva. ,,Officine Creative’’ – ombre, pereinanti į juodą. ,,Moma’’ kolekcijoje – bohemiška, tarsi nutapyta menininko paveiksle. ,,Strategia’’ pasinėrė į nakties spindesį, o ,,Alexander Hotto’’ ir „Fiori Francesi’’ žalia – it vynuogių lapai.

11.jpg Premiata ir Officine Creative modeliai

Žalių tonų avalynę derinkite drąsiai, sukuriant savo įvaizdį nuo ,,Tropikų ar safari mieste’’ iki ,,Karališka žalia vakarui”.

palms.jpg Elena Iachi ir Philippe Model

Nuogo kūno spalva kažkada buvo tik paveiksluose, dabar tapo tendencija

Ne, mes ne apie nuogumą ar erotiką madoje, bet apie kūno spalvą vyraujančią joje.

Lengva rožinė ir lengvai, vasariškai įraudusios kūnos spalvos dominuoja tiek moteriškose, tiek vyriškose kolekcijose.

nude.jpg Grey Mer ir Officine Creative modeliai

Nuo satino iki odos, nuo zamšo iki lako – rausvai ruda spalva dominuoja ,,James Mascaro’’, ,, Officine Creative’’, ,,Grey Mer’’, ,,Fru.it’’, ,,Laura Bellariva’’, ,,Fiori Francesi’’ , ,,Le Mare’’, ,,Philipp Model’’ ir ,,Moma’’ kolekcijose.

Šios spalvos paletė itin moteriška ir elegantiška, drąsi ir netikėta – tarsi nuogas kūnas pateiktas skirtingų epochų menininkų tapybos darbuose: nuo Sandro Botičelio, Liudviko Feuerbacho iki Henrio Matisse darbų.

nude copy.jpg Grey Mer ir Giampaolo Viozzi modeliai

Pastelinė ruda – smėlinė ,,Fru.it’’ kolekcijoje dar labiau atskleidžia kolekcijos lengvumą ir sezoniškumą. Desertinė ruda ir rožinė ,,Giampaolo Viozzi’’ bei ,,Mascaro’’ – moteriškumą, o satino rusva ,,La Mare’’ kolekcijoje – jaunatviškumą ir žaismingumą.

Untitled-11 copy 4.jpg The Last Conspiracy ir MOMA modeliai

Untitled-11 copy 5.jpg O.X.S ir Lemare modeliai

nudr.jpg Mascaro modeliai

Sportiniai bateliai + sandalai + …

Sportiniai bateliai yra sportiniai bateliai, sandalai yra sandalai, aukštakulniai yra aukštakulniai. Atrodo paprasta ir viskas aišku. Tačiau jau kelis sezonus dizaineriai atsisakė stereotipų ir viską apvertė 360 laipsniu kampu. ,,Less theory, more passion for life’’ – tokiu šūkiu vadovaudamiesi dizaineriai šiam sezonui sportinio tipo batus transformavo į basutes.

,,Tipe a tacchi” sėkmingai startavęs jaunų avalynės dizainerių prekių ženklas šį sezoną itin drąsūs. Sportinio tipo basutes paverčia tikru eklektišku meno kūriniu: metalizuota bei lakuota odos derinamos su džinsu, drobinio maišo audiniu, zamšu ir kristalais dekoruotomis sagties detalėmis. Išskirtinis, itin novatoriškas, žvilgsnį pritraukiantis braižas – fantazijos ir itališkos estetikos duetas.

tippe.jpg Tipe at tacchi modeliai

,,Grey Mer’’ ir ,,Philippe Model“–  unikalaus dizaino pavyzdys. Kontraversiškas, nestereotipinis, moteriškas bet kartu ir laisvas, neįpareigojantis, drąsus dizainas, kuriame sportinio tipo dviguba platforma derinama prie sandalų tipo dirželių, dekoruotų juodomis gėlėmis. Amžinos klasikos duetas – pudros rausva ir juoda.

