Kas ĮKVEPIA dizainerius kurti? | ruduo/žiema 19’-20’

Kai prieš sezoną kalbėjome apie tai, kad mada pastaruoju metu nebeformuoja naujų tendencijų, o tik jas transformuoja, natūraliai kyla klausimas – kas tampa įkvėpimo šaltiniu patiems kūrėjams?

Atsakymas gana paprastas – subkultūros, menas ir socialiniai įvykiai. Pavyzdžiui, rokeriška klasika, rodos, jau nieko nenustebinsi, bet, kai ją interpretuoja skirtingą, ryškų ir, svarbiausia, savitą braižą turintis dizaineris, darosi labai įdomu. Tad kokią rokerišką istoriją pasakoja italai ir kuo stebina jų išmoningumas? Ir kaip toli gali ,,nunešti” dizainerių fantazija, kuriant avalynės kolekcijas?

Pirsingo detalės ant tavo batelių? Maksimaliai didelės platformos? Kniedės? O gal oda, atrodanti it nutrintas plieno gabalas? Sakote drąsu? Taip, ir tai lėmė gan įdomų rezultatą – kolekcijos virto provokuojančiais performansais, kurių formos, spalvos ir pareiškimai rašo naujas rokeriškos mados taisykles.

Kiek kitokį, tačiau niekuo nenusileidžiantį tendencijų sąrašą diktuoja tokie mados kūrėjai ir prekių ženklai kaip: Laura Bellariva, Del Carlo, Chie Mihara, Gianfranco Butteri, Halmanera, Philippe Model, RBRSL ir kiti. Ir čia dominuoja tokios tendencijos kaip:

  • PANKAI įkvepia dizainerius kurti;
  • Animalistiniai raštai;
  • Smaragdo miesto žalia;
  • Technocouture | Nauja gumos forma;
  • Ilgaauliai įkvėpti Viktorijos laikų;
  • Grizliai ir alpinistai;
  • Klodas Monė ir jo mėlyni atspalviai;
  • Vesternas. Ranča. Kaubojai

Patys avalynės kūrėjai klientams drąsiai pareiškė, kad dabartinė mada yra svarbi ne dėl aklo sekimo konkrečiomis tendencijomis, bet dėl prekių ženklo individualumo, meninės vertės. Mados paradoksai ir prieštaravimai – dar viena priežastis, skatinanti artimesnią pažintį su ja.

PANKAI įkvepia dizainerius kurti    

,,My Buddha is Punk’’ rež. Andreas Hartmann. Toks filmo pavadinimas galėtų tikti ir apibūdinant daugumą rudens/žiemos kolekcijos modelių. Kolekcijose subtiliai persipina pankų kultūros elementai su itališka filosofija ir estetika. Avalynės ir aksesuarų modeliuose dominuoja masyvūs užtrauktukai, juodos spalvos odos, kaip akcentas – sidabrinės spalvos laminuota oda, kuri papildo kolekcijos nuotaiką ir atskleidžia ,,Love Is Like Punk” sentencijos esmę.

Untitled-1 copy.jpg
Premiata moterims

Juoda spalva – sezono akcentas. Bet, leiskite pastebėti, ji kitokia: skirtingos odos faktūros, dekoro elementai, skirtingas, neretai kontrastingas medžiagiškumas (oda + veliūras + kailis + tekstilė + …) sukuria šimtus atspalvių šiai spalvai.

Untitled-1.jpg
Premiata vyrams

,,Style is not about the clothes, it’s about the individual” – Alexandras McQueenas.

Būtent jo kolekcijoje dominuoja  pankiškai gotiškos spalvos, grafikos elementai, detalės.

snake copy.jpg
McQ by Alexander McQueen unisex kuprinė ir moteriška rankinė

,,Premiata“ dizaineris Grazziano Mazza jungia japonišką basučių Getų plaftormą su pankiškais elementais. Skamba kiek eklektiškai? Tikrai taip, bet žinant dizainerio braižą ar peržiūrėjus jo darbų retroperspektyvą, tokių ir dar ekscentriškesnių sprendimų gausu. Vyriškoje linijoje dominuoja, taip vadinami, ,,kerzai“ ir militaristinio tipo dvigubi padai.

