ŽAIDIMAI | pavasaris/vasara 2018

Mada įdomiausia tada, kada lieka daugiau interpretacijų nei galime tikėtis. Ji įdomiausia ir tada, kada tarsi ne savu noru ji perlenkia ribą tarp ,,gražu’’ ir ,,keista’’, tarp ,,madinga’’ ir ,,man per drąsu”, ir ji neabejotinai įdomiausia tampa tada, kada galime pasakyti, jog tai tik žaidimas, o mes žaidėjai.

Pažaiskime nedidelį žaidimą. Įsivaizduokite, kad reikia iš skirtingų detalių sudėlioti tendencijų koliažą ar net sukurti atskirą avalynės modelį. Tektų pasukti galvą ir pasinerti į fantazijų pasaulį, ypač jei žaidimo detalės būtų: sportinių batelių detalės, etno raštai, amžinas juodos/baltos derinys, kelios pastelinės spalvos, kelios neoninės, hiperbolizuotos detalės, tokios kaip kaspinai ar sagtys, kaubojiški ar net kai kuriuos architektūros elementus primenančios detalės. Žaidimo tikslas: kelios esminės šio sezono avalynės tendencijos ir po kelis modelius kiekvienai. Laimėtojas: unikalų braižą turintis dizaineris, žaidžiantis su skirtingais arba Jūs, išlaisvinę fantaziją, ir žaidžiantys kartu su mada.

Ar Jūs pasiruošę pradėti pavasario/vasaros žaidimą? Pradedam!

TEMA | #gėlynai

,,Gėlės visada matomos tiems, kurie jas nori matyti” – Henris Matissas.

Prancūzų menininkas ir skulptorius, fovizmo srovės pradininkas. Meninius ieškojimus ir emocijas reiškė formų ir spalvų žaismu. Jis vertinamas reikšmingiausiu XX a. pr. Prancūzijos dailininku ir vienu iš reikšmingiausiu moderniojo meno atstovu. Ryškias, sodrias spalvas savo tapybos darbuose naudojantis menininkas tarsi inspiracija šio sezono kolekcijoms.

Henrio Matisso darbai ir Pretty Ballerinas modelis

henri

Kokia vasara be gėlių? Tik šį sezoną jos tarsi gėlynai, tarsi gėlių kompozicija. O atskiros gėlės konstruktyvesnės, labiau geometrinės, išdidintos ir tampančios pagrindiniu avalynės akcentu.

,,Pretty Ballerinas” odos, dekoruotos gėlių motyvais, primena sodrius Henrio Mattiso darbus. Modeliai, kurių oda siuvinėta gėlių motyvais – unikalūs. Kiekvienas siuvinėjimas atliekamas itin skrupulingai, o pagaminti tokį bato modelį reikia dešimčių valandų.

Pretty Ballerinas modelis ir Henrio Matisso darbai

hsenri

,,Premiata Sneakers” kolekcijoje gėlės įgauna naujas formas: vienos siuvinėtos, kitos konstruktyvios, geometrinės, tarsi vaikų rankomis iškirptos atvirukams.

Premiata Sneakers modelis

prem sne

Premiata modeliai

premiataaa

Kai kurie ,,Premiata” basučių modeliai dekoruoti gėlių lapelių motyvais ir primena gvazdikus.

Laisvalaikio batelių iš ,,O.X.S” kolekcijos bei retro klasiką menantys ,,Chie Mihara” modeliai – tarsi prabangūs gobelenai iš Versalio rūmų.

O.X.S modelis

oxs

Chie Mihara modeliai

chia

,,Fru.it” kolekcijoje gėlės tarsi iš pievos. Masyvios, tūrinės. Dizaineris niekada nebuvo abejingas gėlėms. Subtiliai perteikiantis moteriškumą savo kolekcijoje, jis neretai grubias bato formas tarsi sušvelnina gėlių motyvais. Kolekcijoje dominuoja juodai/baltos gėlės iš tekstilės bei odos ir blizgios, tarsi dengtos perlamutru.

Henrio Matisso darbai ir Fru.it modeliai

fruit 1

Fru.it modeliai

fruit gold

Naujiena DOLITOJE – ,,Flower Mountain”. Žaidimas mus nukelia į Japoniją. Dizaineriai Yang Chao ir Keisuke Ota įkvėpimo sėmėsi iš Japoniškos muzikos, gamtos ir ,,Fuji“ augmenijos.  Bendradarbiaudami su alpinistų asociacija, dizaineriai sukūrė kolekciją, kuri jungia Japonišką dizainą ir funkcionalumą. Kolekcijoje, tarsi Urashima Taro pasakoje apie žveją, dominuoja gamtos ir vandens motyvai: vandens pasaulis, mistinės gėlės, spalvos.

Skulptūriškas alpinistų batus primenantis padas sujungiamas su raštais margintu audiniu. Modernu… Mistiška… Pasakiškai gražu…

Flower Mountain modeliai

flower

Flower Mountain modeliai

fuji.jpg

Ši tendencija tarsi žaidimai vasarą pievoje. Pievoje, kurioje žydi visos gėlės ir nesimato pabaigos.


FORMA: pavienės gėlės išdidintos, geometrinės. Raštai primena puokščių kompozicijas ar gobelenus.