grey mer.jpg MyGrey modeliai

city copy.jpg Philippe Model modeliai

,,Elena Iachi’’ jau ne pirmą sezoną moterį nuteikia kosminei kelionei. Nors ir šį sezoną dominuoja liurekso audinys sportinio tipo basutėse, dizaineriai pasiūlė netikėtą sprendimą, tarsi efemeriškai pražydusi sakūra satino gėlių padivale. Japoniška, trapu, bet itin modernu ir šiuolaikiška – „To be too sweet is not good. The shoes are the expression of this impossible dream.“

japan Elena Iachi modeliai

japan2.jpg Elena Iachi modeliai

platform strategia.jpg Elena Iachi modeliai

Šio prekių ženklo išskirtinumas – žaidimas su forma ir tekstūra. Kaip ir šios žaismingos basutės, dekoruotos detalėmis ir karoliukais. Viena pora – skirtingi batai!

strategia sandals.jpg Elena Iachi modelis

,,Fru.it’’ bei ,,Laura Bellariva’’ gladiatoriaus tipo sandalus pateikė XXI a. kontekste: blizgios odos, subtilios sagtys, itin lengvas, gumos putų plaforminis padas – išskirtinio stiliaus ir komforto garantas.

gladi.jpg Fru.it modeliai

Ispanai ,,Paloma Barcelo“ pristatė naujieną – sportinio tipo basutes. Nors ikona tapęs kultinis espadrilių padas šį sezoną niekur nedingo, tačiau nauja forma ir naujas proveržis nepalieka abejingų: citrinų geltona bei vandenyno žalia, masyvi gumos putų platforma ir minimalistinės odos detalės.

city.jpg Paloma Barcelo modeliai

Jūra, pridėta saulės, padalinta iš smėlio – espadrilės

Henrio Salvadoro dainos ,,Sea, Sex and Sun’’ žodžiuose tarsi atsispindi viskas, kas telpa į šią itin vasarišką tendenciją – espadrilės. Saulės nuglostytos kojos tarsi prašosi būti papuoštos šio sezono ,,privalu turėti’’ bateliais ar basutėmis.

breach.jpg Paloma Barcelo modeliai

Netikėtas, stebinantis, kitoks ,,Rocco P.’’ kolekcijos braižas nukels Jus į vasarą. Blizgios, egzotinių gyvūnų odų faktūras primenančios odos derinamos su džiuto siūlais pintu padu. Dvigubo pado lengvos espadrilių tipo šlepetės ir mokasinus primenančios espadrilės vienareikšmiškai turėtų atsidurti Jūsų kelionių lagamine.

pams.jpg Rocco P. modeliai

Tūkstantmečius skaičiuojančios espadrilių gamybos tradicijos, rankomis pinamos virvės iš džiuto, lino, šiaudo, esparto ,,Paloma Barcelo’’ kolekcijose derinamos su masyvia platforma iš gumos putų ar medžio. Dalis platformų dekoruota pinto šiaudo (Ispanijos kaimuose paplitusio krepšių pinimo būdų) elementais.

blue paloma.jpg Paloma Barcelo modelis

Espadrilės tapo neatsiejamu garderobo atributu. Niekad nesenstančios, nepavaldžios laikui ar vyraujančioms tendencijoms, jos – tikras jaunystės ir laisvės simbolis.

beach.jpg Paloma Barcelo modeliai

Metai gal ir 2017, bet širdyje aš – Marija Antuanetė

„Paryžiaus aukcione bus parduoti Prancūzijos karalienei Marijai Antuanetei priklausę prabangūs daiktai. Rečiausias ir pats brangiausias daiktas, kurį bus galima įsigyti aukciono metu – pora žalio šilko batelių, dekoruotų natūralios baltos odos juostelėmis. Bateliai, atkeliavę net iš XVIII amžiaus, puošė pačią Mariją Antuanetę, kuri vėliau juos padovanojo vienam iš tarnų.“ Tokia antraštė tarsi nukelia į XVII amžių, kuriame Prancūzijos madą diktavo Marija Antuanetė.

velour.jpg Strategia modeliai

Peplumas, dekoratyvios akmenukais dekoruotos detalės ir sagtys, gobelenai, prislopintos, tačiau prabangios, kilmingos spalvos. Visa tai pritaikyta šių laikų moderniai Marijai Antuanetei.

strategia Strategia modeliai

Šiuolaikinė Marija Antuante nesirenka eklerinio ar morenginio pyragaičio, ji mieste paskubomis išgeria dvigubą espresso, patikrina elektroninį paštą ir skuba į darbinį susitikimą. Ji moteriška, laisvalaikiu mėgstanti neskubėti,  mėgautis gyvenimu ir jame vyraujančiomis spalvomis.

