KAIP IŠSIRINKTI ŠILTUS IR STILINGUS BATUS? | SPECIALIAI MŪSŲ ŽIEMOS ORAMS

Kai už lango sniegas, speigas, drėgmė, lietus, šlapdriba ir vėl sniegas, dažnai užduodame klausimą – ką autis tokiu metu, kad būtų itin šilta pėdai, o kartu ir stilinga. -10°C-30°C!? Geriausias būdas įveikti šalčius – iš anksto pasirūpinti tinkama avalyne. Šiltus ir stilingus batus išsirinkti žiemą lengva, jeigu:

 • renkatės to paties ženklo avalyne kelis sezonus iš eilės, nes Jūs žinote, kas Jums tinka!;
 • perkate tame salone, kuriame Jums sutekiama visa informacija apie prekę;
 • Jums rekomendavo ir tai padeda dar lengviau pasirinkti;
 • atkreipiate dėmesį, kurioje šalyje pagaminta avalynė ir kokios naudojamos medžiagos.

Renkantis avalynę internetu moterims ar vyrams, atkreipkite dėmesį į pasirenkamą dydį. Dažnai modeliai su kailiu viduje būna pamažinti, o kai kuriuos modelius rekomenduojame avėti kartu su vilnone ar termo kojine. Kaip pasirinkti tinkamą dydį perkant internetu, skaitykite čia.

O taip pat mes atkreipiame dėmesį į itin svarbius žieminės avalynės aspektus: padą, avalynės vidaus medžiagas, pasiuvimą, dizainą.

PADAS. Itin svarbu pado medžiagiškumas. Žiemai rekomenduojame rinktis batus su protektoriais. Žiemos avalynei itin svarbus pado medžiagiškumas. Žiemos avalynės padai: krepo gumos, gumos putų, „Vibram“ ir , „St.Moritz“ bei naujos kartos „BASF’s elastopan®“.

padas copy.jpg
Vibram padas

AVALYNĖS VIDUS. Šilumą garantuojančios medžiagos: avikailis, vilna, Thinsulate® tekstilė, tartano vilna, natūralus bei dirbtinis kailis.

vidus.jpg
Avikailis viduje

MEDŽIAGIŠKUMAS. Rinkitės avalynę iš tvarių, bet nebūtinai storų odų. Dauguma jų mirkytos aliejuje, taip papildomai jas impregnuojant. Taip pat nebijokite nailono ir tekstilės. Dolitos asortimente vyrams ir moterims gausu modelių iš vėjui ir lietui atsparios tekstilės.

padas xcopy.jpg
Vėjui ir vandeniui atspari tekstilė Jog Dog modeliuose

SIUVIMO TECHNOLOGIJOS. Tai itin svarbus aspektas esant didelei drėgmei ar tiesioginiams krituliams. Italai naudoja nuo seno patikrintas avalynės siuvimo technologijas, derinant jas su novatoriškomis idėjomis ir dizainerių sprendimais.

padasxx copy.jpg
Jog Dog modelis

DIZAINAS. Itin šilta avalynė su kailiu viduje ir dar stilinga?! Tarsi oksimoronas, neretai pritaikomas žiemos avalynei vyrams ir moterims. Dizainerių kurta avalynė, šiuolaikinės medžiagos ir gamybos technologijos leidžia šiltą avalynę sukurti kokybišką, lengvą, ilgaamžę ir itin madingą.

dizainas
Halmanera modelis

Padai su protektoriais

Vienas iš svarbiausių aspektų, renkantis avalynę šaltam periodui, dėmesys avalynės padui. Neretai esminiu bato akcentu tampa būtent padas. Jo lengvumas suteikia judėjimo laisvę. Mat iš gumos putų  padai ne tik lengvi, bet ir užtikrina amortizaciją bei termoreguliaciją. Šilta + patogu + stilinga!