Undddtitled-1 copy.jpg
Premiata

O kaip ispanai? Paloma Barcelo įžengia į rudenį gana drąsiai: masyvios platformos, kniedės, ryškios spalvos, forma, primenanti net botus ar tuos pačius japoniškus Geta modelius.

Untitled-1 cdopy.jpg
Paloma Barcelo
Untxitled-1 copy
Paloma Barcelo

Naujiena vyrams – Vic Matie kolekcija. Ryškūs aksesuarai ar naujai pateikti ,,Frank“ tipo bateliai sukuria pankišką kolekcijos nuotaiką. Ar dizainerei buvo įššūkis sukurti pirmą kartą kolekciją vyrams? Manome, kad ne. Juk Vic Matie moteriška kolekcija dažniausia ir būna įkvėpta vyriškos mados.

men vic matie.jpg
Vic Matie vyrams ir unisex kuprinė
vicmatie women.jpg
Vic Matie moterims

Dar viena naujiena DOLITOJE – Emanuelle Vee. Apsmukęs bato aulas ir maksimalus ilgis – vienos stilingiausių sezono formų. Čia taip pat atsiranda tokių elemento detalių kaip kristalai, kniedės, sagtys.

gold ounk.jpg
Emanuelle Vee

Greymer moteris – tikra roko žvaigždė. Čia akcentu tampa batelio noselės ir kulno formos. O taip pat dominuoja pankiškos kvadrato formos iškilios kniedės.

fffff
Greymer

Moma – bene vienas ,,pankiškiausių“ italų prekių ženklų ir ne tik kuriant avalynę. Jų požiūris į gyvenimą, muziką, kultūrą – atsispindi kolekcijose. Neabejotinai tai kolekcija laisviems, veržliems, ,,pankiškiems“ klientams, kurie klasikines kelnes išmainė į plėšytus džinsus ar odines kelnes. Storos buivolo odos primena baikerių odinius drabužius ir tūkstančius įveiktų kilometrų ant ,,plieninio žirgo“.

rockmen.jpg
Moma vyrams
rok.jpg
Moma vyrams
ggg.jpg
Moma moterims

 

punk
Moma moterims

Animalistiniai raštai

Kitaip tariant, nebūtina pasirinkti tarp leopardo ar zebro,  karvės ar tigro kailį primenančių raštų, kad galėtumėte išgauti grafinę bei emocinę akimirką. Paslaptis slypi priimant vizualinį chaosą. Kodėl gi nesuderinti leopardo kailį primenančius batus su lietpalčiu, kurio printas primena zebro kailį? O taip pat derinkite egzotinių roplių odos raštus su lakiniais, džinsiniais, šilkiniais drabužiais.

tiger.jpg
Vic Matie moterims
tiger du.jpg
Voile Blanche moterims
tiger du copy.jpg
Voile Blanche moterims

Mados chaosas ir eklektika dominuoja tiek klasikiniuose, tiek sportinio tipo modeliuose: Voile Blance, Del Carlo, Chie Mihara, Laura Bellariva, Pomme D’Or, Sebastian, Strategia.

snake copy.jpg
Chie Mihara ir Fru.it
snake copy.jpg
Laura Bellariva
snake copy
Laura Bellariva

Smaragdo miesto žalia

Mistiška, intriguojanti, paslaptinga kaip pati pasaka apie burtininką ir jo miestą. Žalia it smaragdas, žalia it turmalinas, žalia it samanos, žalia it Van Gogo pievos… Galima tęsti ir tęsti, mat žalia spalva turi šimtus atitikmenų gamtoje.

oz-2

Žalios spalvos nerasime tarp pagrindinių spektro spalvų. Ji – tarpinė, gaunama sumaišius geltoną ir mėlyną. Priklausomai nuo to, geltono ar mėlyno pigmento yra daugiau, žalia gali svyruoti nuo šiltos iki šaltos. Jos atspalvių gali būti įvairiausių: alyvuogių, nefrito, smaragdo, turkio, jūros, miško ar avokadų.

