BASUČIŲ PRIEŽIŪRA IR VALYMAS

Neretai vasarą užmirštame prižiūrėti savo avalynę, tačiau rūpintis savo apavu būtina ir šiltuoju metų periodu. Vasarą natūralią odą džiovina UV spinduliai, dėl kurių oda praranda savo elastingumą ir spindesį, todėl jai išsaugoti reikia pakankamai drėgmės. Taip pat reikėtų neužmiršti, kad lietuviška vasara yra permaininga ir neretai mus užklumpa vasariškos liūtis, dėl kurių mūsų avalynė sušlampa ir drėgsta, taip prarasdama savo pirminę išvaizdą. Tad norime pateikti rekomendacijas, kurių pagalba išsaugosite ir ilgiau išlaikysite basutes kaip naujas.

Išvalyk. Impregnuok. Pamaitink

I ŽINGSNIS. Valymas

Prieš impregnuojant bei naudojant maitinamąsias avalynės priežiūros priemones reikia pašalinti ant batų paviršiaus susikaupusius nešvarumus. Pirmiausia kempinėle ar šepečiu nuvalykite nešvarumus susikaupusius ant bato paviršiaus.
Drėgnas valymas rekomenduojamas gilesniam Jūsų batelių valymui ir priežiūrai. Naudojimas: nuvalius dulkes ir nešvarumus užpurkškite Collonil priemonę „Clean & Care Classic“  ir nuvalykite batų paviršių, leiskite gerai išdžiūti (1 pav.). Ši priemonė yra universali ir tinka skirtingoms medžiagoms valyti ir prižiūrėti.

1 zingsni clean&care1 pav. drėgnas valymas

Valyti basutes rekomenduojame kartą per savaitę, priklausomai nuo avėjimo dažnumo.

II ŽINGSNIS. Impregnavimas

Impregnavimo priemonės ypač reikalingos lietinguose kraštuose, vietose kur daug drėgmės ir lietaus. Norint ilgiau išsaugoti savo odinę avalynę ši priemonė turėtų atsidurti Jūsų namuose.

Prieš audamiesi avalynę pirmą kartą, būtinai ją impregnuokite, taip avalynei suteiksite apsauginį sluoksnį nuo drėgmės ir purvo bei palengvinsite tolesnę jos priežiūrą.
(2 pav.) pavaizduotas odinių basučių impregnavimas. „Collonil Nanopro“ impregnavimo priemonė sukurta naudojant nano technologijas. Užpurškus priemonę su nano dalelėmis odos pluoštas apsaugomas taip, kad avalynė tampa žymiai atsparesnė vandeniui ir purvui. Odos paviršius bei pralaidumas orui išlieka nepakitęs. Naudojant produktą reguliariai, paviršius ilgiau atrodo kaip naujas. Impregnavimo priemonės dėka vanduo ir purvas negali įsigerti į pluoštus, todėl jie tiesiog nulaša.
Naudojimas: prieš naudojimą flakoną gerai suplakite. Keletą kartų tolygiai nupurkškite ir leiskite nudžiūti. Po to lygią odą, reikalui esant, nublizginkite. Rekomenduojama vasarą impregnatorių naudoti 1 k. per mėnesį.

7 zingsnis2 pav. impregnavimas

Neužmirškite impregnuoti ir savo odinio batų pado. Batų, kurių padas odinis, apsauga nuo drėgmės panaši. O ji – ypač aktuali norint apsaugoti odinius randelius, padą, siūles. „Collonil Sohlen Tonic“ skysto pavidalo tepalas sukurtas būtent odinių padų apsaugai. Ši priemonė impregnuoja padą ir padaro jį atsparesnį vandens poveikiui. Apsaugo nuo drėgmės perėjimo į viršutinę bato dalį, nekeičia ir nedaro jokios įtakos odos kvėpavimo savybėms.
Naudojimas: keliais plonais sluoksniais užtepkite „Collonil Sohlen Tonic“ ant sauso ir nuvalyto odinio pado paviršiaus. Leiskite įsigerti ir nudžiūti (3 pav.). Rekomenduojama naudoti kartą per savaitę.