MEDŽIAGIŠKUMAS: siuvinėta tekstilė, oda.

SPALVOS: visos lauko gėlių bei egzotinės.

AVĖTI SU: suknelėmis, džinsais, šortais, kelnėmis.

TAISYKLĖ: jeigu norite, būkite nuo kojų iki galvos pasinėrusios į žiedus, tik atsiminkite, kad ten kur žydi ramunės, niekada nežydės strelicijos.


 

TEMA | kodas #logomanija

Logomanija prieš minimalistinį dizainą. Šiame žaidime minimalizmas vietą žaidime užleidžia dabartinėms tendencijoms. Tokie prekių ženklai kaip ,,Vic Matie” ar ,,O.X.S” pavasario/vasaros tendencijų žaidime žengia finišo tiesiąja, mat jų sukurtose avalynės bei aksesuarų kolekcijose ryškiai, tačiau subtiliai stilingai ir, svarbiausia, neperkrautai dominuoja prekių ženklų logotipai.

Vic Matie modeliai

vicmatie

O.X.S modeliai

oxs new

Sakoma, kad mada visuomenei įdomiausia tada, kai jos nagrinėjamos temos artimos kasdieniams pokalbiams gatvėje ar kavinėje. Ir, tikime nesuklysim, sakydami, kad tendencijos šį sezoną dar labiau ir ryškiau atskleidžia visuomenės ir mados dialogą. Pokalbiai vyksta apie šių dienų aktualijas: nuo kasdienybės iki politikos, nuo feminizmo ar lytiškumo. Beje, pastaroji tema šį sezoną dar ryškiau panaikina ribas tarp jis ir ji, jo ir jos, tarp In ir Jang. Lieka svarbus individualumas ir identitetas. Bet apie tai šiek tiek vėliau.

Vic Matie modeliai

new.jpg

Individualumo ar identiteto klausimas vienas svarbiausių šiuolaikinėje madoje. Šis klausimas tiesiog nebekvestionuotinas. Esminis pasirinkimo pamatas tampa mados namų istorija, dizainerio braižas ir prekių ženklas. Pastarasis ir tampa tendencija. ,,Vic Matie’’ kolekcijoje dominuoja sportinio tipo juostelės su ženklo logotipu. Jomis perpinti neopreniniai sportinio tipo bateliai ir net auliukiniai su ,,kittenheel’’ formos kulnu. Hiperbolizuotai išdidintos rankinės ir kurpinės, taip pat dekoruojamos tokio tipo juostelėmis.

Dizaineris Yohji Yamomoto savo kolekcijos parašu pasirinkęs ,,Y-3” (Y-Yohji vardo pirmoji raidė, skaičius 3-ikona tapusių ,,Adidas” linijų skaičius) drąsiai puošia tiek įspiriamas paplūdimio tipo šlepetes, tiek sportinius batelius, tiek aksesuarus.

Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

y3

Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

y333.jpg

Ši, kitaip dar vadinama ,,nuskaitoma’’ tendencija, neneigsime, drąsi ir kontraversiška. O toks mados ir tendencijų žaidimas tuo ir įdomus, kad kelia daug diskusijų, bet nei vieno nepalieka abejingu.

Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

newy.jpg


FORMA: moderni klasika persipynusi su sportiniais dekoro elementais.

MEDŽIAGIŠKUMAS, neoprenas, nailonas, oda, tekstilė, laminuotos odos, blizgios odos.

SPALVOS: ryškiai dominuoja juodai balta logomanija.

AVĖTI SU:oversized stiliaus drabužiais, vyriško tipo švarkais, plačiomis kelnėmis, džinsais. Drąsiai derinkite kostiumą su sportiniais bateliais, suknelė su ,,kittenheel’’ auliukiniais.

TAISYKLĖ: svarbiausia, kad bateliai ar aksesuaras taptų esminiu įvaizdžio akcentu, antraip peržengsite estetikos ribą.


 

TEMA | hiperbolizuotas #kaspinas

Norite tikėkite, norite ne, tačiau avalynę puoštą kaspinais pradėjo avėti ne kas kitas, bet vyrai. Istorija mena laikus, kai tokių batų madas demonstruodavo vyrai ir, tiesa, tai buvo tam tikro statuso ženklas. Nors viduramžiai niekada Europoje nepasižymėjo švariomis gatvėmis, vyriški ir moteriški batai buvo gaminami iš brangių medžiagų: satino, šilko, tvido, elnio odos. Beje, nuo dulkių batus saugodavo kulniukas ir platforma. O tokio tipo aukštakulnius pradėjo avėti raiteliai, mat tai padėjo jiems tvirtai laikyti pėdą balnakilpėje.

Halmanera modelis

dvccc

Dekoravimas kaspinu buvo aktualus to metu drabužių, avalynės ir interjero madose. Kaspinas simbolizuodavo garbę, orumą ir didybę. XIII a. buvo įsteigtas ,,Kaspino riterio” ordinas. Ordinas pavadintas pagal kaspiną (isp. banda ,,kaspinas”) – auksinį, vėliau – raudoną kaspiną, kurį riteriai turėjo nešioti per dešinį petį ir po kaire ranka. Karalienės Viktorijos laikas kaspinas kaip dekoro elementas ryškiausiai suspindėjo to meto madoje, kaip moteriškumo ir elegancijos simbolis.