fff.jpg
Chie Mihara
snake copy.jpg
Moma

Nors žalia spalva asocijuojasi su gamta ir atsinaujinimu, jos pigmentai buvo vieni iš nuodingiausių istorijoje. 1775 m. Švedijos chemikas Carl Wilhelm Scheele išrado mirtiną atspalvį „Scheele Green“, ryškiai žalios spalvos pigmentą, kurio sudėtyje – toksiškas cheminis arsenas. Vėliau ,,Scheele Green” pakeitė ,,Paris Green“, kurio sudėtyje – vario ir arseno mišinys, leidžiantis Klodui Monė, Poliui Cézannui ir Pierre-Augustui Renoirui sukurti ryškius, smaragdinius kraštovaizdžius. Tačiau nenuostabu, kad šie dažai buvo uždrausti 1960-aisiais. Beje, jais dažydavo ir tekstilę, naudojamą mados pramonėje.

snake copy
Premiata moterims

Šiandieninės technologijos leidžia žalią spalvą perteikti bet kur: aksesuaruose, ant plastiko, ant odos, tekstilės ir pan. Kolekcijose dominuoja veliūro, miško, jūros žalios atspalviai.

snake copy
Paloma Barcelo
tiger du copy.jpg
Moma ir Ink moterims
tiger du copy
Fru.it

Nauja gumos forma | Sportinis Technocouture

Guma transformuojasi taip, kad sportiniams bateliams galime kas sezoną suteikti naujus tendencijų vardus. Dominavę batai-transformeriai palaipsniui užleidžia vietas futuristiniam stiliui. Iš esmės nuotaika nepakito, pakito tik pado forma, kuri aiškiai transliuoja žinutę ,,ateitis yra dabar“.

NAUJIENA DOLITOJE – Deplace modeliai jai ir jam. Sukurti ir pagaminti Italijoje, Markės regione. Avalynės dizaineriai trys, skirtinga veikla užsiimantys kūrėjai: architektas, muzikos dizaineris/kūrėjas, dailininkas – tatuiruočių meistras. Deplace avalynė jungia futuristinį dizainą, funkcionalumą, inspiruotą trekingo ir novatoriškas medžiagas.

Untitled-2
Deplace vyrams
dw.jpg
Deplace moterims

Lego kaladėles primenačios formos, ,,greičio batai“, konstruktyvios, daugiasluoksnės platformos, pervieščiamumas. Visa tai dominuoja: Premiata, Del Carlo, Deplace, Fru.it, iRi, Laura Bellariva, McQ by Alexander McQueen, RBRSL, Y-3 by Yohji Yamamoto kolekcijose.

NAUJIENA DOLITOJE – iRi! Sukurti dizainerių Niujorke, pagaminti Italijoje. Šiuos futuristinio dizaino batus pamėgo tokios garsenybės kaip: Adriana Lima, Slim Jxmmi, Rae Stremmurd, Gigi ir Bella Hadid bei kitos. Apie šiuos batus rašo tokie leidiniai kaip: Vogue, Fashion News, CR Fashion Book, Harper’s Bazzaar ir kiti leidiniai bei tinklaraščiai.

iri ny
iRi moterims
iri.jpg
iRi moterims
mcq.jpg
McQ by Alexander McQueen vyrams

Technocouture. Taip galima būtų pavadinti dabartinę sportinių batelių madą. Taip, yra moterų, kurių vakarinio drabužio ,,couture“ vertę galima skaičiuoti pagal karoliukų išsiuvinėjimą, tačiau pastaruoju metu ,,couture“ pasirodo ant sportinių batelių.

ewdw.jpg
RBRSL vyrams ir unsex kuprinė
sdfcedf copy.jpg
Del Carlo ir Premiata vyrams
rbrsl.jpg
RBRSL unisex kuprinės
vicmatie.jpg
Vic Matie moterims
vicmatie sneaker.jpg
Vic Matie moterims
brunob.jpg
Attimonelli’s vyrams
ffff.jpg
Del Carlo vyrams ir moterims

