Lakuotos odos gaminių priežiūra ir valymas

Lakuota oda gali būti lygi it stiklas, arba suglamžyta ir grublėta. Odos apdirbimo technologijos lakuotą odą gali paversti skirtingų storių, paviršių ar suteikti skirtingą blizgesį. Tai elegantiška oda reikalaujanti dėmesio, ji nepralaidi vandeniui ir nešvarumams, todėl impregnuoti jos nereikia, tačiau svarbu žinoti, kad šios odos tipas nemėgsta šalčių (iki -5 C) ir gali imti trūkinėti bei skeldėti, gali luptis jos viršutinis sluoksnis. Kokybiška lakuota oda turi būti vientisa, plona bei atlaikyti daugkartinius įlenkimus.

Rekomenduojame vadovautis žemiau aprašytais žingsniais, kurių dėka išsaugosite ir išlaikysite lakinę avalynę kaip naują. Aprašyti produktai tinka lakinėms rankinėms bei striukėms valyti ir prižiūrėti.

Kodėl Collonil?

Net patys brangiausi ir kokybiškiausi batai dėl drėgmės, lietaus vandens, intensyvios saulės, purvo bei prakaito gali netekti pirminės išvaizdos ar savo grožio, todėl avalynę būtina prižiūrėti ir atitinkamai valyti. Kokybė ir patikimumas – svarbiausi kriterijai dėl kurių Collonil produkcija DOLITA prekiauja jau daugiau nei 20 metų.

„Made in Germany” – tikras kokybės garantas, kuriuo gali pasididžiuoti Collonil kompanija, daugiau nei 100 metų gaminanti produkciją Vokietijoje. Tyrimais ir naujausiomis technologijomis paremtas darbas, aukščiausios kokybės žaliavos, patikimumas, Collonil pavertė lyderiaujančia avalynės ir odos priežiūros priemonių gamintoja pasaulyje, kurios produkciją vertina daugiau nei 82 pasaulio valstybės.

I ŽINGSNIS. Valymas

Pirmiausiai pašalinkite susikaupusį purvą bei dulkes nuo lakuotų batų paviršiaus. Svarbu naudoti švelnų audinį, šepetėlis jokiu būdu netiks. Jeigu lieka purvo žymių – naudokite „Collonil Clean&Care“ valymui skirtą priemonę. Kuri taip pat tinka valyti sintetinius audinius ir batus, pagamintus naudojant TEX technologiją. Lakuotą odą išpurkšti vienodu sluoksniu per visą plotą, nuvalyti purvo ir putų likučius su „Microclean“ mikropluošto pirštine. Leisti nudžiūti. (1 pav.).

lakuota
1 pav. valymas

II ŽINGSNIS. Priežiūra ir maitinimas

Pamaitinti ir neutralizuoti odos įtrūkimus galite su bespalviu arba juodos spalvos „Collonil Lack Polish“ produktu. Skysto pavidalo lakuotos odos priežiūrai skirtas produktas. Jis taip pat tinka roplių ir sintetinei odai prižiūrėti ir saugoti. Valo, saugo, maitina ir neutralizuoja odos įtrūkimus. (Atkreipkite dėmesį, kad produktas yra bespalvis arba su spalva). Ištepkite lakuotus batus skysčiu, leiskite nudžiūti ir išblizginkite „Collonil“ medvilnine servetėle (2 pav.).

Svarbi batų priežiūros priemonė yra mediniai batų kurpaliai, kurie sugeria drėgmę bei išlygina odos raukšles. Rekomenduojame juos naudoti norint išlaikyti savo batus gaivius ir išsaugoti jų pradinę formą. Žmogaus koja kasdien normaliomis sąlygomis išskiria apie 20 g. vandens, tad tam, kad batai greičiau išdžiūtų ir galėtumėte juos avėti kitą dieną naudokite medinius Collonil kurpalius.

lakuota piolish
2 pav. priežiūra

10 avalynės priežiūros patarimų

  1. Prieš pirmą kartą apsiaunant batus nuodugniai impregnuokite atitinkama priežiūros priemone ir pamaitinkite apsauginiu kremu. Reguliariai tai kartojant oda bus ilgam laikui impregnuota, apsaugota nuo vandens ir purvo;
  2. Leiskite savo batams mažiausiai 24 valandas pailsėti, turėkite alternatyvų. Naudokite tinkamus batų tempiklius iš neapdirbto medžio;
  3. Šlapius batus džiovinkite kambario temperatūroje. Niekada nedžiovinkite ant radiatoriaus;
  4. Bent kartą per savaitę ištepkite ir pamaitinkite avalynės odą tinkama priemone. Nepamirškite ir siūlių;
  5. Venkite vadinamųjų iškart suteikiančių blizgesio“ produktų. Rankų darbo su tepalu ir skudurėliu (arba šepečiu) niekas negali pakeisti;
  6. Šiauštos odos batų negalima tepti tepalu! Naudokite tinkamas purškiamas arba skystas priežiūros priemones;
  7. Nusiaudami batus visada atriškite raištelius ar atsekite, niekuomet neminkite kita koja ant kulno ar pakulnės;
  8. Audamiesi naudokite batų šaukštą;
  9. Jei abejojate pirkdami batus, visuomet pasiteiraukite, kaip juos teisingai prižiūrėti;
  10. Laikykitės kiekvieno produkto naudojimo instrukcijų.

11.jpg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje.
Visą „Collonil“ produktų asortimentą rasite DOLITA salonuose.
Platus lakuotos avalynės pasirinkimas Dolitashoes.com

STILIUS PRASIDEDA NUO TAVO PĖDOS!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Zomšos gaminių priežiūra ir valymas
Odos gaminių priežiūra ir valymas
Tekstilės gaminių priežiūra ir valymas