Halmanera modelis

ham.jpgPomme D’or modelis

halman.jpg

Šiandien kaspinas madoje laviruoja tarp mergaitiška ir elegantiška, iki drąsu ir nematyta. Dizaineriai šį sezoną žaidžia su kaspino dydžiu bei medžiagiškumu. Nuo masyvaus pastelinio iš satino iki drobinio ar odinio. Kaspinai dominuoja: ,,Vic Matie’’, ,,Tippe e Tacchi”, ,,Pomme D’or”, ,,Halmanera”, ,,Fiori Francesi”, ,,Chie Mihara” kolekcijose.

,,Pomme D’or“ savo kolekcijoje naudoja itin minkštas, bet labai tvarias odas. Dauguma jų tokio minkštumo, kad iš jų siuvamos ir pirštinės.

Pomme D’or modelis

pomme.jpg

Chie modelis

satin .jpg

Avalynė su kaspinu kalba pati už save. Čia visas dėmesys atitenka jo dydžiui ir medžiagiškumui. Puošniausias avalynės elementas padiktuoja vieną ryškiausių sezono avalynės tendencijų. Norinčioms modernesnio įvaizdžio, siūlome aukštakulnius su kaspinu avėti prie kojinių virš kelių, įspiriamas šlepetes derinti prie plačių kelnių ar plėšytų džinsų bei nailoninio lietpalčio. O romantiškam įvaizdžiui susikurti pakaks balerinos tipo batelių su kaspinėliu ir gėlėtos suknelės.

Tipe e Tacchi modelis

tippe.jpg


FORMA: sezono akcentas – hiperbolizuotas kaspinas

MEDŽIAGIŠKUMAS: satinas, oda, drobė, tekstilė

SPALVOS: juoda, rožinė

TAISYKLĖ: tegu esminiu akcentu aprangoje tampa kaspinas. Atsiminkite, kad keli kaspinai kartu gali atrodyti per daug vaikiškai.


 

TEMA | #šachmatai ir #domino

Juoda ir balta. Ar balta ir juoda? Šių spalvų dialogas ir kombinacijos madoje – amžina klasika.. Šį pavasarį, kaip niekada, ryškiai dominuoja šie deriniai daugumoje kolekcijų. Kviečiame sužaisti dar vieną mados partiją.

O.X.S Rubber Soul ir Vic Matie modeliai

chess.jpg

Jeigu reikėtų įvardinti spalvas, turinčias daugiausia simbolinių reikšmių, tai neabejotinai laimėtų juoda ir balta. Toks spalvų derinys lengvai derinamas, visada atrodo nepriekaištingai, o dominuoja tiek sportinio tipo avalynėje, tiek vakarinėje linijoje. Tačiau kyla klausimas, kur tada lieka vietos žaidimams? Jeigu žaidžia tik dvi spalvos… Atsakymą pateiksime su pavyzdžiais.

,,O.X.S Rubber Soul” kolekcijos modeliai – tarsi modernisto menininko ekspresyviais dažų potėpiais aptaškyta oda. Epoksido derva užtepti batai – unikalus kūrinys. Unikalus permatomos gumos padas it ežiuko spygliai. Tai unikali, patentuota technologija.

Nepakartojamas, kone vienetinis. ,,Vic Matie” kolekcijoje tarp juodai baltos įsiterpia ir sidabrinis akcentas. ,,O.X.S” kolekcijoje dominuoja sportinis juodai baltos interpretavimas: baltas padas, juoda kojinė, juodas tinklelis. Ikoniniai ,,McQ by Alexander McQueen” sportiniai bateliai jau kelis sezonus puošiasi juodai baltais deriniais. Detalės, tokios kaip kristalai ir kniedės, pabrėžia taip vadinamą ,,McQueen’išką’’ neogotikinį įvaizdį.

O.X.S Rubber Soul modeliai

oxxxxs.jpgVic Matie modelis

oxsrun.jpgO.X.S modelis

oxs kolkecija copyO.X.S Rubber Soul modelis

rubber.jpg

,,Premiata Sneakers”, ,,Artselab” bei ,,Attimonelli’s“ eina savo keliu. Rodos, ką galima sugalvoti iš šių dviejų spalvų. Bet atsakyti gali tik patys kūrėjai bei jų darbai. Čia žaidimą žaidžia dryželiai, linijos, blizgučiai, grafikos elementai ir net išsiuvinėtos balerinos.

Premiata Sneakers modeliai

premiata1.jpgPremiata Sneakers modeliai

fffff.jpg Premiata Sneakers modeliai

ggg.jpg Premiata Sneakers modeliai

new.jpg

,,Laura Bellariva“ kolekcijoje šį sezoną itin ryškiai dominuoja šių dviejų spalvų deriniai. Laminuota sidabrinė oda šio sezono kolekcijoje perforuota raštais.

Laura Bellariva modeliai

laur.jpg

Laura Bellariva modeliai

laurab.jpg

Naujiena DOLITOJE – ,,Artselab’’. Skulptūriški ir architektūrines formas primenantys padai – išskirtinis šio ženklo akcentas. Tokios formos ir it matematiškai tiksliai apskaičiuotos detalės ir kiekvienas milimetras itin svarbūs. Mat tai sukuria šiems modeliams išskirtinumą ir juodai baltos derinys įgauna kitą atspalvį.

