Zomšos gaminių priežiūra ir valymas

Zomša – tai odos vidinė pusė, kuri yra specialiai apdirbama. Neretai painiojama su nubuku, kuris yra išgaunamas iš odos išorinės pusės. Zomša gaminama šiaušiant poodinį sluoksnį, taip iš riebalinių audinių pusės suformuojant į aksomą panašiais pūkeliais dengtą paviršių. Tai gana jautri medžiaga, nemėgstanti purvo ir drėgmės bei reikalaujanti atitinkamos priežiūros.

Rekomenduojame vadovautis žemiau aprašytais žingsniais, kurių dėka išsaugosite ir išlaikysite zomšinius batus kaip naujus. Aprašyti produktai tinka zomšos rankinėms bei striukėms valyti ir prižiūrėti.

Kodėl Collonil?

Net patys brangiausi ir kokybiškiausi batai dėl drėgmės, lietaus vandens, intensyvios saulės, purvo bei prakaito gali netekti pirminės išvaizdos ar savo grožio, todėl avalynę būtina prižiūrėti ir atitinkamai valyti. Kokybė ir patikimumas – svarbiausi kriterijai dėl kurių Collonil produkcija DOLITA prekiauja jau daugiau nei 20 metų.

„Made in Germany” – tikras kokybės garantas, kuriuo gali pasididžiuoti Collonil kompanija, daugiau nei 100 metų gaminanti produkciją Vokietijoje. Tyrimais ir naujausiomis technologijomis paremtas darbas, aukščiausios kokybės žaliavos, patikimumas, Collonil pavertė lyderiaujančia avalynės ir odos priežiūros priemonių gamintoja pasaulyje, kurios produkciją vertina daugiau nei 82 pasaulio valstybės.

Išvalyk. Impregnuok. Pamaitink

I ŽINGSNIS. Valymas

Prieš impregnuojant bei naudojant maitinamąsias avalynės priežiūros priemones reikia pašalinti ant batų paviršiaus susikaupusį purvą bei dulkes. Tai padaryti galite dviem būdais: sausu arba drėgnu valymu.

Sausas valymas skirtas nuolatinei ir kasdienei avalynės priežiūrai. Zomšą geriausia valyti sausai. Jei po lietaus sušlapo, medžiagą reiktų kuo geriau nusausinti, tačiau negalima stipriai trinti, nes ji gali susigadinti. Valant sausai, pirmiausiai leiskite šlapiam purvui nuo avalynės nudžiūti. Tuomet specialiu trintuku arba guma išvalykite susikaupusį purvą (1 pav.).

sausas zomša1 pav. sausas valymas

Drėgnas valymas rekomenduojamas įsisenėjusioms purvo dėmėms valyti. Nevalykite verstos odos vandeniu, nes ji sukietės, praras elastingumą ir taps grubesnė. Giluminiam valymui rekomenduojame naudoti putas. Ant audinio paviršiaus užpurkškite valomąsias priemones ir nuvalykite batų paviršių, leiskite gerai išdžiūti (2 pav.).

putos zomša2 pav. drėgnas valymas

 II ŽINGSNIS. Impregnavimas

Impregnavimo priemonės ypač reikalingos lietinguose kraštuose, vietose kur daug drėgmės, lietaus ar sniego. Norint ilgiau išsaugoti savo zomšinę avalynę ši priemonė turėtų atsidurti Jūsų namuose.

Prieš audamiesi avalynę pirmą kartą, būtinai ją impregnuokite, taip avalynei suteiksite apsauginį sluoksnį nuo drėgmės ir purvo bei palengvinsite tolesnę jos priežiūrą. Naudokite impregnatorių „Collonil Carbon Pro“ jį purkšdami 20-30 cm atstumu (3 pav.).

zomsa carbon3 pav. impregnavimas

III ŽINGSNIS. Priežiūra

Pabaigus valymą, rekomenduojame naudoti priemones skirtas zomšos, nubuko ir tekstilės priežiūrai „Collonil Velours+Nubuk“. Nublukus spalvai ar norint ją atnaujinti, nupurkškite odą impregnatoriumi, leiskite nudžiūti ir pašiauškite specialiu šepetėliu (4 pav.). Priežiūros ir impregnavimo priemonę naudokite 2-3 k. per mėnesį, taip išsaugosite savo avalynę kaip naują.

Svarbi batų priežiūros priemonė yra mediniai batų kurpaliai, kurie sugeria drėgmę bei išlygina odos raukšles. Rekomenduojame juos naudoti norint išlaikyti savo batus gaivius ir išsaugoti jų pradinę formą. Žmogaus koja kasdien normaliomis sąlygomis išskiria apie 20 g. vandens, tad tam, kad batai greičiau išdžiūtų ir galėtumėte juos avėti kitą dieną naudokite medinius Collonil kurpalius.

nubuk.jpg4 pav. priežiūra

10 avalynės priežiūros patarimų

  1. Prieš pirmą kartą apsiaunant batus nuodugniai impregnuokite atitinkama priežiūros priemone ir pamaitinkite apsauginiu kremu. Reguliariai tai kartojant oda bus ilgam laikui impregnuota, apsaugota nuo vandens ir purvo;
  2. Leiskite savo batams mažiausiai 24 valandas pailsėti, turėkite alternatyvų. Naudokite tinkamus batų tempiklius iš neapdirbto medžio;
  3. Šlapius batus džiovinkite kambario temperatūroje. Niekada nedžiovinkite ant radiatoriaus;
  4. Bent kartą per savaitę ištepkite ir pamaitinkite avalynės odą tinkama priemone. Nepamirškite ir siūlių;
  5. Venkite vadinamųjų iškart suteikiančių blizgesio“ produktų. Rankų darbo su tepalu ir skudurėliu (arba šepečiu) niekas negali pakeisti;
  6. Šiauštos odos batų negalima tepti tepalu! Naudokite tinkamas purškiamas arba skystas priežiūros priemones;
  7. Nusiaudami batus visada atriškite raištelius ar atsekite, niekuomet neminkite kita koja ant kulno ar pakulnės;
  8. Audamiesi naudokite batų šaukštą;
  9. Jei abejojate pirkdami batus, visuomet pasiteiraukite, kaip juos teisingai prižiūrėti;
  10. Laikykitės kiekvieno produkto naudojimo instrukcijų.

zamša.jpg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje.
Visą Collonil produktų asortimentą rasite DOLITA salonuose.
Platus zomšinės avalynės pasirinkimas Dolitashoes.com

STILIUS PRASIDEDA NUO TAVO PĖDOS!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Odos gaminių priežiūra ir valymas
Lakinių gaminių priežiūra ir valymas
Tekstilės gaminių priežiūra ir valymas