Odos gaminių priežiūra ir valymas

Oda turi būti prižiūrėta, valoma ir blizginama taip, kaip ir visos odos, tačiau svarbu pradėti rūpintis savo odine avalyne vos ją įsigijus ir tai daryti reguliariai. Be tinkamos priežiūros oda gali išdžiūti ir sutrūkinėti, o tinkamai prižiūrima avalynė atrodo gražiai, neperšlampa bei ilgiau nenusidėvi.

Rekomenduojame vadovautis žemiau aprašytais žingsniais, kurių dėka išsaugosite ir išlaikysite odinius batus kaip naujus. Aprašyti produktai tinka odinėms rankinėms, automobilių salonams bei odinėms striukėms valyti ir prižiūrėti.

Kodėl Collonil?

Net patys brangiausi ir kokybiškiausi batai dėl drėgmės, lietaus vandens, intensyvios saulės, purvo bei prakaito gali netekti pirminės išvaizdos ar savo grožio, todėl avalynę būtina prižiūrėti ir atitinkamai valyti. Kokybė ir patikimumas – svarbiausi kriterijai dėl kurių Collonil produkcija DOLITA prekiauja jau daugiau nei 20 metų.

„Made in Germany” – tikras kokybės garantas, kuriuo gali pasididžiuoti Collonil kompanija, daugiau nei 100 metų gaminanti produkciją Vokietijoje. Tyrimais ir naujausiomis technologijomis paremtas darbas, aukščiausios kokybės žaliavos, patikimumas, Collonil pavertė lyderiaujančia avalynės ir odos priežiūros priemonių gamintoja pasaulyje, kurios produkciją vertina daugiau nei 82 pasaulio valstybės.

I ŽINGSNIS. Valymas

Prieš impregnuojant bei naudojant maitinamąsias odinės avalynės priežiūros priemones reikia pašalinti ant batų paviršiaus susikaupusį purvą bei dulkes. Tai padaryti galite dviem būdais: sausu arba drėgnu valymu.
Sausas valymas skirtas nuolatinei ir kasdienei avalynės priežiūrai. Jums tereikia kempine ar šepečiu nuvalyti nešvarumus susikaupusius ant bato paviršiaus.

1 pav. sausas valymas.jpg1 pav. sausas valymas

Drėgnas valymas rekomenduojamas gilesniam Jūsų avalynės valymui ir priežiūrai. Pirmiausiai nuvalykite nešvarumus, purvą ir dulkes su Collonil šepečiu „Interpolish“ (1pav.). Tuomet ant odinio paviršiaus užpurkškite Collonil priemonę „Carbon Compete“  ir nuvalykite batų paviršių, leiskite gerai išdžiūti (2 pav.).

2 pav. drėgnas valymas.jpg2 pav. drėgnas valymas

Valyti avalynę reikėtų kasdien, tam pakaks sauso valymo. Drėgną valymą naudokite 1 kartą per savaitę.

II ŽINGSNIS. Impregnavimas

Impregnavimo priemonės ypač reikalingos lietinguose kraštuose, vietose kur daug drėgmės, lietaus ar sniego. Norint ilgiau išsaugoti savo odinę avalynę ši priemonė turėtų atsidurti Jūsų namuose.
Prieš audamiesi avalynę pirmą kartą, būtinai ją impregnuokite, taip avalynei suteiksite apsauginį sluoksnį nuo drėgmės ir purvo bei palengvinsite tolesnę jos priežiūrą.
3 pav. pavaizduotas odinės avalynės impregnavimas. „Collonil Nanopro“ impregnavimo priemonė sukurta naudojant nano technologijas. Užpurškus priemonę su nano dalelėmis odos pluoštas apsaugomas taip, kad avalynė tampa žymiai atsparesnė vandeniui ir purvui. Odos paviršius bei pralaidumas orui išlieka nepakitęs. Naudojant produktą reguliariai, paviršius ilgiau atrodo kaip naujas. Impregnavimo priemonės dėka vanduo ir purvas negali įsigerti į pluoštus, todėl jie tiesiog nulaša. Naudojimas: purkšti 30 cm atstumu keletą kartų.
Rekomenduojama impregnatorių naudoti 2-3 k. per mėnesį.