Artselab modeliai

oxs kolkecija Artselab modeliai

art men.jpg

Dar viena naujiena DOLITOJE – tai modernumu dvelkiantys, senas itališkas siuvimo tradicijas puoselėjantys ,,Attimonell’is“ prekių ženklas. Prekių ženklo dizaineriai – jauni ir ambicingi kūrėjai, siekiantys vyriškai avalynės madai suteikti daugiau gyvumo ir modernumo. Kolekcijoje dominuoja juodai baltos spalvos ir epoksido dervos detalės.

Attimonelli’s modeliai

attimonellis.jpg

Architektūriški ir super madingi ,,Bruno Bordese“ įspiriami sportinio tipo bateliai. Mados kritikų mėgstamas terminas ,,Ugly fashion“ sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio. Ant podiumo vienas po kito dizaineriai pristatė keistus, masyvius, tačiau neįtikėtino populiarumo sulaukusius tokio tipo avalynės modelius.

Tarsi transformuotas, modernus ,,Crocs“ batelis. Įgavęs naują pagreitį, dimensijas, spalvas, toks įspiriamas modelis šių metų ,,must have“ (liet. „privalu turėti“). Skulptūriškas gumos padas, laminuotos odos. Kolekcijoje dominuoja: juoda, balta, pilka, auksinė. Dar viena laki ir nenuspėjama dizainerio kolekcija.

Bruno Bordese modeliai

burno b.jpg

Šachas ir Matas? Ne, šis dviejų spalvų žaidimas nesibaigia. Juk pasirinkimas toks platus!


FORMA: juodai balti deriniai sukuria optines iliuzijas.

MEDŽIAGIŠKUMAS: oda, tekstilė. Laiminuotų, blizgių odų intarpai.

SPALVOS: juoda balta, balta juoda.

AVĖTI SU: tokio tipo avalynė dera beveik su visais drabužių deriniais. Amžina klasika.

TAISYKLĖ: saugus ir praktiškas pasirinkimas, norintiems niekada neprašauti.


 

TEMA | #tėvuko bateliai (#dad sneakers)?

,,The Dad sneakers’’ (liet. ,,Tėvuko sportiniai bateliai”) dar 2017 metų pabaigoje sukėlė tikrą mados skandalą. Kas tai? Ir kodėl pasaulis taip pamišo dėl šio tipo batelių. Nostalgija 90-iesiams? Bet kokiu atveju, pastaraisiais mėnesiais atrodo, kad ,,grubus“, ,,retro” sportinių batelių siluetas padarė milžinišką atgimimą. Bet šį kartą tai tapo aukščiausios klasės mados forma.

O.X.S modelis

dad.jpg

Tai keistas grįžimas, nes daugelį metų iki šiol madingiausi buvo laikomi minimalistiniai, švaraus silueto sportiniai bateliai. Mada ir kultūra yra ,,Instagram’o” įtakoje. Kai modelis ir visuomenės veikėjas Ian’as Connor’as, turintis daugiau nei 976k sekėjų savo paskyroje, įdėjo nuotrauką, kurioje jis avi tokio tipo bateliais, sukėlė nemažai diskusijų. Tai tapo ne tik sensacija, bet ir nauja tendencija. Deja, jau kurį laiką mada ir net kultūra tampa paremta ,,like’ų” (liet. ,,patinka”) skaičiais. Ir tendencijas formuoja interneto įžymybės. O, galbūt, tai dar vienas įrodymas, kad mados žaidimas ir dialogas vyksta tarp ją kuriančių ir apie ją kalbančių.

O.X.S modeliai

ff.jpg

Taigi, yra tam tikrų argumentų, kad šią tendenciją sukėlė mūsų ,,įtakingieji”. Nors prekės ženklai, tokie kaip ,,Adidas“, dar 2013 m. pristatė savo ,,Ozweego“ batelių siluetą, šis modelis visada turėjo paklausą, bet po naujos ,,Dad sneakers” tendencijos pasirodymo, pardavimai išaugo trigubai.

Techniškai tariant, tai nėra naujiena. Tačiau naujai gimę, įgavę naują formą ir spalvą, interpretuoti dizainerio savaip, individualiai, šiandien tokio tipo bateliai puikuojasi visuose žurnaluose, didmiesčiuose, avalynės salonų lentynose. 90-tųjų kultūra, tų metų gatvės vaikių mada, riedlentininkų bateliai, jų forma ir spalvos, šiandien įgavo naujas formas. Mados kritikai konstatuoja faktą: patinka tau tai ar ne, bet ,,Dad sneakers” dominuos šį sezoną ryškiau nei galėjote tikėtis.

Phillipe Model modeliai

dad dar vienas.jpgPremiata Sneakers modeliai

szcd.jpg

Ankstyvaisiais 90-aiais alsuoja visa sportinių batelių ,,Voile Blanche“ kolekcija. Tai dar viena NAUJIENA DOLITOJE. Klasikinė batelių forma, dekoratyvios detalės ir spalvos, būdingos tam laikmečiui. Tarsi muzikinė kasetė ir to meto muzika, kolekcijoje dominuojanti auksinė papildo visą retro nuotaiką.

