Kitokia PRADŽIA | 18′-19′ ruduo/žiema

Sakoma, kad nepabuvęs Italijoje niekada nesuprasi, ką reiškia tikrasis ,,Made in Italy“. Šis ikoninis posakis ne tik atskleidžia itališkos kokybės garantą, tai kur kas daugiau. Šiai dienai tai reiškia šalies identitetą, istoriją ir net emociją. ,,Made in Italy“ tai ne tik ženklas, įspaustas ant odos, tai filosofija, kuria vadovaujasi meistrai ir dizaineriai.

Pradedant rašyti apie pagrindines šio rudens/žiemos sezono mados tendencijų kryptis susimąstėm apie tai, kad mada pastaruoju metu sparčiai tolsta nuo tradicinės tendencijų sąvokos. Mada ir tendencijos nebėra tik siluetas, spalva, odos faktūra, detalės ir viskas, ką galima būtų vadinti techniniais avalynės siuvimo sprendimais. Šiandien šias sąvokas keičia abstraktesni dalykai: emocija, nuotaika, socialiniai judėjimai, gyvenimo būdas ar net lyčių lygybės klausimai.

Mada šiandien įgavusi neįtikėtiną pagrindą. Dizaineriai per sezoną pasiūlo nuo 4 iki 18 kolekcijų! Galbūt skamba sudėtingai, bet dizaineriai atsisako momentinių idėjų, o atsigręžia į solidesnius, mažiau laikui pavaldžius įkvėpimo šaltinius. Prieš akis jungiasi mada, menas, kultūra.

Mada mėgsta keistas sąvokas ir radikalumą, perfrazuoti sąvokas ir tendencijas. Pavyzdžiui, prieš kelis sezonus naujai madoje pasirodę 80-tieji bei 90-tieji atrodė it kičas. Tačiau dabar jie sufleruoja kitokią estetiką su šiek tiek ironijos. Jeigu vėlyvieji 90-tieji buvo neoninės kultūros simbolis, tai šį sezoną dizaineriai stato visas savo kortas ir laukia laimėjimo. Ir, tikėtina, neabejotinai laimės.

Galiausiai, tai, ką laikėme ,,bjauria mada“ (angl. ,,Ugly fashion“) šiandien muša visus pardavimo rekordus. Mados kritikai teigia, kad patogumas, o jei tiksliau, sportinės avalynės bumas iš esmės jau nebevadinamas tendencija, nes patogumas madoje turi būti savaime suprantamas dalykas.

Tad simboliškai sezono PRADŽIA prasideda ne nuo novatoriškų idėjų ar futuristinių formų, bet nuo atsigręžimo atgal. Ir tai liudija minimalizmo eros pabaigą tiek drabužinėje, tiek gyvenime. Kilęs susidomėjimas pankų, reiverių, gotų grupėmis byloja, kad moderni moteris ar vyras nebenori pasiduoti jaunystės kultui – ji ir jis žino, kad net būdami vyresni gali eksperimentuoti su mada ir bent netiesiogiai pažinti subkultūras.

Retro klasikos nauja PRADŽIA

Viena įdomiausių sezono krypčių tapo dizainerių bandymas iš naujo išrasti klasikinį dviratį – naujai perteikti juodą spalvą. Čia dizaineriai juodą pateikė naujai: pasitelkdami formą, odos faktūrą, kailį, dekoro detales.

Aštuoniasdešimtųjų stilistikai būdingą subtilų neaukštą geometrinį kulną ,,Laura Bellariva” dizaineriai derina su metalinėmis sagtimis. Viena ryškiausių sezono tendencijų gimusi iš naujo – buka noselė. Dalis dizainerių atsisako skandinaviško minimalizmo, o idėjų semiasi iš retro baldų, interjero detalių.

lakxas
Laura Bellariva modeliai

Ne paslaptis, kad pirmasis žvilgsnis į lakuotos odos batus gali būti skeptiškas. Vis dėl to alternatyvų ir pasirinkimų yra daug: ilgaauliai, auliukiniai, įsispiriami, sportinio tipo, platforminiai, klumpių tipo.