Ilgaauliai įkvėpti Viktorijos laikų

Viktorijos laikų mada diktavo itin įdomias mados taisykles ir proporcijas. Batelių dydis siekė 34 d., liemuo vos 55 cm… Apie 1845 metus korsetas pailgėjo tiek, kad atsirado klasikinis V formos siluetas, papildomas plačiomis rankovėmis. Galiausiai mados aukos vargiai galėjo judinti rankas, o jų judėjimo galimybės taip pat buvo ne juokais apribotos. Bejėgiškumas ir priklausomybė nuo vyrų Viktorijos epochos damas pavertė dar patrauklesnėmis jų gerbėjų akyse.

victoria.jpg
Greymer

Grakštumas, elegancija, vizualiai išilgintos proporcijos – visa tai atkeliavo į madą iš karalienės Viktorijos laikų. Tačiau šiai dienai be jokių suvaržymų, o atvirkščiai – mada žengia koja kojon su patogumu.

vicmatie.jpg
Fru.it

Tokio tipo imodeliai, kurių raišteliai eina maksimaliai per visa ilgį, dominuoja Greymer, Fru.it, Halmanera kolekcijose.

sdfcedf.jpg
Greymer ir Fru.it
dd.jpg
Halmanera

Grizliai ir alpinistai

Ši tendencija įkvėpta kalnų, sniego ir alpinizmo. Jeigu ne tiesiogiai, tai bent stilistiškai sujungiant grubų alpinistų padą su minkšta oda, raištelius, primenančius kopimo virvę su blizgia auksine spalva, o kopimo kablius primenančios detalės naudojamos kaip dekoro elementas, o kaip dekoro ar net viso modelio akcentu tampa kailis. Taip gimsta nauja tendencija, vadinama ,,grizliai ir alpinistai“. Skamba kiek šiaurietiškai? Be abejo. Tačiau, patikėkite, tokio tipo avalynė dominuos visą šį sezoną. Mat čia jungiasi išskirtinis dizainas, patogumas, ilgaamžiškumas, charakteris ir bendra tendencijos nuotaika. Ko daugiau reikia?

fur copy.jpg
Premiata vyrams ir moterims

Maksimalus komfortas derinamas su mada. Itin ryškiai dominuoja tokiose kolekcijose kaip: Bruno Bordese, Fru.it, Gianfranco Butteri, Jog Dog, Laura Bellariva, mūsų naujame prekių ženkle Noclaim, Premiata, Vic Matie, Voile Blanche.

fur.jpg
Fru.it
frcre.jpg
Halmanera
Untxitled-1 copy.jpg
Jog Dog vyrams
Untxitled-1 copy.jpg
Jog Dog moterims

 

Untxitled-1 copy.jpg
Jog Dog moterims
Untxitled-1 copy.jpg
Laura Bellariva
Untxitled-1 copy.jpg
Noclaim
Untxitled-1 copy.jpg
Premiata ir Giampieronicola vyrams

Klodas Monė ir jo mėlyni atspalviai

Klodui Monė spalva ir forma reiškė viską. Paskutinius jo gyvenimo metus itin ryškiai dominavo mėlyni ir violetiniai atspalviai. Milžiniškos drobės įkvėptos savomis rankomis sukurto įstabaus grožio sodo. Tai jo aistros sodininkystei ir meno simbiozė.

dd copy.jpg
Klodas Monė ,,Vandens lelijos“, fragmentas. 1896–1926 m.