,,Strategia’’ avalynės dizaineriai kolekcijos audinius tarsi iškirpo iš ,,ELLE décor’’ žurnalų puslapių, kurių tema – Paryžiaus interjerai. Karališkos spalvos, audiniai, tekstūra ir faktūra tarsi susipina į bendrą dekorą ir sukuria išskirtinę nuotaiką.

silver.jpg Strategia modeliai

,,Chie Mihara” ir ,,Fiori Francesi’’ – retro klasiką pasaldino peplupo detalėmis. Esminiu akcentu tapo raukiniai. ,,Pomme d’or’’ ir ,,Elia Maurizi’’ pateikė naują formą balerinos tipo bateliams ir Marijos Antuanetės stiliaus batelių kulnams.

peplum.jpg Chie Mihara modeliai

shoes.jpg Pomme D’or modeliai

silver copy.jpg Elia Maurizi modeliai

Tavo aprangos kodas: black is black. Mano – tropikų kokteilis mieste

Vasaros aprangos kokteilyje – džiunglės. Kelis sezonus ilgai eksperimentavę dizaineriai ir iš vyrų spintos skolinęsi idėjas, bandydami pritaikyti jas moteriai, visgi (su)grįžta prie to, kas jai labiausia tinka – moteriškos basučių formos, dekoruotos džiunglių raštais, kerinčios ir seksualios espadrilės, sodrios ir ryškios spalvos, egzotinių augalų raštai ir odos. Tarsi moteriškumo ir laukinės gamtos šokis auksiniuose paplūdimiuose, kuriuose nesibaigia vasara.

Metalizuota veidrodinio blizgesio oda ir kontrastas jai – drobinio maišo detalės. Tarsi betono ir džiunglių atspindys miesto ritme. Tokia pavasario/vasaros kolekcijos dalis išsiskiria netikėtu faktūrų ir spalvų derinimu.

city.jpg Tipe a Tacchi modeliai

Žinoma, reikšmingos ir spalvos, dominuojančios kolekcijose. Ispanės dizainerės Chie Mihara kolekcijoje nauja tai, kad šiam sezonui moterims ji pasiūlė sodrios, bene ciklameno spalvos sportinius batelius, dekoruotus gėlėmis. O italų ,,Officine Creative“ ir ,,Le Margo “ pavasaris ir vasara – it tropinės gėlės.

city.jpg Lemargo modeliai

Italų ,,Pomme D’or’’, ,,Ixos“ ,,Vic Matie’’ kolekcijas pagyvino gyvatės odos, safari raštais.

city.jpg Ixos ir Vic Matie modeliai

city.jpg Vic Matie ir Pomme D’or modeliai

Mega forma-platforma

Savotiška revoliucija įvyko avalynės mados pasaulyje. Nors ir atrodys keistai, bet šį sezoną beveik nebeliko klasikinių smailianosių aukštakulnių ar basučių su aukštais kulnais, mat jas pakeitė platformos. Nuo aptrauktų oda, iki mega-populiaraus veliūro, rafijos, pintų motyvų ir kamštinio medžio, dekoruoto metalizuotų dažų potėpiais.