Jeigu reikėtų įvardinti ryškiausią prekių ženklą, kuris įkvėptas retro klasikos, neabejotinai tai būtų ispanų ,,Chie Mihara“. Kolekcijoje vyrauja ovali geometrija, oda jungiama su veliūru, atsiranda 80-jų interjerui būdinga ornamentika.

retro blue
Chie Mihara modelis

Itin ryškiai dominuoja tam laikotarpiui būdingos avalynės dekoro detalės: juostelė ties keltimi su sagtele, karpytos gėlės ir peplumo detalės.

retro
Chie Mihara modelis

Italai ,,Halmanera“ savo klientėms siūlo išsiskirti. Vandenyno žalios glamžytos odos lakiniai bateliai ir moderni 80-jų stilistika. Ikona tapęs spalvotas kulnas, masyvi dekoro detalė priekyje – tai tik kelios detalės, simbolizuojančios naują pradžią Jūsų garderobe. Tai atspindi ne tik mados tendenciją, bet bendrą vyraujančią nuotaiką ir emociją, kurią papildo kolekcijoje dominuojančios sodrios spalvos ir kulnų formos.

redddtro
Halmanera modelis

Naują pradžią su ironijos prieskoniu diktuoja italai ,,Ixos“. Kai mada kelia dviprasmiškus klausimus ir emocijas, patikėkite, ji laimi. Neretai tai ir yra mados tikslas. Rekonstruota retro stilistika ,,Ixos“ kolekcijoje prasideda nuo spalvos ir baigiasi detalėmis. Čia vyrauja: nagų lako raudona, akių šešėlių perlamutrinė mėlyna, retro geltona, matinė juoda, lakuota.

ixos retro 2
Ixos  modelis
retro yellow
Ixos modelis
ixos retro copy
Ixos modelis

Kitokia PVC ir lakuotos odos PRADŽIA

Perrašytos vulgarumo taisyklės. Mada šiandien prisijaukina tai, kas iš pradžių atrodo per drąsu ar šokiruoja. Pats metas pakalbėti apie peršviečiamumą bei laką mados tendencijų balsu.

lakas
Fru.it ir Ixos modeliai

Pradžiai šiek tiek istorijos. Lakuotos odos istorija kiek kitokia. 1793 m. rankomis nupoliruota oda, kuriai specialiu tepalu būdavo suteikiamas blizgumas, tapo mažiau pralaidi vandeniui ir gavo pavadinimą „rankų darbo lakuota oda“. Pats lakuotos odos gamybos procesas buvo išrastas dar 1799 m., kai odos apdirbimui buvo naudojamas dažų ir aliejaus dengimo procesas. 1805 m. patentuota dar įdomesnė technologija, kuriai būtinas sėmenų ir banginių aliejus, arklių balzamas ir suodžiai. Labiau masinėje prekyboje lakuota oda pirmą kartą pasirodė 1822 m. ir išliko populiari iki šių dienų.

pvc
PVC ir lako istorija
retro shoes
Laura Bellariva modeliai

PVC istorija. Plastiko polivinilchloridas (PVC) pirmą kartą paminėtas 1926 m., kai tyrimus vykdęs mokslininkas Waldo Semonas ieškojo sintetinių alternatyvų gumai. Manyta, kad tamprios želės pavidalo medžiaga bus tinkama gumai lipdyti prie metalo, bet greitai paaiškėjo, jog PVC ne tik nepraleidžia vandens, bet ir puikiai tinka kitoms medžiagoms padengti. Pavyzdžiui… dušo užuolaidoms, kurios tapo pirmuoju W. Semono PVC taikymo pavyzdžiu.

plastic
O.X.S modelis

Itin modernus PVC pateikimas ,,O.X.S“ kolekcijos modelyje. It kosminė drobė, ant kuriuos nudažyta dažais, o per ją matoma tekstilinė kojinė.

PVC ir lakuotos odos kosminis bumas baigėsi kartu su vadinamąja kosmoso era. Šiandien šios dvi medžiagos įgauna naują PRADŽIĄ.