Voile Blanche modeliai

premia.jpgVoile Blanche modeliai

falc mot.jpg

Beje, pavartykite savo senus nuotraukų albumus ir, neabejojame, kad rasite pačius avinčius tokius batelius. O šiandien juos rasite DOLITA salone.


FORMA: masyvi, išdidinta. Esminis akcentas – padas. Dominuoja masyvūs batraiščiais.

MEDŽIAGIŠKUMAS: oda, tekstilė, satinas, tinklinis audinys.

SPALVOS: spalvų blokai.

AVĖTI SU: plačiomis kelnėmis, oversized tipo džemperiais, lietpalčiais, džinsinėmis striukėmis.

TAISYKLĖ: vintažinis avalynės stilius derinamas su moderniomis drabužių formomis ir audiniais.


 

TEMA | #kojinės

Kaip jau, turbūt, supratote, kad sąvoka ,,mada’’ netelpa į jokius apibrėžimo rėmus. Tikslaus apibūdinimo nerasite nei žodynuose, nei ,,Google’’ paieškos sistemoje, nei ,,Wikipedijoje’’ ar naujausiame ,,Vogue’’, ,,I-D” ar ,,Fantastic Man” numeriuose. Pagrindinė jos funkcija yra užčiuopti kažką, kad ,,norėtųsi to čia ir dabar!”. Mados kritikai, istorikai, redaktoriai pastebi, kad dabartinės tendencijos gimsta bene kiekvieną dieną. Visą tai mūsų žaidimai ir mados interpretacijos.

O.X.S modelis

oxs .jpg

Kaip jau kelis metus nenutyla kalbos apie sportinių batelių kultą, jų praktiškumą ir novatorišką pritaikymą net prie vestuvinės suknelės. Ateina laikas, taip vadinamam ,,maxi patogumui’’ – sportiniai bateliai-kojinės.

O.X.S modelis

oxs kojine.jpg

New York Times“ kritikė Cathy Horyn, viena kompetentingiausių mados eksperčių, dabartinę industriją palygino su universaline parduotuve, kurioje kiekvienas renkasi tai, kas atrodo geriausia ir artimiausia. Dizainerių avalynės pasiūla ir stilių įvairovė pranoko lūkesčius. O vietą tarp klasikinių sportinių batelių atrado ir bateliai-kojines.

Tampraus, bet tvirto ir formą išlaikančio megzto audinio viršutinė dalis ne tik atrodo išskirtinai, bet ir yra itin patogi. Gumos putų padas lengvas, tad prie jo pritvirtinta kojinė garantuos komfortą. ,,O.X.S” dizaineriai šiam sezonui siūlo sodrius, ryškius spalvų blokus, gana supaprastintą minimalistinį dizainą ir architektūrinį padą. ,,Strategia’’ kolekcijoje dominuoja geometriniai raštai, liurekso siūlai ir tradicinės kojinių juostelės aplink aulą. ,,McQ by Alxander McQueen” batai transformavosi, mat čia klasikinę sportinių batelių formą papildė kojinė.

Strategia modeliai

strategia.jpg Strategia modeliai

stra.jpg


FORMA: dėmesys kojinei ir padui. Dominuoja architektūrinės formos lengvi padai.

MEDŽIAGIŠKUMAS: standus, formą išlaikantis audinys.

SPALVOS: pilka, juoda, balta, mėlyna.

AVĖTI SU: ,,bomber” tipo švarkeliu, plačiomis patrumpintomis kelnėmis ar šortais, džinsais, lietpalčiais.

TAISYKLĖ: norinčioms dar didesnio efekto – avėkite su kojinėmis virš kelių. Idealiausia, jeigu jos – tokios pat spalvos.


 

TEMA | #atradimai ir kelionės

Šiame žaidime taisykles padiktuoja dizainerio vizija, išskirtinumas ir meistrystė. Dvi-tris-keturias esmines mados kryptis pakeitė dešimtys naujų idėjų, kurios kinta milžinišku greičiu. Kaip tuomet iš naujausios mados semtis įkvėpimo? Žiūrėkite ne į bendrą kolekcijų katilą, o kiekvienos kolekcijos stilių.

Moma modeliai

tribe.jpg

Kolekcijos asmenybė – aistringa keliautoja, analizuojanti egzotinius kraštus ir genčių gyvenimą bei tradicijas. Jos vidus laisvas, ji tarsi vadovaujasi klajokliško gyvenimo principais, turinčiais romantišką nuotaiką. Ji tiki, kad gyvenimas yra didelis nuotykis, kuriame ji turi jaustis laisva, pasinerti į nuotykius ar net romanus. Jos namai – lobių kolekcija, eklektiški, egzotiški suvenyrai ir retų daiktų eksponatai. Užuomina į muziejų? Galbūt. Tačiau ji žino, kur ieškoti tikro gyvenimo brangakmenio.

Odos, imituojančios egzotinių gyvūnų raštus, pintos detalės, primenančios tradicinius Amazonės genčių kultūros motyvus, perforuotos odos it raižiniai Maroko kabančiuose soduose, džiuto virvės, saulės nugairintos spalvos – visą tai viena ryškiausių pavasario/vasaros tendencijų. GENTYS. AFRIKOS ĮKVĖPTI RAŠTAI. KELIONĖS. Tarsi kvapą gniaužiantis nuotykių žaidimas vasaros nuotykių ir atradimų link.