Iš scenos į gatves, o šį sezoną dar ryškiau ir drąsiau. Tarsi nuo Davido Bowie susikurto įvaizdžio, „Space Girls“ merginų ar grupės ABBA disco kostiumų pasiskolintos formos -platformos šį sezoną skamba kaip niekad garsiai.

city.jpg Vic Matie modeliai

city.jpg Premiata modeliai

city copy.jpg O.X.S Rubber Soul modeliai

city copy.jpg Strategia modeliai

city copy 2.jpg Premiata modeliai

city copddy.jpg Elia Maurizi modeliai

MCQUEEN.png McQ modeliai

MCQUEEN.png McQ  modeliai

Juodais drabužiais, bet ne batais

Mada yra malonumo forma, viliojanti tiek jos kūrėją, tiek sekėjus. Kai kalba pakrypsta apie sezono spalvas, nevengiama nusistovėjusių, kiek šabloniškų ,,juoda – amžina klasika” ar ,,moteriška ir elegantiška – black & white”.

Dažnai tiesiog primirštama, kad mados specifika ir aistra slypi jos spalvoje ir formoje. Tokia stipri aistra, kad ji slypi minimalistinėse, vos keliomis odos juostomis puoštuose formose, mažose detalėse ar netikėtų spalvų kulnuose.

Itališkos ir ispaniškos mados spalvynas, forma, siluetas, išraiška, retai kada asocijuosi su minimalistinėmis, išgrynintomis, aiškiomis formomis ir spalvų blokais. Tačiau šį sezoną tarsi oksimoronu tapusi frazė ,,itališkas ar ispaniškas minimalizmas’’ drąsiai sėdasi į pirmąsias pavasario/vasaros kolekcijos pristatymo eiles ir stebi, kaip netrukus parduotuvių lentynose ir gatvėse pasirodys visa spalvų gama.

Kai ,,Pantone’’ spalvų institutas praeitų metų spalvomis išrinko kvarco rožinę ir dangaus žydrą, rodos, ne vienas gūščiojom pečiais, galvodami ,,ką reiks avėti, dėvėti ir kokį interjerą susikurti, norint neatsilikti nuo mados tendencijų’’. Tačiau šį sezoną drąsiai galite rinktis: gvazdikų geltoną, pudros, riešutų, islandišo ledo mėlyną ir baltą bei sidabrinę, gaivią žalią, apelsinų, rožinę ir gilią mėlyną it Negaros krioklys. Šios spalvos – madingiausios šį pavasario/vasaros sezoną!

moma col.jpg Moma modeliai

pantanetti-color Pantanetti modeliai

halma.jpg Halmanera modeliai

halma.jpg Moma ir Lemargo modeliai

halma.jpg Rocco P. modeliai

halma.jpg Silvano Sasetti, Pomme D’or ir Moma modeliai

halma.jpg Moma, Officine Creative ir Halmanera modeliai

Su viena linija daug nenuveiksi. Metas trafaretams

Trafaretai, raštai, logomanija. Horizontalės, vertikalės ir zigzagai. Šį sezoną avalynės dizaineriai tarsi trafareto pagalba puošia savo kūrinius. Nuo dadaizmą primenčių eskizų ar pasikartojančių potėpių iki matematiškai tiksliai sudėliotų raštų.

haclma-copy Premiata Sneakers modeliai

Dizainerių duetas Alexis Martialas ir Adrienas Caillaudaudas ,,Carven’’ pavasario/vasaros kolekcijoje ,,Madam Carven’’ interpetavo šiuolaikiškai. Audinio, marginto klasikiniais ,,Carven” mados namų raštais, detalės dekoratyviai jungiasi su oda.

halma copy.jpg Carven modeliai

Švari, minimalistinė sportinio batelio forma derinama prie klasikinių ,,Carven’’ raštų bei dekoratyvių perlų/ karoliukų detalių. Tai tampa praeities interpretacijų ir šiuolaikinio dizaino duetu.

halma copy.jpg Carven modeliai

It fluidas, marmuras, tinkas ar net korys – tokios grafinės dekoratyvios detalės dominuoja ,,Fru.it’’ kolekcijoje. Tarsi konfeti puošia ,,My Grey’’ kolekciją, o ,,Premiata Sneakers’’ laviruoja nuo klasikinio juodai balto derinio iki netikėto varianto su vyšniomis (beje, tai pats madingiausias šio sezono dekoro elementas!).