Lakuotos odos pavyzdžių kolekcijose gausu. Nuo lygios it ledas iki glamžytos it popieriaus skiautė. O ką jau kalbėti apie spalvas. Lakuota oda itin dominuoja ,,Laura Bellariva”, ,,Halmanera“, ,,Ixos“, ,,Premiata“, ,,Mascaro“ bei ,,Vic Matie“ kolekcijose.

ll copy
Vic Matie modeliai
juoda
Halmanera ir Laura Bellariva modeliai
trans
Halmanera modeliai

 Įkvėpta kalnų, sniego ir alpinizmo

Rodos, kad taip. Jeigu ne tiesiogiai, tai bent stilistiškai sujungiant grubų alpinistų padą su minkšta oda, raištelius, primenančius kopimo virvę su blizgia auksine spalva, o kopimo kablius primenančias detalės naudoti kaip dekoro elementą. Taip gimsta nauja tendencija, vadinama ,,batai – transformeriai“. Skamba kiek futuristiškai? Be abejo. Tačiau, patikėkite, tokio tipo avalynė karaliaus visą šį sezoną. Mat čia jungiasi išskirtinis dizainas, patogumas, ilgaamžiškumas, charakteris ir bendra tendencijos nuotaika. Ko reikia daugiau?

strategia
Elena Iachi modeliai
shoes
Elena Iachi ir Bruno Bordese modeliai

Nemažai modelių šį sezoną primena slidininko batus arba pačiūžas. Dizaineriai tokio tipo avalynę siūlo derinti kartu su vilnone kojine. Italai ,,Attimonelli’s“ išsiskiria savo eklektišku dizainu, kai jungiama tarpusavyje, tai, kas, atrodo, nesuderinama. Moderni avalynės forma įgavo naują spalvą – minkšta veršiuko oda derinama su neoprenu. Kolekciją papildo: lakas, pistacijų ir retro raudona, vilna, guma padengta oda. Padai tampa masyvesni, metalizuotos detalės hiperbolizuotai išdidinamos, taip sukuriant bendrą masyvios, tačiau neapsirikite, itin patogios ir praktiškos avalynės įvaizdį. Čia nebėra vietos saldumui ir dendiškumui. Karaliauja laisvė ir veržlumas.

retro shoes copy
Attimonell’is modeliai
alpes
Attimonelli’s modelis

Pagal Z. Freudą, sutiktą žmogų pirmiausia identifikuojame pagal lytį. Bet ne 2018-ais. Lytiškumas praranda ribas, o mada jas perrašo savaip. Moteris savo spintoje vis daugiau vietos palieka uniformos įkvėptam švarkui ar kostiumėliui, o aukštakulnius palieka išeigai. Gyvenimo būdas ir tempas padiktuoja ir atitinkamus mados ir komforto standartus bei jų tarpusavio santykį ir dialogą. Niekuo nebenustebsi išvydęs visą dizainerio kolekciją moterims, kurioje nei lašo nematyti nieko šabloniško moterims, o kolekcijoje dominuoja tik juoda spalva.

Tačiau ,,Bruno Bordese“ prekių ženklas paneigia stereotipus. Mat šiandieninė jų klientė vertina ne tik išskirtinį dizainą, prekių ženklo filosofiją ir stilistiką, bet ir novatoriškumą, mat ji drąsiai masyvius kerzų tipo batus derina su blizgiomis pėdkelnėmis ir nesuka dėl to galvos. Sukurti individualų stilių neretai tampa iššūkiu ir dideliu galvos skausmu. Tačiau tokio tipo modeliai nepavaldūs laikui ir vyraujančioms vienalaikėms tendencijomis.

retro shoees copy
Bruno Bordese modeliai

Čia išryškėja ir tam tikras mados manifestas – feminizmas, mada ir vėl feminizmas. Keliamas lyčių lygybės klausimas. Naują požiūrį į feminizmą madoje formuoja ir įtakingiausi pasaulio žurnalai, pabrėžiantys, kad feminizmas neturi nieko bendro su fobija moteriai priskirti savybes, kurios tradiciškai apibrėžiamos kaip moteriškos. Rūpinimasis savo išvaizda, domėjimasis tendencijomis ar sugebėjimas lavinti skonį nereiškia moters stiprybės paaukojimo. Mada atveria gausybę kelių ir galimybių tiek vyrams, tiek moterims.

Žvelgiant gilyn į avalynės istoriją, tokia problema vis aštrėjo. Dėl vyriškos valdžios įtakos moterys turėjo atitikti griežtus išvaizdos standartus – vien dėl statuso visuomenėje ar poreikio įrodyti savo patrauklumą priešingai lyčiai. Moters koja buvo įsprausta į smailianosius batelius, neretai nepatogius aukštakulnius, siauras sukneles, per siaurus korsetus. O ką jau kalbėti apie kinų avalynės mados aspektus ir per mažus batus.