Moma modeliai

keliones.jpg

Ši tendencija taip pat ir meistrystės atspindys. Tūkstantmečius skaičiuojančios espadrilių gamybos tradicijos, rankomis pinamos virvės iš džiuto, lino, esparto, rafijos, ispaniškos kultūros ir meno dalis susijungia kartu su šiuolaikiniu dizainu. O ką jau kalbėti apie raižytas odas!

Šis sezonas kupinas nuotykių! Tikrą nuotykių žaidimą po džiungles sukūrė ,,MOMA” dizaineriai. 2017 vasarą jų batelius skraidino drugeliai, o šiemet po tropikus mus neš beždžionės! Keli ,,Officine Creative“ modeliai primena paslaptingų genčių papuošalus ir pynimo raštus. ,,Vic Matie” kolekcijoje dominuoja pintas raištelių motyvas.

Moma modeliai

moma jungle.jpgMoma modeliai

safar.jpgOfficine Creative modeliai

officine.jpgOfficine Creative modeliai

of men.jpgVic Matie modeliai

vicmatie keliones.jpg

,,Strategia” mus nukelia į Maroko kabančius sodus: dominuoja kiauri, įmantrūs geometriniai raštai, sukuriantys paslaptingą nuotaiką, metalizuotos, egzotiškais raštais margintos odos, tarsi turguje iš pinto krepšio šokanti gyvatė.

Strategia modeliai

strategia.jpg

,,Pomme D’or“ kolekcija apie keliones po visą pasaulį ir patogumą. Itin minkštos odos, natūralus odinis padas.

Pomme D’or modeliai

pomme dor.jpg

Pomme D’or modeliai

travel.jpg

,,Premiata” savo kolekciją papuošė plunksnomis. Beje, tai vienas ryškiausių sezono puošybos elementų visur: nuo galvos iki kojų.

Premiata modelis

marak

,,Laura Bellariva” kolekcijoje atsikartoja romantiškai supinti motyvai ir kutai.

Laura Bellariva modeliai

l ba.jpg

,,Ixos” kaip visada didelį dėmesį skiria šiai tendencijai, mat dizainerė dažnai naudoja egzotiškas odas, ,,juostelės per pirštą” motyvą, mažus kulnus.

,,Voile Blanche“ modeliai vyrams ir moterims tikra atradimų kupina kelionė. Nuo spalvų iki raštų. Dominuoja militaristiniai motyvai, džiuto virvė, senditos odos, lengvas putų gumos padas.

Voile Blanche modeliai

viole blanche .jpg

Ixos modeliai

ixso.jpg

,,Chie Mihara” kolekcijoje dominuoja džiuto virvė, safari spalvos, gyvatės odos imitacija.

Salvadoras Dali ir Chie Mihara modelis

espadrile

O ,,Philippe Model” jau kelis sezonus avalynę dekoruoja kolibriais. Ir tai tapo jų ikoniniu modeliu.

Philippe Model modeliai

philipe.jpg

Žaidimas tęsiasi. Nusikeliame į Madagaskarą. Dar senų senovėje iš storos kupranugario odos buvo siuvamos basutės karaliams. Dėl atitinkamo statuso ir tam tikrų ceremonijų, karaliaus kojos niekada nelietė žemės. Tad pats padas buvo daromas iš storo odos sluoksnio, o dėl didelio karščio jos buvo itin atviros, vos iš kelių dirželių: vienas per keltį, kitas per pirštą.

Šiandieninė mada įkvėpimo semiasi iš egzotiškiausių kraštų. Vienas ryškesnių pavyzdžių – ,,Fiori Francesi” kolekcija.

Fiori Francesi modeliai

frioti.jpg


FORMA: nuo pintų odinių basučių ir aukštakulnių su perforuota oda iki sportinio tipo batelių.

MEDŽIAGIŠKUMAS: blizgios, pintos, raižytos odos.

SPALVOS: Nuo Amazonės iki Nilo krantų.

AVĖTI SU: džinsais, suknelėmis, safari stiliaus aprangos detalėmis, ilgomis suknelėmis.

TAISYKLĖ: nėra


 

TEMA | #brangakmeniai ir #lobiai

Šį sezoną spindėsime kaip niekad ryškiai. Mat dizaineriai drąsiai dekoruoja batus kristalais ir blizgiomis detalėmis. Šie dekoro elementai dominuoja tiek ant aukštakulnių, tiek ant sportinio tipo batelių.

Tippe e Tacchi modeliai

tippsse.jpg

,,Tippe e Tacchi” kolekcija – tikra lobių skrynia. Kristalais dekoruotos sagtys įvairiausių spalvų. Eklektiškam basučių ir įspiriamų šlepečių dizainui jos suteikia prabangos įspūdį, tad priderinus prie tinkamos aprangos, galite eiti net į vakarėlį. Patogu? Labai. Stilinga? Vienareikšmiška. Šventiška? Tikrai taip. Madinga? Dar ir kaip.

,,Strategia” smailianosių vakarinių batelių linija alsuoja elegancija ir prabanga. Nors tokius batelius dažniausiai moterys renkasi prie vakarinės eilutės, mes siūlome ir praktiškesnį derinimo būdą: blizgūs aukštakulniai, mėlyni plėšyti džinsai, odinis ar vyriško kirpimo švarkas, blizgantys auskarai ir raudonos lūpos. Patikėkite, atrodysite stulbinančiai.