Untitled-2 copy.jpg
Attimonelli’s modelis
ccccccc
Premiata modelis

Daugumą jų su protektoriais, militaristinės formos. Tokio tipo avalynė yra bene tinkamiausia žiemos sezonui ne tik dėl fizikinių savybių, bet ir dėl pado itin gero sukibimo su paviršiumi. Tokie modeliai dominuoja „Laura Bellariva“, „Premiata“, „Rocco P.“, „Fru.it“ , ,,Attimonelli’s“ ir kitose modeliuose. Laikui bėgant ir taikant novatoriškas technologijas, sunkus, masyvus padas kito ir transformavosi. Komfortas ir dizainas tapo svarbiausiais uždaviniais avalynės kūrėjams, norint pakeisti sunkios militaristinės avalynės pirminį vaizdą nekeičiant esminių funkcijų bei savybių. Tad sukibimas su paviršiumi ir atsparumas trinčiai, šalčiams, drėgmei – pačios svarbiausios batų su protektoriais savybė! Apsaugok savo pėdas!

Untitlexxxcsd-2 copy.jpg
Rocco P. modelis

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo nuo slydimo;
 • garantuoja komfortą ir šilumines savybes;
 • garantuoja ilgaamžiškumą.
safe.jpg
Bruno Bordese modelis

Naujos kartos padai! Specialiai mūsų žiemos orams!

Tai naujos kartos padai, kuriuos savo modeliuose siūlo „Jog Dog“ prekių ženklas. Modeliai su „BASF’s elastopan®“ padais apsaugo net iki -30°C! Apsaugo ne tik nuo speigų, slydimo bet ir nuo kitų aplinkos veiksnių: druskų, rūgščių, aliejų ar kitų ėdžių medžiagų. Klientų itin laukiami ir pamėgti jau ne vieną sezoną!

baf1
Jog Dog modelis

Tokie padai naudojami ne tik kasdieninėje avalynėje, bet ir žiemos ekspedicijoms skirtuose batuose. O tai vienas iš rodiklių, kad žiemą jausitės kaip vasarą ant šilto pajūrio smėlio.

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo net esant –30°C temperatūrai;
 • jos itin lengvas ir ilgaamžis padas;
 • padas padeda slopinanti avėjimo sukeliamus smūgius, kas itin svarbu visų mūsų sąnariams;
 • turi idealias termoreguliacines savybes, tad Jūsų pėda išliks visada sausa.
Untitlexsssd-2 copy.jpg
Jog Dog modelis

Avalynė su gumos putų padais

„EVA“ arba „EXTRA LIGHT“ – lankstus, minkštas padas, pagamintas pagal specialią technologiją, sumažina padų atmušimus (dauguma modelių su „Amtrac“ technologija), amortizuoja bei sumažina apkrovą pėdoms. Pvz. ,,Amtrac“ patentuotą technologiją naudoja ,,O.X.S“ prekių ženklas savo modeliuose.

padai copy.jpg
Voile Blanche modeliai

Tokio tipo padai:

 • užtikrina atsparumą drėgmei;
 • užtikrina stabilumą;
 • garantuoja šilumą;
 • garantuoja atsparumą trinčiai;
 • „Extra light“ tipo padas, kurio dėka batelio padas tampa lankstesnis, o tai leidžia atkartoti natūralius kojų judesius;
 • užtirkina maksimalų komfortą;
 • itin stilinga!
padai.jpg
Premiata Sneakers ir Voile Blanche modeliai

Avalynė su „Vibram“ ir „St. Moritz“ padais

„Vibram“ kompanijos įkūrėjas pagamino tokio tipo padus, kurie užtikrina stabilumą, tvarumą, sukibimą. Mat viskas atsitiko tada, kai dėl slidžių padų snieguotose kalnų viršūnėse paslydo ir žuvo jo draugas. Tai buvo tarsi paskata sukurti padus, kurie garantuotų itin gerą sukibimą su paviršiumi ir būtų atsparūs ne tik trinčiai, bet ir turėtų ypatingai geras termoreguliacines savybes.

vibram.jpg
Premiata modelis su ,,Vibram“ padu

Pradžioje tokio tipo padai buvo naudojami tik alpinizmui skirtiems batams. Vėliau tokie avalynės padai buvo naudojami ne tik kalnų, bet ir žiemos bei vandens sporto avalynei. Ir jau kuris laikas sparčiai taikoma dizaineriams kuriant avalynę ne tik dėl pado technologinių savybių, bet ir dėl to, kad, naudojant lieto pado technologiją, galima sukurti unikalaus dizaino padus. Toks padas – ilgaamžiškumo ir kokybės garantas.