Dizaineriai vis dažniau išlaisvina moteris iš nusistovėjusių visuomenės grožio standartų, tad moterį su kerzais pateikia kaip kur kas seksualesnę ir, tikėkimės, patrauklesnę nei tą, kuri vos kaukši nepatogiais aukštakulniais, o mintyse svajoja skubiau juos nusiauti.

Italų prekių ženklas ,,Premiata” nuo pat pradžių paneigė iškreiptus moters grožio standartus. Hibridiniai modeliai vyravo nuo pat Graziano Mazza prisilietimo prie pirmųjų modelių: aukštakulniai aptraukti karvės kailiu, oksfordo tipo batai su kulnu, ilgaauliai militaristiniu padu ir masyvia platforma. Prekių ženklas neprarado nei savo identiteto, nei stilistikos. Rudens/žiemos kolekcija gausi kontrastų: atsiranda kailio motyvas, masyvios sagtys derinamos su švelniomis formomis, pankų aprangai būdinga balta ir militaristiniai motyvai.

x
Premiata modeliai
alpes copy
Premiata modelis

Dizaineriai Yang Chao ir Keisuke Ota įkvėpimo sėmėsi iš japoniškos muzikos, gamtos ir ,,Fuji“ augmenijos.  Bendradarbiaudami su alpinistų asociacija, dizaineriai sukūrė kolekciją, kuri jungia japonišką dizainą ir funkcionalumą. Itin patvarus ir ilgaamžis padas derinamas su tekstile ir oda. Batai – hibridai: alpinistų avalynės padas, megzta kojinės dalis, raišteliai ir klasikinė sportinių batelių forma.

fuji
Flower Mountain modeliai

,,Laura Bellariva” šį sezoną militaristinio tipo avalynę jungia su rokeriškomis detalėmis. Atsiranda lakuota oda, iškilios kniedės, metalinės sagtys, kulnai. Beje, itin ryškiai vyrauja neoprenas bei lakas.

ale copy
Laura Bellariva modelis
ale
Laura Bellariva modelis

,,Fru.it“ savo kolekciją papildė kailiu, veliūru, užtrauktukais, traiškyto efekto odomis. Itin ryškus hibridinės mados pavyzdys. Masyvus, itin lengvas gumos padas derinamas su lakuota oda bei nudažytu kailiuku.

alpes fruit
Fru.it modeliai

Rocco Pistonesi, kuriantis prekių ženklui ,,Rocco P.“, paklaustas apie kūrybą, viename mūsų interviu teigė: ,,Itin mėgstu žodį „nostalgiškas“, nes nostalgija, surišta su giliais jausmais ir prisiminimais, niekada neišeina iš mados ir įtraukia tuos, kurie gyveno ir gyvena intensyviai, su polėkiu. Būtent dėl to bandau kurti dalykus ant tų formų ir kurpalių, kurie niekada nesensta – atvirkščiai, bėgant metams, jie vis labiau vertinami.

Kai forma yra tobula, reikia būti kiek įmanoma išgrynintais. Sakyčiau, kad grynumas, švarumas yra mano prekinio ženklo išskirtinis požymis ir kartu kertinis akmuo. Kūrybos procesą diktuoja būtent šių bruožų ieškojimas, išbaigtumo, atsisakymo, kas nereikalinga, siekis.“

Būtent šis prekių ženklas išsiskiria savo siuvimo tradicijomis bei nesenstančiu, bet paradoksalu, visada madingu dizainu, kuris seniai ištrynė nelygybės ženklą tarp JIS ir JI.

alpes fruit copy
Rocco P. modeliai

,,Elena Iachi“ kolekcijoje dominuoja tradiciniai alpinistų avalynės ir net inventoriaus motyvai. Laipiojimo virvė – raišteliai, paminkštinta auliuko dalis – techninis alpinistinių batų sprendimas, pritaikytas kopimui ir patogumui. Padas masyvus, militaristinis.