fruit-sneakers Fru.it modeliai

halma copy 2.jpg MyGrey modeliai

sws MyGrey modeliai

Itališkas ,,Ink’’ ir ispaniškas ,,Chie Mihara’’ prekių ženklai kolekcijas dedikavo vasarai: nuo gamtoje esančių elementų atsikartojimo ant odų iki simetriškų linijų ir dryželių, tarsi pasiskolintų nuo retro suknelės audinio.

halxdma copy.jpg Ink modeliai

hacdcma copy 2.jpg Philippe Model modeliai

halxdma copy.jpg Chie Mihara modeliai

Pavasario/vasaros ,,Primabase’’ kolekcija primena grafikos darbus: nuo bionikos iki Afrikos genčių, nuo urbanistinio „hispter mood’’ iki futiristinio, primenančio kosminį erdvėlaivį.

city copyxx.jpg Primabase modeliai

prima.jpg Primabase modelis

halma.jpg Primabase modeliai

Prieš kelis sezonus italų ,,MOMA” inspiravusi dadaizmo meno srtitis šį sezoną, rodos, vėl inspiravo ir suteikė naujų formų bei spalvų avalynės kolekcijai.

halma.jpg Moma modeliai

NAUJIENA šį sezoną – McQ by Alexander McQueen. Ikoniniai dekoro elementai, tokie kaip ryškios gėlės, punk tipo metalinės kniedės, metalizuotos odos, romantika derinama su gotika – visą tai naujoje pavasario/vasaros kolekcijoje.

Screen Shot 2017-02-18 at 12.52.02.png McQ modelis

– Kaip save įsivaizduojate po 5 metų?
– Visiškai taip pat – su sportiniais bateliais

Į mados aukštumas ir ant podiumų sportinė avalynė kelią skynėsi ne taip ir lengvai. Buvo visko. Pirmieji sportinių batelių ir elegantiškų paltų ar klasikinių kostiumų deriniai buvo pasitikti kritikos lavinomis, neva tai nestilinga ir tikrai neprigis. Bent keletą dienų po „haute couture“ savaitės pabaigos kalbėta apie mados namų poreikį taikytis prie jaunosios kartos įgeidžių. Paprasčiau tariant, mada tampa jau kelis sezonos vis paprastesnė, ne tokia įnoringa. O klientė, gavusi pakvietima su aprangos kodu „white tie“ arba „black tie“ į renginį atšoliuoja avėdama sportinius batelius. Ir jos požiūris dabar ir po penkių metų, rodos, išliks kitoks, ne kaip „damų, kurios pietauja“ (ladies who lunch), paslapčia išsispirdamos iš nepatogių smailianosių.

premiata s.jpg Premiata Sneakers modeliai

sequins.jpg Premiata Sneakers modeliai

Kaip teigia patys avalynės dizaineriai, mados poza ir statiškumas šiandien nebėra aktualūs – XXI-ojo amžiaus žmogus vertina judėjimą. Analogijų gausu tiek kalbant apie žiniasklaidos vizualumą, tiek apie mados daugiafunkciškumą, tiek apie kūno kultą. Niekas nebestovi vietoje. Neveltui, mat tokie prekių ženklai kaip ,,Premiata Sneakers” ir šį sezoną sportinį batelį pavertė it ,,haute couture’’ detale ir nebūtinai avima prie džinsų, bet drąsiai derinama ir per vestuves.

halma.jpg Premiata Sneakers modeliai

halma.jpg Premiata Sneakers modeliai

banana copy.jpg Premiata Sneakers modeliai

,,Primabase” dizaineriai žengė drąsiau nei kelis sezonus anksčiau: netikėti odų deriniai,  formos, grafikos elementai , tviskančios detalės.

,,Philippe Model“, rodos, įkvėpti tropikų karščio kolibrius nutūpdė ant sportinių batelių paviršiaus: žaisminga, moteriška, šiuolaikiška, konceptualu ir nauja!

MCQUEEN.png McQ modeliai

,,McQueeniška“ sendinto aukso spalva pasirodė šių metų sportinių batelių kolekcijoje. Tarsi dedikacija Didžio kūrėjo garbei – auksinė spalva derinama su gilia ir taip šių mados namų mėgiama juoda. Neoprenas derinamas su sendinto blizgesio oda, tarsi praeities ir  ateities dialogas. Itin patogūs ir išskirtiniai McQueen linijos bateliai dar viena naujiena Dolitoje.