3 pav. impregnavimas3 pav. impregnavimas

III ŽINGSNIS. Priežiūra ir maitinimas

Odai reikia tinkamos ir nuolatinės priežiūros, todėl pradėkite rūpintis savo batais vos juos įsigiję. Neužtenka nuvalyti susikaupusių nešvarumų, svarbu yra ir ją pamaitinti. Saugodami ir atitinkamai prižiūrėdami avalynę Jūs pailginsite jos tarnavimo laiką. Palepinkite odą natūraliais vaškais ir aliejais, saugokite nuo išsausėjimo ir spalvos praradimo.
Palepinkite odą natūraliais vaškais ir aliejais (4 pav.). Collonil produkte „1909 CRÈME DE LUXE“ esantys vaškai pamaitins odą ir atgaivins spalvą, suteikdami jai tobulą blizgesį ir tekstūrą. Naudojimas: nedidelį kiekį vaško tolygiai paskirstykite servetėle ar minkštu šepetėliu. 20 minučių leisti išdžiūti ir nupoliruoti (6 pav.). Maitinamąsias odos priežiūros priemones naudokite 1k. per savaitę.

maitinimas.jpg
4 pav. priežiūra

Atgaivinkite savo odinių batų spalvą su „Waterstop colours“ (jeigu prieš tai naudojote vašką „1909 CRÈME DE LUXE“, šį žingsnį praleiskite). Migdolais ir jojoba aliejumi praturtintas kremas su spalva, atgaivins ir paryškins nublukusią spalvą (5 pav.).

spalvos atgaivinimas5 pav. spalvos atgaivinimas

poliravimas.jpg
6 pav. poliravimas

Svarbi batų priežiūros priemonė yra mediniai batų kurpaliai, kurie sugeria drėgmę bei išlygina odos raukšles. Rekomenduojame juos naudoti norint išlaikyti savo batus gaivius ir išsaugoti jų pradinę formą. Žmogaus koja kasdien normaliomis sąlygomis išskiria apie 20 g. vandens, tad tam, kad batai greičiau išdžiūtų ir galėtumėte juos avėti kitą dieną naudoti medinius Collonil kurpalius.

kurpaliai.jpg7 pav. Collonil kurpaliai

10 avalynės priežiūros patarimų

  1. Prieš pirmą kartą apsiaunant batus nuodugniai impregnuokite atitinkama priežiūros priemone ir pamaitinkite apsauginiu kremu. Reguliariai tai kartojant oda bus ilgam laikui impregnuota, apsaugota nuo vandens ir purvo;
  2. Leiskite savo batams mažiausiai 24 valandas pailsėti, turėkite alternatyvų. Naudokite tinkamus batų tempiklius iš neapdirbto medžio;
  3. Šlapius batus džiovinkite kambario temperatūroje. Niekada nedžiovinkite ant radiatoriaus;
  4. Bent kartą per savaitę ištepkite ir pamaitinkite avalynės odą tinkama priemone. Nepamirškite ir siūlių;
  5. Venkite vadinamųjų iškart suteikiančių blizgesio“ produktų. Rankų darbo su tepalu ir skudurėliu (arba šepečiu) niekas negali pakeisti;
  6. Šiauštos odos batų negalima tepti tepalu! Naudokite tinkamas purškiamas arba skystas priežiūros priemones;
  7. Nusiaudami batus visada atriškite raištelius ar atsekite, niekuomet neminkite kita koja ant kulno ar pakulnės;
  8. Audamiesi naudokite batų šaukštą;
  9. Jei abejojate pirkdami batus, visuomet pasiteiraukite, kaip juos teisingai prižiūrėti;
  10. Laikykitės kiekvieno produkto naudojimo instrukcijų.

Untitled-5.jpg

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje.
Visą Collonil produktų asortimentą rasite DOLITA salonuose.
Platus odinės avalynės ir odinių gaminių priežiūros pasirinkimas Dolitashoes.com

STILIUS PRASIDEDA NUO TAVO PĖDOS!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Zomšos gaminių priežiūra ir valymas
Lakinių gaminių priežiūra ir valymas
Tekstilės gaminių priežiūra ir valymas