Moterys mados kūrėjos, istoriškai susiklosčius, daugiau gavo laisvės saviraiškai ir didžiulį industrijos palaikymą kurti klientei, norinčiai jos gyvenimo ritmą atitinkančios mados. Silvia Curzi, kurianti prekių ženklui ,,Vic Matie“, jau ne vieną sezoną iškelia feminizmo idėjas ir tai viešai deklaruoja savo kūryboje. Tokie elementai kaip kulnai ar kaspinai hiperbolizuotai iškreipiami, priderinant juos prie keistų, gana masyvių formų. Dominuoja oda, guma, vilna, tekstilė. Atsiranda nagų lako raudona, juodas lakas, purkšta ir sendinto sidabro. Patogus, lengvas gumos padas – idealiai tinka mūsų sezono orams. Moterys mados kūrėjos, istoriškai susiklosčius, gavo daugiau laisvės kurti saviraiškai ir didžiulį industrijos palaikymą kurti klientei, norinčiai jos gyvenimo ritmą atitinkančios mados.

vic

Vic Matie modeliai

strategsia
Vic Matie modeliai

,,Voile Blanche“ alpinistines avalynės interpretacijas pateikė savo sportinių batelių kolekcijoje. Vyrauja žemiškos spalvos, masyvus geometrinis padas, užtikrinantis ne tik maksimalų komfortą ar termoreguliacines savybes, bet ir sukibimą su paviršiumi.

Sportiniai batai su kailiu? O, taip! Tai idealus pasirinkimas tiems, kurie gyvenimo ir kasdieninio garderobo neįsivaizduoja be lengvų, patogių sportinių batelių.

Naujos vyriškos formos JAI arba mada be lyties

Vyriško stiliaus bateliai moterims. Rudens/žiemos sezono tendencija – tai invazija į vyro spintą! Tiesa, šįkart šiek tiek neįprasta. Niekas tarsi specialiai nesistengia pabrėžti moteriškumo. Atvirkščiai – hiperbolizuoja ir žaidžia su didesnėmis, griežtesnėmis formomis ir proporcijomis, drąsiai moterišką batą paverčia beveik vyrišku. Avalynės istorijoje būta visko, o tai primena gerą romaną, kuriame kyla rizika avėti netinkamus batus per aukšta pakulne ar nusižengti nustatytoms tendencijoms… Vis dėlto vienas reikšmingiausių romano dalyvių – pats vyras ir dalis jo garderobo detalių moteriškoje spintoje.

lemargo
Lemargo modeliai

Kodėl būtent vyriško tipo batai? Pirmasis pasaulinis karas (nuo 1914 m. iki 1918 m.) pakeitė žmonių gyvenimus ir nukreipė juos dramatiškiausiomis kryptimis. Vyrai išvyko kovoti į įvairiausias Europos šalis, o moterys liko dirbti fabrikuose. Auganti moterų nepriklausomybė ir socialiniai pokyčiai didelę įtaką darė ir jų garderobui. Natūralu, kad avalynės kulnas mažėjo, atsirado raišteliai, noselė bukėjo, batų forma tapo grubesnė.

Ką pagalvojate, kai išgirstate žodį ,,unisex“? Pilka, juoda, nuobodu? Beformiai daiktai? Viskas šiandien kitaip. ,,Unisex“ šiandien grįžta tiek ant podiumų, tiek į salonų lentynas.

pom
Pomme D’Or modeliai

Iš emanicipuotos ir griežtos į veržlią bei didvyrišką. Iš tendencijų sąrašų nė per žingsnį nesitraukia militaristinio tipo kerzai, klasikinės Brogue ar Oxford tipo formos.

na
O.X.S modeliai
femini
O.X.S modeliai

Šį sezoną itin ryškiai dominuoja brogai, oksfordo tipo bateliai ir auliukiniai. Tačiau jų formą papildo masyvus padas, kulnas. Tokio tipo avalynė itin ryškiai atspindi ,,Vic Matie“ ir ,,Lemargo“ kolekcijose. Vyriško tipo auliukiniai (su raišteliais, čelsiai, įsiaunami) dominuoja ,,Fru.it“, ,,Laura Bellariva“, ,,Moma“, ,,Pantanetti“, ,,O.X.S“ ir kituose ženkluose.

pomme
Pomme D’Or modeliai
moma
Moma modeliai
fff
The Last Conspiracy modeliai
fruit men
Laura Bellariva modeliai
alpes fruit cxxxopy 2
Vic Matie modeliai

FUTURIZMAS yra DABARTIS

Dabartis yra lobis. Gyvenk dabartyje. Dabartis, ateitis ir futurizmas? Laikas yra dabar. Filosofiška? Galbūt, tačiau ateitis yra savotiška futurizmo forma.

y3
Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

Kas būdinga futurizmui ir madai? Netikėtos formos? Taip.  Nestandartinis medžiagiškumas? Taip. Technologiniai sprendimai? Vienareikšmiškai.