Strategia modeliai

strategia brilliants.jpg

Pankiškieji ,,Fru.it” savo ikoninio modelio auliukinius papuošė metalinėmis kniedėmis, kristalais, sagtimis. Sendinto sidabro odos ir grunge stilistika suskamba naujai.

Fru.it modeliai

fruit.jpg


FORMA: nuo įspiriamų šlepečių iki vakarinių smailianosių.

MEDŽIAGIŠKUMAS: liureksas, oda, siuvinėti audiniai.

SPALVOS: ryškios, sodrios, karališkos.

AVĖTI SU: nuo džinsų iki kostiumėlio ar kombinezono.

TAISYKLĖ: sakoma, kad deimantai geriausi merginų draugai.


 

TEMA | jie sugrįžo! #kittenheels

Katės ir pelės žaidimai. Itin aukšti kulnai buvo vadinami būtent tokiu pavadinimu, mat žengiant su jais moteris atrodė tarsi katė, palengva žengianti ant pirštų galiukų. Mados ikona vadinama Merilyn Monroe buvo tikra batų fanatikė. Tačiau net ir jai taip vadinamieji ,,kittenheels’’ tuomet buvo per aukšti, neleisdavo lengvai judėti ir šokti. Londone išpopuliarėjusi muzikos ir mados subkultūra, pavadinimu ,,Mod’’ iš esmės pakeitė ,,kittenheels” apibūdinimą. Aukštakulniai virto žemakulniais, kurių kulnas siekė vos kelis ar vieną centimetrą. Subkultūros ,,Mod’’ atstovai, kitaip dar vadinami modernistais, keitė ne tik muzikos (prasidėjo modernaus džiazo laikai), bet ir mados pamatus.

Vic Matie modelis

kitten heels.jpg

Itin patogus, neaukštas, architektūrinis kulnas puošia ,,Vic Matie” ir ,,Ixos” kolekcijas. ,,Vic Matie” modeliams suteikė sportiško atspalvio, dekoruodami kai kuriuos modelius juostele per kulną.

Ixos modelis

ixos kitten.jpgVic Matie modelis

kit.jpg


FORMA: neaukštas kulniukas, smaili nosis.

MEDŽIAGIŠKUMAS: oda, metalas, sportiniai audiniai.

SPALVOS: spalvų blokai.

AVĖTI SU: plačios trumpo kirpimo kelnėmis, slim džinsais, sijonais, odiniais švarkeliais.

TAISYKLĖ: jeigu avėsite tokio tipo batelius, o lietpaltį vilkėsite kaip suknelę – žurnalo viršelis Jūsų!


 

TEMA | #fluorascencinė ir neoninė bei perrašytos žaidimo taisyklės

Kas šiuolaikinėje madoje yra ryšku? Neretai užduodamas klausimas tik pasirodžius pavasario/vasaros kolekcijoms ant podiumų. Juk mada prisitraukia tai, kas kelia nemažai diskusijų ir, žinoma, sulaukia dėmesio.

Premiata Sneakers modeliai

mimai.jpg

Išgryninta ši spalva buvo sukurta 1930 metais. Išradėjas Robertas Switzeras sukūrė fluorescencinius dažus, kurie pradžioje buvo naudojami karo pramonėje. Vėliau pradėta naudoti ir pramonėje, kuriant vaikiškus žaislus. Andy Warholas buvo vienas pirmųjų menininkų taip ryškiai suteikęs šiai spalvai unikalumo. Stipriai išpopuliarėjus tarp grafikos dizainerių, ši spalva netrukus pasirodė ir madoje bei sukėlė nemažai diskusijų.

Žinoma, ši spalva pradžioje pasirodė sportiniuose drabužiuose ir žaidėjų aprangoje. ,,MTV“ ir ,,Miami Vice” laikais ji buvo neįtikėtinai įtakinga kuriant mados estetiką, kuria spindėjo visi televizijos ekranai. Tai buvo reivo kultūros, amžinos jaunystės kultas alsuojantis Los Andželo karščiu. Ši kultūra įkvėpė dizainerį Jeremį Scottą, kuris pristatė aukštosios mados kolekciją su florascenciniais audiniais.

Premiata ir Premiata Sneakers modeliai

mtv.jpg

Šį sezoną ji nušvietė pakankamai kukliai, bet, leiskite išduosime mažą paslaptį – ši spalva karaliaus ir  rudens/žiemos 2018-2019 metų kolekcijose.

Premiata Sneakers

premeee.jpg

,,Voile Blanche“ kolekcijoje dominuoja ryškūs akcentai, padengti epoksido derva. Taip sukuriamas modernus 90-ųjų įvaizdis.

Voile Blanche modeliai

voile.jpg

Žurnalo ,,The Gurardian” mados žurnalistas Simonas Chilversas apžvelgdamas mados savaitę rašė: ,,Geltona ir kitos neoninės spalvos tampa ryškiausiu sezono akcentu. Prasidėjęs Niujorko mados savaitės metu, jis savo kelią nusišvietė net iki rudens/žiemos kolekcijų”.

Ši spalva madoje dar vadiname neonine.


FORMA: ryškūs dekoro elementai.