Estetinis panirimas į sodą menininką paskutinius trisdešimt jo gyvenimo metų buvo tiesiog apsėdęs. Irisų, lelijų ir bijūnų spalvų gausu jo kūryboje, nes tai –mėgstamiausios tapytojo gėlės.

waterr.jpg
Halmanera

Būtent tokios spalvos itin subtiliai, tapybiškai pasirodė daugumoje rudens/žiemos kolekcijų.

dd.jpg
Premiata vyrams

Vandens sodas Monė tapo didžiule manija ir įkvėpimu. Iš pradžių jis lygiavosi į japonišką sodą, bet vėliau jo sodininkystė įgijo ir visiškai unikalių bruožų. Jis keldavosi ketvirtą ryto stebėti saulės spindulių žaismą vandens paviršiuje, kad prasidedant dienai fiksuotų subtiliausius šviesos kitimo niuansus vandenyje, lelijose ir debesų atspindžiuose.

ffff
Strategia

Dizaineriai šį sezoną mėlyną spalvą įsimylėjo dar kartą naujai, kitaip, nematytai. Dominuoja lakinė oda, veliūras, versta oda, dekoracijos ar mėlyni akcentai.

sdfcedf.jpg
Philippe Model moterims
sdfcedf.jpg
Voile Blanche vyrams

Vesternas. Ranča. Kaubojai

Naujųjų laikų romantikė rudenį pasitinka rodeo ritmu. Įdomi tampa dar viena sezono nuotaika ir bendra viso to kultūrinė atmosfera. Šį sezoną avalynės kūrėjai interpretavo kaubojišką stilistiką: piltuvėlio formos kulnai, platesni aulai, maksimaliai blizgios odos ar tekstilė.

sdfcedf copy.jpg
Del Carlo

Ir kodėl ji vėl taip ryškiai pasirodė ant mados podiumų? Nes tai tarsi nauja rodeo mergaitės svajonė italo akimis.

sdfcedf copy.jpg
Alexander Hotto ir Laura Bellariva

Tokius batus derinkite prie oversize palto ar verstos odos striukės, kailinių. Taip pat žaiskite kontrastais: kaubojiški batai + plisuotas sijonas + didelis džemperis.

Untitled-1 copy.jpg
Giampieronicola ir Del Carlo vyrams

DOLITOJE šį sezoną tokio tipo avalynės itin didelis pasirinkimas: nuo sendintos odos iki blizgios tekstilės. Avėkite, būkite išskirtinės, o mintyse tegu skamba Johhny Casho daina ,,Ring Of Fire“:

,,Love is a burning thing
And it makes a fiery ring
Bound by wild desire
I fell in to a ring of fire”.

Kodėl rekomenduojame rinktis DOLITA avalynės kolekcijos?

Patikimi ir laiku patikrinti prekės ženklai

Pirkėjams siūlome laiko patikrintus mados prekės ženklus. Su daugeliu gamintojų bendradarbiaujame daugiau nei 10 metų, todėl užtikriname aukštą kokybę ir unikalų dizainą. Išskirtinės avalynės kolekcijos yra pritaikytos Lietuvos klimatui.

Unikalus dizainas, išskirtinumas, unikalumas

DOLITA salonuose rasite rankų darbo kurtos avalynės pagamintos tradiciniu avalynės gamybos būdu. Tai batai atspindintys mūsų laikmečio dvasią ir profesionalų pažangių technologijų pritaikymą. Esame vieninteliai išskirtinės avalynės atstovai Lietuvoje, todėl užtikriname produktų autentiškumą ir išskirtinumą.

Platus avalynės pasirinkimas

DOLITA salonuose daugiau nei 40 dizainerių kurtų prekės ženklų iš Italijos ir Ispanijos. Kiekvieną sezoną DOLITA atrenka daugiau nei 400 modelių moterims ir vyrams, kolekcijos nuolatos yra atnaujinamos ir papildomos naujais prekės ženklais.

Profesionalus aptarnavimas

DOLITA komandą sudaro profesionalūs ir apmokyti konsultantai, kurių patirtis siekia daugiau nei 15 metų. DOLITA konsultantų patarimai padės apsispręsti ir išsirinkti avalynę atitinkančią Jūsų asmenybę bei stilių. Norime, kad mūsų klientas visada liktų patenkintas. Skiriame daug dėmesio ir laiko bendraudami su klientais ir ieškodami geriausių sprendimų. Geresnio aptarnavimo siekis yra viena iš pagrindinių mūsų užduočių.