Masyvūs sportiniai bateliai atrodo atkeliavę lyg iš ,,Žvaigždžių karų“ filmo. Tokie bateliai prideda jaunatviškumo, jie itin patogūs. Šiandieniniam siluetui, mums atrodo, svarbiausia tai, kas atrodo modernu, ryšku, jaunatviška ir tai, kas atskleistų jau šiame šimtmetyje gimusių madą, nes būtent į jų nuomonę atsižvelgia dizaineriai, galvodam, kokia mada vyraus šiandien ir ateityje.

stars
Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

Futurizmo atstovai ,,Y-3“ šį sezoną kur kas spalvingesni. Čia netikėtai tarp juodai baltos atsiranda sodri geltona ir raudona. Rudeniui? Taip. Dizainerio braižą ir prekių ženklo autentiškumą pabrėžia forma. Išgaubta geometrinė pado forma primena kosminį laivą. Technologinis gumos putų padas suteikia maksimalų komfortą. Bendradarbiaudamas su ,,Adidas“, dizaineris Yohji Yamamoto braukia nusistovėjusių mados standartų dulkes ir šiandieninei rinkai siūlo itin modernius batus bei aksesuarus.

fff
Y-3 by Yohji Yamamoto modeliai

Kitkokios RAUDONOS istorija

Daugiau nei 500 m. prieš mūsų erą raudoni batai etruskams buvo aukščiausios prabangos simbolis. Tokius batus avėjo aristokratai, nes tik jie galėjo įpirkti brangiausiais dažais – „Finikiečių purpurine“ – dažytą odą. Dažai būdavo gaminami iš raudono atspalvio moliuskų kūnų. Archeologų atrastuose etruskų kapų piešiniuose ponai pavaizduoti avintys smailianosius raudonus batus.

red
Elena Iachi ir The Last Conspiracy modeliai

Apskritai, raudoni batai, žvelgiant iš istorijos perspektyvos, pasirodė ne vienoje pasakoje, filme, dainose, miuzikluose. Šį sezoną raudona įgauna naują atspalvį. Spalvų institutas ,,Pantone“ pristato rudens spalvą – ,,Super Swatch“. Spalva tarp nagų lako raudonos ir rožės sodrumo.

red copy
Premiata Sneakers modelis

Tokia spalva dominuoja italu prekių ženklo ,,Fiori Francesi“ kolekcijoje. Prabangią raudoną išpildo zomšas ir itin minkšta veršiuko oda. Ilgaauliams charakterio prideda užapvalintas aukštas tamsiai raudonas kulnas.

fioi2
Fiori Francesi modeliai

,,Chie Mihara“ kolekcijoje raudona pasirodo beveik kiekvienoje kolekcijoje. Šį sezoną moteriškumą pabrėžia ne tik forma, bet ir raudonos peplumo detalės

chie
Chie Mihara modelis
chie 2
Chie Mihara modelis
Untitled-1 copy
Halmanera modelis
Untitlced-1 copy
Halmanera modelis

Raudona šį sezoną mados podiumus ir lentynas užvaldė su trenksmu. Ji valdinga, turtinga, gili, pateikta moderniose avalynės formose, derinant skirtingas medžiagas. Ji pasirodė ir ,,Premiata Sneakers”, ,,Philippe Model“, ,,O.X.S“, ,,Mascaro“, ,,Strategia“ bei ,,Vic Matie“ kolekcijose.