3 zingsnis pado impregnavimas3 pav. odinio pado impregnavimas

III ŽINGSNIS. Priežiūra

Vasarą oda ypatingai sausėja ir džiūsta todėl jai reikia tinkamos ir nuolatinės priežiūros, todėl pradėkite rūpintis savo bateliais vos juos įsigiję. Neužtenka nuvalyti susikaupusių nešvarumų, svarbu yra ir ją pamaitinti. Saugodami ir atitinkamai prižiūrėdami avalynę Jūs pailginsite jos tarnavimo laiką. Palepinkite odą natūraliais vaškais ir aliejais, saugokite nuo išsausėjimo ir spalvos praradimo.
Palepinkite odą natūraliais vaškais ir aliejais (4 pav.). Collonil produkte „WATERSTOP COLOURS“ esantis migdolų ir jojobos aliejus pamaitins odą ir atgaivins spalvą.
Naudojimas: nedidelį kiekį tepalo tolygiai paskirstykite. 20 minučių leiskite išdžiūti ir nupoliruokite (4 pav.).

2 zingsis waterstop tepalas4 pav. priežiūra ir spalvos atgaivinimas

Karštomis vasaros dienomis pėda sušyla ir sušlampa, bei gausiau prakaituoja, todėl rekomenduojame naudoti dezodorantą „SHOE DEO SEA BREEZE“, kuris pašalina nemalonius kvapus bei suteikia avalynei gaivumo.
Naudojimas: užpurkškite priemonės į batų vidų, išvalykite medžiagine servetėle ir leiskite išdžiūti (5 pav.).

4 zingsnis dezodorantas5 pav. dezodorantas

Neretai sušilus pėdai, odinis avalynės vidus pradeda dažyti, siekiant to išvengti rekomenduojame naudoti „Colour Stop“ produktą, kurio dėka jūsų kojinės ir kojos bato viduje išliks švarios.
Naudojimas: naudokite pagal poreikį, vienodai užpurkškite į bato vidų ir džiovinkite apie 30 min.

8 zingsnis6 pav. priežiūra

10 avalynės priežiūros patarimų

  1. Reguliariai tai kartojant oda ar kita sudėtinė avalynės dalis bus ilgiau apsaugota nuo išorės poveikio, vandens ir purvo;
  2. Leiskite savo batams mažiausiai 24 valandas pailsėti, turėkite alternatyvų. Naudokite tinkamus batų tempiklius iš neapdirbto medžio;
  3. Šlapius batus džiovinkite kambario temperatūroje. Niekada nedžiovinkite ant radiatoriaus;
  4. Bent kartą per savaitę ištepkite ir pamaitinkite avalynės odą tinkama priemone. Nepamirškite ir siūlių;
  5. Venkite vadinamųjų iškart suteikiančių blizgesio“ produktų. Rankų darbo su tepalu ir skudurėliu (arba šepečiu) niekas negali pakeisti;
  6. Šiauštos odos batų negalima tepti tepalu! Naudokite tinkamas purškiamas arba skystas priežiūros priemones;
  7. Nusiaudami batus visada atriškite raištelius ar atsekite, niekuomet neminkite kita koja ant kulno ar pakulnės;
  8. Audamiesi naudokite batų šaukštą;
  9. Jei abejojate pirkdami batus, visuomet pasiteiraukite, kaip juos teisingai prižiūrėti;
  10. Laikykitės kiekvieno produkto naudojimo instrukcijų.


Kodėl Collonil?

Net patys brangiausi ir kokybiškiausi batai dėl drėgmės, lietaus vandens, intensyvios saulės, purvo bei prakaito gali netekti pirminės išvaizdos ar savo grožio, todėl avalynę būtina prižiūrėti ir atitinkamai valyti. Kokybė ir patikimumas – svarbiausi kriterijai dėl kurių Collonil produkcija DOLITA prekiauja jau daugiau nei 20 metų.


 

Turite klausimų? Susisiekite su mumis

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje.
Visą Collonil produktų asortimentą rasite DOLITA salonuose.
Platus avalynės pasirinkimas Dolitashoes.com

STILIUS PRASIDEDA NUO TAVO PĖDOS!

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportinių batelių priežiūra ir valymas
Odos gaminių priežiūra ir valymas
Lakinių gaminių priežiūra ir valymas
Tekstilės gaminių priežiūra ir valymas
Zomšos gaminių priežiūra ir valymas