safe copy.jpg
Premiata Sneakers modelis su ,,Vibram“ padu
safe csopy.jpg
Premiata modelis su ,,Vibram“ padu

„St. Moritz“ padai turi tokias pats savybes kaip ,,Vibram” padai. Jų kilmė tai pat panaši – sukurti slidininkų avalynei bei žiemos kurortuose besilankantiems sportininkams avėti.

moma.jpg
Moma modelis su ,,St. Moritz“ padu

„Vibram“ ir „St. Moritz“ padų privalumai:

 • šimtaprocentinis tvarumas trinčiai, smūgiams;
 • atsparumas šalčiui ar temperatūrų pokyčiams (lietus, sniegas, ledas, kaitra ir pan.);
 • komfortas;
 • lengvumas;
 • sukibimas (apsauga nuo slydimo);
 • ilgaamžiškumas.

Avalynė su vilna bei avikailiu

Avikailis pasižymi indealiu atsparumu šalčiui net iki –30°C! Tai viena geriausių šilumą sulaikančių medžiagų. Esant itin žemai temperatūrai šildo, aukštai – neleidžia perkaisti. Avies kailis puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Dauguma avikailių yra padengti lonalinu, tai saugo nuo bakterijų ir raminančiai veikia mūsų odą.

mm.jpg
Jog Dog su vilna viduje
safe.jpg
Jog Dog su vilna viduje

Kalbėti ir įrodinėt, kad avalynė su kailiu viduje idealiai tinka mūsų žiemos orams, manome, nebereikia. Kailis nuo seno buvo naudojamas apsisaugoti nuo šalčio. Tai seniausia priemonė, kuria net apsisaugodavo atšiauriausiuose pasaulio taškuose. Dolita šiam sezonui siūlo itin stilingų modelių su kailių jai ir jam.

saffe copy.jpg
Premiata Sneakers modelis su kailiu

Kailis ne tik apaugo pėdą, bet neretai būna ir dekoro akcentas. Tokie prekių ženklai kaip „Vic Matie“, „Jog Dog“, „Premiata Sneakers“ žaidžia su kailio detalėmis. Nuo klasikinės juodos bei rudos iki sodriai mėlynos spalvų.

safsssse copy.jpg
Vic Matie modelis

Avalynė su „Thinsulate®“ tekstile 

Nuostata, kad tik natūralaus pluošto avalynė apsaug nuo šalčio – pasenęs mitas. Taigi ką būtina žinoti, pateiksime su pavyzdžiais. Naujausių technologijų dėka „Trinsulate®“ medžiagos nelaidžios vėjui ir vandeniui, bet puikiai praleidžia prakaito garus, taigi yra tarsi kvėpuojančios.

Ar žinojote, kad 75% šilumos netenkama ne per drabužio medžiagą, bet per konstrukcines siūles? Šaltojo sezono metu žmogaus kūno išskiriama šiluma turi kuo ilgiau išsilaikyti podrabužiniame sluoksnyje arba, atvirkščiai, šilumos kiekis turi nepadidėti tiek, kad keltų diskomfortą, turi nesikaupti prakaito drėgmė. Avalynės termoizoliacinės savybės priklauso nuo drabužio silueto, laisvumo, konstrukcinių angų kiekio, taip pat nuo vėjo ir kritulių.

thin.jpg
Jog Dog modelis

Didžiausią įtaką termoizoliacijos procesui turi oras, „uždarytas“ avalynėje. Batai neturi spausti jūsų pėdų. Kalbant apie sintetines medžiagas privalu paminėti, kad jos turi būti šiuolaikiškos, atitikti visus standartus ir nekelti diskomforto.

safegf copy.jpg
Jog Dog modelis su Thinsulate® viduje

Avalynė su „Trinsulate®“ medžiaga:

– idealiai tinka mūsų speiguotiems orams iki -25°C;

– oro ir drėgmės cirkuliacijos palaikymas;

– sandarintos siūlės;

– atsparumas vandeniui bei vėjui.