MEDŽIAGIŠKUMAS: oda, plastikas

SPALVOS: neoninės

AVĖTI SU: sportinio tipo drabužiais, juodomis, pilkomis, baltomis spalvomis.

TAISYKLĖ: riba tarp kelininko liemenės ir modernaus 90-ųjų įvaizdžio.


 

TEMA | #vesterno žaidimai arba amerikietiška klasika pagal italus

Kalbant apie šią itin ryškią, laikui nepavaldžią tendenciją, visada norisi klausytis Johnny Cash’o dainos ,,Ring Of Fire”:

,,The taste of love is sweet

When hearts like ours meet.

I feel for You like a child

Oh, but the fire went wild.

I feel into a burning ring of fire,

I went down, down, down and the flames went higher

And it burns, burns, burns,

The ring of fire, the ring of fire.”

Pažvelkime į šią tendenciją šiek tiek kitaip. Pažvelgime į ją per laikui nepavaldžią prizmę. Kai metų pradžioje pradedame apžvelgti svarbiausias ateinančios sezono naujienas, viską tarsi surikiuoti į knygų sarašą, sudėti tvarkingai pagal tematiką į lentynas, kaip batus išeksponuojame parduotuvėje… Nejučia pradedame ieškoti tinkamiausio apibūdinimo ir vietos šiai nesenstančiai tendencijai ir bandome suvokti, kaip ji atsispindės šį sezoną. Tačiau dažniausia nusišypsome ir suvokiame, kad nieko nėra pastovesnio už klasiką.

Šiandien mada nori rėkti, kad ji – jau savarankiška ir jai nebereikia remtis niekuo, o tik eksperimentuoti ir ieškoti naujovių pačiai. Tačiau tik save gerbiantys mados namai ir dizaineris novatorišką madą, dizainą ir kūrybos braižą jungia su tradicijomis ir remiasi istorija. Galbūt jai suteikdamas naują prieskonį, tačiau gerbdamas klasika tapusią avalynės formą.

,,Officine Creative” pavadinimas, po kuriuo slepiasi dizainerio Luca Di Rosa pavardė, šios tendencijos puoselėtojai. Rodos, kad jų kūrybos braižas ir gamybos konceptas paremtas vesterno stiliaus avalyne. Novatoriškai ją pateikdamas, dizaineris žaidžia su spalva ir forma, su detalėmis ir ilgiais. Kulnas įgauna naujas formas, sunkios odos perforuojamos, suteikiant avalynei lengvumo, tiek ją avint, tiek žvelgiant į ją iš šalies.

Officine Creative modeliai

italy travel

Amerikos vesterno žavesys įkvepia italus ,,Fiori Francesi”. Masyvus kulnas derinamas su perforuota oda, dominuoja žemiškos spalvos. Tokia detalė, kaip masyvus užtrauktukas, suteikia šiuolaikiškumo visam Jūsų garderobui.

Fiori Francesi modeliai

officine.jpg

Itin modernus kulnas dominuoja ,,Halmanera” kolekcijoje. Storos, natūralios, impregnuotos odos kulnas – geometriškos formos. Tokio tipo modeliai pasirodė ant žymiausių pasaulio mados sostinių podiumų ir, leiskite pastebėti, tarsi vėjas nušluojami klienčių nuo parduotuvių lentynų.

Halmanera modeliai

halamnera

,,Pantanetti’’ dizaineriai savo itališką braižą perteikė per formą ir siuvimo technologijas. Itin minkštas odinis padas, patogi keltis ir kulno aukštis. Dominuoja laukinės gamtos spalvos: saulėje nudeginta geltona, vakaro saulės auksinė, rūdžių. ,,Pantanetti’’ naudoja itin kokybiškas, tik iš Markės regiono Italijoje galvijų odas. Gamyba prasideda nuo eskizo iki paskutinės siūlės, ir viskas pagaminta rankomis viename fabrike, taikant šimtametes tradicijas.

Pantanetti modeliai

pantanetti.jpg

,,Strategia’’ dizaineriai atspindėjo devinto dešimtmečio amerikietišką svajonę ir tuo metu vyraujančias blizgias spalvas. Vesterno stiliaus aukštakulniais avinčios merginos, vilkinčios odines striukes ir džinsus – pasirodė ne vienoje amerikietiškoje reklamoje ir filme. Itališkas dizainas suteikia tradicinei avalynės formai naujų spalvų.

Strategia modeliai

strate.jpg

Italų interpretacija amerikietiškiems vesterno batams – odė pop kultūrai ir šiuolaikinei madai. Temą pradėjome daina, tad ja ir užbaikime:

,,For this is not America
(Sha la la la la, sha la la la la, sha la la la la)
This is not America, no
This is not, (sha la la la la)” – David’as Bowie

 

Visus išvardintus dizainerius ir jų prekių ženklus galite rasti čia: Dolitashoes.com

Moteriška avalynė | Vyriška avalynė

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
PV’ 18 | MADINGIAUSIOS SEZONO SPALVOS PAGAL ,,PANTONE“
,,FRU.IT“ AVALYNĖS DIZAINERIS GIANLUCA TOMBOLINI – SU MEILE IŠ ITALIJOS
GENIALI IR NESUVOKIAMA SPORTINIŲ BATELIŲ JĖGA