Grįšiu kiek vėliau. Pripraskite. Baseine +30C

Pabandykite pažaisti nedidelį žaidimą. Prisiminkite, kada paskutinį kartą mąstėte, kas dabar madinga? Galbūt šis klausimas buvo aktualus renkantis rudenį paltą? O gal peržiūrint ateinančio sezono spintos turinį? O galbūt nustebino mados žurnalų puslapiuose vis dažniau pasirodančios nuotraukos, kuriose manekenės avi ne ką kitą – o įspiriamas paplūdimio šlepetes? Ir net ne prie maudimosi kostiumėlio, o prie suknelės, džinsų, kostiumėlio ar net lietpalčio? Ar nejučia, net kiek sarkastiškai savęs klausėte gūžčiojant pečiais – ,,ar TAI dabar bus madinga?”

Kad ir kokia įnoringa ir konceptuali mada bebūtų, kartais norisi tarsi imti ir viską stebėti iš šalies. Tarsi nebeliko troškimo atrodyti kitaip, sekti tendencijas, ieškoti kažko neatrasto, netikėto. Užsidėti plėšytus džinsus, oversize tipo palaidinę, ar tiesiog susijuosti šilkinę suknelę, o vėsų vakarą pečius pridengti spalvotu lietpalčiu… ir basutes keisti į dar patogesnį variantą – šlepetes. Ir viską stebėti iš šalies, tarsi (ne)būti madoje. Lygiai taip pat atrodo šiandieninis mados chaosas.

Suderinti tai, kas nesuderinama, jaustis patogiai, bet megastilingai. Sprendimas – vasaros šlepetės it nuo baseino ar saulės vonių perkeltos į miesto gatves.

Prekių ženklo ,,Fru.it’’ dizaineris, kaip pats teigė, duoklę šiam sezonui atidavęs būtent patogumo estetikai ir lengvumo žavesiui. Jo sezono moteris – tarsi bėganti per vandenį. Klasikinio pado įspiriamas šlepetes dizaineris dekoruoja holografiniais, muilo burbulą primenančiais burbulais – karoliukais. Net slidininko batų padus primenančios formos virsta siurrealistinėmis, pinta virve dekoruotomis basutėmis.

5.jpg

t.jpg Fru.it modeliai

Prekių ženklas ,,Logan’’ šį sezoną startuoja su visiškai nauja inspiracija ir forma bei spalva. Atsiranda ,,polka-dot” (liet. ,,taškelių/žirnelių”) motyvai. Poliuretanas, perforuota oda, minkšta ir lengva guma – komfortabilumo garantas. Šį sezoną itin madingos žalsvos, juodai baltos ir oranžinės deriniai sukurs modernų laisvalaikio įvaizdį.

Itin įdomu matyti tai, kad toks požiūris į šių dienų madą ir kuriamą įvaizdį – tai visos industrijos nuovargis, kilęs dėl milžiniško kaitos greičio. Minimalizmą keičia „more is more“, o pastarąjį – dar naujesnis apibūdinimas „normcore“ arba tiesiog normalios, neįpareigojančios mados kryptis, virš nuolatinių mados kaprizų iškeliantis kasdieniškumą ir patogumą.

Prisipažinsiu – prasidėjus dar vienam sezonui ir pasirodžius lentynose naujai kolekcijai dažnai prisimenu ne kolekcijų temas ar tendencijas, bet dizainerių išmonę, kūrybiškumą, fantazijas. Pradedant nuo keisčiausių dekoracijų, formų, spalvų ir baigiant šypseną keliančiais sprendimais, į kuriuos kažkada žiūrėdavau su lengva ironija, o dabar noriu juos avėti ir skubėti su kavos puodeliu miesto gatvėse.

Pavasaris/ vasara pagal DOLITĄ – laikas fantazijoms!

Moteriška avalynė | Vyriška avalynė