Untitled-1 copy 2
Vic Matie modelis
Untitled-1 dcopy
Philippe Model modelis

Nauja baltos spalvos PRADŽIA

Baltų batelių bumas, prasidėjęs dar 2000 metais, šiandien pradeda naują PRADŽIĄ. Klausimas tik vienas, ar verta buvo laukti net 18 metų? Galbūt. Mat balti bateliai tiek metų buvo laikomi tiesiog beskonybės ženklu. Paradoksalu, tačiau baltų sportinių betelių pasaulyje parduodama daugiausia. Bet kaip gi su auliukiniais ar ilgaauliais baltais modeliais? Klausimų daug, atsakymų dar daugiau. O geriausi du: mados podiumų naujienos, kuriose balti batai kaip ir juodi derinami su viskuo, ir mados tinklaraštininkų deriniai socialiniuose tinkluose.

white2
Halmanera modelis
w6
O.X.S Rubber Soul modelis
white
Premiata modelis

Balti batai šiandien patenka į ,,privalu turėti“ arba ,,geidžiamiausieji“ sąrašus. Juos drąsiai derina su klasikinėmis kelnėmis, lengvomis suknelėmis ir odiniais švarkais, sportiniais siluetais ir lietpalčiais. Šį sezoną baltus batus siūlo: ,,Rocco P.“, ,,The Last Conspiracy“, ,,O.X.S Rubber Soul“, ,,Halmanera“, ,,Premiata“.

w5
The Last Conspiracy modelis
white3
Rocco P. modeliai

Kailis ir batai. Ar batai ir kailis?

Kailio šį sezoną tiek daug, kad natūraliai kyla klausimas, ar batai su kailiu, ar kailis su batais? Kailis šį sezoną dominuoja ne tik ilgaauliuose, bet ir… basutėse. Taip! O dizaineriai ankstyvą rudenį jas siūlo avėti su madingomis kojinėmis ar blizgiomis pėdkelnėmis.

Kailiais prekiavo finikiečiai ir kitos antikinės Viduržemio jūros civilizacijos. Aukštos kokybės kailiai (įskaitant ir sabalo) atrasti XVII amžiuje, Rusijai pradėjus ekspansiją į rytus už Uralo į Sibirą ir Ramiojo vandenyno regionus. Technologijos naudojamos kailių pramonėje leidžia išpešioti, nukirpti kailį, taip suteikiant jam dar platesnę spalvų ir atspalvių gamą bei įvairias tekstūras. Priklausomai nuo modelio, kailiai yra tempiami, drėkinami, dar minkštinami, kol išgaunama reikiama forma. Kadangi kiekvienas kailis yra unikalus, siuvimas iš kailio negali būti automatizuotas. Kiekviena detalė prie bato prisiuvama rankomis.

fur
Kailių prekybos ir mainų istorija

Paradoksalu, kai žiemą ir rudenį naujausiose kolekcijose išvystame basutes ar įspiriamas šlepetes su kailiu viduje. Madoje vyksta taip vadinamas ,,nepavaldus sezoniškumo“ laikmetis. Mat pranyksta ribos tarp rudens ir pavasario. Gyvenimo tempas, kelionės, gyvenimo būdas, aplinka supanti mus padiktuoja ir kitokias gaires kuriant avalynės madą. Nieko jau nebestebina, kai Milano ar Niujorko gatvėmis žiemą išvysti merginą dėvinčią kailinius ir avinčią basutes atvirais pirštais, kurias šiandien pakeitė klumpės, įsispiriami bateliai atvirais kulnais ar žemapadės basutės su kailiu viduje bei išorėje.

fur xxxshoes
Premiata modeliai

Šiandien atitikmenų galime rasti daug, tačiau išskirtinį dizainą mums siūlo profesionalai iš Italijos. Dizaineris Graziano Mazza davė pradžią aukštakulniams su kailiu, o šį sezoną jis savo klientėms pasiūlė klumpių tipo įsispiriamas platformas su kailiu. Jo kolekcijoje taip pat gausu atskirų kailinių elementų, puošiančių batus.

fur shoes
Premiata modeliai

,,Premiata Sneakers“ bei ,,Voile Blanche“ duoklę atidavė sportinių batelių mylėtojams, ir, kaip sakoma, ,,nepaliko jų ant ledo“. Dominuoja avikailis, derinamas su skirtingų raštų ir spalvų odomis bei tekstile.

premiata sneakers
Premiata Sneakers modeliai
alpes fruit copy 2
Voile Blanche modeliai