Renkantis avalynę itin svarbus medžiagiškumas

Dauguma gamintojų naudoja storą, apdorojimo metu aliejais impregnuotą odą. Tačiau mūsų orams būtinas papildomas impregnavimas. Tad mes rekomenduojame „Collonil“ produktus, pagamintus Vokietijoje.

impregnavimas.jpg
O.X.S modelis ir Collonil Carbon LAB impregnantas

Dolitos rudens ir žiemos kolekcijoje rasite aukštos kokybės medžiaginių avalynės modelių, kurie pagaminti iš vandeniui nepralaidžios tekstilės: vašku dengtas audinys, nailonas, tankaus audimo tamprūs audiniai. Nuo šiol net ir darganotu oru galėsite apsiauti mėgstamiausius batus. Tokio tipo avalynė dominuoja ,,Mascaro“, ,,Premiata Sneakers“, ,,Jog Dog“, ,,Premiata“, ,,O.X.S“ ir kituose modeliuose. Avalynė lieka sausa, mat medžiagos tarsi impregnuotos.

fdfffdd.jpg
Premiata modelis: oda, nailonas ir kailiukas
cccccc.jpg
Jog Dog modleis

Siuvimo tchnologijos

Kaip ir minėjome, avalynės pasiuvimo technologija – vienas pagrindinių akcentų, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Siūlių nepralaidumas, jungiant vieną medžiagą su kita, itin svarbus, nes tokia avalynė garantuos šilumos varžą.

Italų avalynės meistrai naudoja senas technologijas, o kartu pritaiko ir novatoriškas idėjas. Papildomos siūlės, jungiant padą su oda ar tekstile garantuoja papildomą hidro apsaugą. Pro siūles tiesioginiai vandens lašai neprabėga, tad pėda lieka sausa.

cemented philippe.jpg
Philippe Model modelis
cemented.jpg
Laura Bellariva modelis

Dizainas

Žinot, kas svarbu žiemos avalynei? Kokybė, šiluma ir dizainas. Norime paneigti mitą, kad kokybiški žieminiai batai turi būti sunkūs ir masyvūs. Tačiau taip nėra. Naujausios gamybos technologijos žieminius batus paverčia lengvais, o, svarbiausia, patogiais. Pvz., „O.X.S“ prekių ženklo ,,Frank” kultiniai modeliai vizualiai gali atrodyti sunkūs, masyvūs (inspiruota militaristinio stiliaus), bet iš tiesų jie itin lengvi. Patentuotas padas ilgaamžis, atsparus vandeniui ir, svarbiausia, turi amortizuojančias savybes. „Jog Dog“ avalynė dar kitaip vadinamas ,,moonboots” (liet. Mėnulio batai). Nors vizualiai jie atrodo tarsi pūkinės striukės, ant kojų jų beveik nejausite!

monn.jpg
Jog Dog modelis
fruit fur.jpg
Fru.it modelis
fruit 2.jpg
Fru.it modelis
furan.jpg
Fru.it modelis

„Voile Blanche“ sportinio tipo modeliuose šilumą garantuoja avikailis, o dizaineriai duoklę atidavė subtiliam blizgesiui: dominuoja metalizuotos, blizgios itin minkštos odos, liureksas. Vyriškuose – sendinto efekto zomša.

voile.jpg
Voile Blanche modelis
s.jpg
Voile Blanche modeliai

,,Giampieronicola“ modeliuose dominuona sportinio tipo formos.

ccxc.jpg
Giampieronicola modeliai

„Premiata Sneakers“ modeliai itin žaismingi. Kailis ne tik atlieka savo šildymo funkciją, bet ir puošia!

scddd.jpg
Premiata Sneakers modeliai

Moderni klasika + šiluma ,,Laura Bellariva“ modeliuose.

cccccc copy
Laura Bellariva modelis
ffsddd.jpg
Laura Bellariva modelis

DOLITA – oficialus „Collonil“ produktų platintojas Lietuvoje.
Visą ,,Collonil“ produktų asortimentą rasite DOLITA salonuose.

Dar daugiau modelių šaltajam sezonui DOLITA salonuose ir internetu.

Avalynė žiemai MOTERIMS| Avalynė žiemai VYRAMS