,,Laura Bellariva“ kolekcijoje – drąsūs sprendimai: platforminės basutės viduje ir išorėje dengtos kailiu bei įsispiriami bateliai su kailinėmis dekoratyviomis detalėmis, kurių viršuje masyvūs kristalai. Gana eklektiški karaliaus Liudviko laikų inspiruoti bateliai nepaliks abejingų. Bebro kailis dominuoja ir sportinių batelių linijoje, suteikdamas jiems išskirtinės elegancijos ir modernumo.

premiata
Laura Bellariva modeliai
fur shoes copy
Laura Bellariva modelis

,,Fru.it“ kolekcijose dominuoja masyvus ,,bon-bon“ kailio motyvas. Kolekcijos unikalumą prabrėžia dažytas kailis derinamas su veliūru.

laura
Fru.it modeliai
fur shoes
Fru.it modeliai

Mėnulio batais vadinamuose ,,Jog Dog” dėmesio centre – kailis. Kolekciją pagyvina sodri mėlyna, grafito, smėlio, juoda spalvos.

jog
Jog Dog modelis
fur shoes copy
Jog Dog modeliai

Tėvuko batai arba tam tikras mados protestas

Kartais egzistuoja tokia, iš pirmo žvilgsnio, rodos, keista tendencija, kad norint ją suprasti, reikia pasukti galvą. Per dideli drabužiai, nutrinti platūs džinsai, dažyti plaukai, dideli akiniai, vintažiniai užrašai, langelių motyvai, masyvi batų platforma, sportininkų aprangos detalės – visa tai, rodos, praeitame laikotarpyje. Taip atrodė mūsų tėvai. Tačiau dizaineriai tai įvardija kaip naują PRADŽIĄ.

Untitled-2.jpg
Fru.it modeliai

Naujausia mados savaičių mūza – ne supermodelis, bet tavo tėtis. Tėvuko sportiniai bateliai ant dizainerių podiumų pasirodė šią vasarą, o rudenį vietą užsitikrino nuo pat pirmo modelio. Natūraliai kyla klausimas, prie ko derinti tokio tipo avalynę? Prie plačių, lenarus primenančių džinsų? Vintažinio megztinio? Tinka beveik viskas. Dizaineriai tokio tipo batelius derino prie džinsų, lietpalčių, paltų, klasikinių kostiumų, striukių, lengvų suknelių ir odinių švarkų. Beje, ši mados tendencija tarsi protestas prieš susiglamūrizavusią madą ir visuomenėje nusistovėjusias taisykles. Dizaineriai šį sezoną atsigręžia į… darbo liaudį, o avalynės mada inspiruota būtent darbo avalynės!

fruit copy
Premiata Sneakers modeliai
dady
Fru.it modeliai

,,Daddy sneakers“ ir industriniai motyvai dominuoja ,,Fru.it“, ,,Attimonelli’s“, ,,Premiata Sneakers“ kolekcijose. Masyvūs, gremėzdiškai atrodantys padai derinami su moderniomis formomis. Taip sukuriami industrinė nuotaika ir bendras kolekcijos stuburas.

sale
Attimonelli’s modeliai
f
Bruno Bordese modeliai

Keisti ir pribloškiantys. Madų dizaineriai išjungė visus stabdžius. Avalynės mada pakito ir gyvena naujame tam tikro šiuolaikinio Renesanso epochoje. Šiandien norėdamos atrodyti madingos, turite atrodyti ,,kietos“. Dabar visos nori būti ,,kietos“. Šiuo metu madingi maištaujančių tendencijų batai: kažkas tarp kaubojiškų ilgaaulių, sportinių batų ir masyvių platformų. Įvairovės principas – ne alternatyva, o ateitis. Pasak Italijos mados savaitės stuburo ,,Camera Nazionale della Moda Italiana“, 2018 – 2019 metų rudens/žiemos kolekcijos ženkliai skiriasi nuo pastarųjų metų. Daugiau nei 90 proc. kolekcijose dominavusių modelių – sportinio silueto. Kyla klausimas, kur dingo tikroji ,,Made in Italy“ dvasia, itališkas dendiškumas ir klasika? Atsakymas – niekur. Tai tiesiog naujas puslapis Italijos madoje, o tikrasis ,,Made in Italy“ yra įaugęs į italų kraują.

Naujas 1990 metų įvaizdis – itališka retro klasika moderniame pasaulyje.

Moteriška avalynė | Vyriška avalynė