KAIP IŠSIRINKTI ŠILTUS IR STILINGUS BATUS? | SPECIALIAI MŪSŲ ŽIEMOS ORAMS

Kai už lango sniegas, speigas, drėgmė, lietus, šlapdriba ir vėl sniegas, dažnai užduodame klausimą – ką autis tokiu metu, kad būtų itin šilta pėdai, o kartu ir stilinga. -10°C-30°C!? Geriausias būdas įveikti šalčius – iš anksto pasirūpinti tinkama avalyne. Šiltus ir stilingus batus išsirinkti žiemą lengva, jeigu:

 • renkatės to paties ženklo avalynę kelis sezonus iš eilės, nes Jūs žinote, kas Jums tinka!;
 • perkate tame salone, kuriame Jums suteikiama visa informacija apie prekę;
 • Jums rekomendavo ir tai padeda dar lengviau išsirinkti;
 • atkreipiate dėmesį, kurioje šalyje pagaminta avalynė ir kokios naudojamos medžiagos.

Renkantis avalynę internetu moterims ar vyrams, atkreipkite dėmesį į pasirenkamą dydį. Dažnai modeliai su kailiu viduje būna pamažinti. Kaip pasirinkti tinkamą dydį perkant internetu, skaitykite čia.

O taip pat mes atkreipiame dėmesį į itin svarbius žieminės avalynės aspektus: padą, avalynės vidaus medžiagas, pasiuvimą ir dizainą.

PADAS. Žiemos avalynei itin svarbus pado medžiagiškumas. Žiemos avalynės padai: krepo gumos, gumos putų, „Vibram“ ir „St.Moritz“ bei naujos kartos „BASF’s elastopan®“.

sole.jpg
Vibram ir Himalaya padai

AVALYNĖS VIDUS. Šilumą garantuojančios medžiagos: avikailis, vilna, Thinsulate® tekstilė, tartano vilna, natūralus bei dirbtinis kailis.

warm.jpg
Voile Blanche | Sportinio tipo su kailiu viduje
woool.jpg
Premiata ir Jog Dog | Vilna ir kailis viduje

MEDŽIAGIŠKUMAS. Rinkitės avalynę iš tvarių, bet nebūtinai storų odų. Dauguma jų mirkytos aliejuje, taip papildomai jas impregnuojant. Taip pat nebijokite nailono ir tekstilės.

materials.jpg
Jog Dog | Vandeniui ir vėjui atspari tekstilė

SIUVIMO TECHNOLOGIJOS. Tai itin svarbus aspektas esant didelei drėgmei ar tiesioginiams krituliams. Italai naudoja nuo seno patikrintas avalynės siuvimo technologijas, derinant jas su novatoriškomis idėjomis ir dizainerių sprendimais.

siules.jpg
Jog Dog auliukiniai

DIZAINAS. Itin šilta avalynė su kailiu viduje ir dar stilinga?! Tarsi oksimoronas, neretai pritaikomas žiemos avalynei vyrams ir moterims. Dizainerių kurta avalynė, šiuolaikinės medžiagos ir gamybos technologijos leidžia šiltą avalynę sukurti kokybišką, lengvą, ilgaamžę ir itin madingą.

design copy.jpg
Halmanera modelis
dede.jpg
Gianfranco Butteri modelis

Padai su protektoriais

Vienas iš svarbiausių aspektų, renkantis avalynę šaltam periodui, dėmesys avalynės padui. Neretai esminiu bato akcentu tampa būtent padas. Jo lengvumas suteikia judėjimo laisvę. Mat iš gumos putų  padai ne tik lengvi, bet ir užtikrina amortizaciją bei termoreguliaciją. Šilta + patogu + stilinga!

protexto
Premiata vyrams
protexto copy.jpg
NOCLAIM moterims

Daugumą jų su protektoriais, militaristinės formos. Tokio tipo avalynė yra bene tinkamiausia žiemos sezonui ne tik dėl fizikinių savybių, bet ir dėl pado itin gero sukibimo su paviršiumi. Tokie modeliai dominuoja „Laura Bellariva“, „Premiata“, „NOCLAIM“, „Fru.it“ , ,,Attimonelli’s“, ,,Giampieronicola“, ,,Voile Blanche“, ,,Jog Dog“ ir kituose modeliuose. Laikui bėgant ir taikant novatoriškas technologijas, sunkus, masyvus padas kito ir transformavosi. Komfortas ir dizainas tapo svarbiausiais uždaviniais avalynės kūrėjams, norint pakeisti sunkios militaristinės avalynės pirminį vaizdą nekeičiant esminių funkcijų bei savybių. Tad sukibimas su paviršiumi ir atsparumas trinčiai, šalčiams, drėgmei – pačios svarbiausios batų su protektoriais savybės! Apsaugokit savo pėdas!

portec.jpg
Halmanera modelis

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo nuo slydimo;
 • garantuoja komfortą ir šilumines savybes;
 • garantuoja ilgaamžiškumą.

Naujos kartos padai! Specialiai mūsų žiemos orams!

Tai naujos kartos padai, kuriuos savo modeliuose siūlo „Jog Dog“ prekių ženklas. Modeliai su „BASF’s elastopan®“ padais apsaugo net iki -30°C! Apsaugo ne tik nuo speigų, slydimo bet ir nuo kitų aplinkos veiksnių: druskų, rūgščių, aliejų ar kitų ėdžių medžiagų. Klientų itin laukiami ir pamėgti jau ne vieną sezoną!

baft.jpg
Jog Dog modeliai

Tokie padai naudojami ne tik kasdieninėje avalynėje, bet ir žiemos ekspedicijoms skirtuose batuose. O tai vienas iš rodiklių, kad žiemą jausitės kaip vasarą ant šilto pajūrio smėlio.

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo net esant –30°C temperatūrai;
 • jos itin lengvas ir ilgaamžis padas;
 • padas padeda slopinanti avėjimo sukeliamus smūgius, kas itin svarbu visų mūsų sąnariams;
 • turi idealias termoreguliacines savybes, tad Jūsų pėda išliks visada sausa.

Avalynė su gumos putų padais

„EVA“ arba „EXTRA LIGHT“ – lankstus, minkštas padas, pagamintas pagal specialią technologiją, sumažina padų atmušimus, amortizuoja bei sumažina apkrovą pėdoms.

Tokio tipo padai:

 • užtikrina atsparumą drėgmei;
 • užtikrina stabilumą;
 • garantuoja šilumą;
 • garantuoja atsparumą trinčiai;
 • „Extra light“ tipo padas, kurio dėka batelio padas tampa lankstesnis, o tai leidžia atkartoti natūralius kojų judesius;
 • užtikrina maksimalų komfortą;
 • itin stilinga!
ski copy.jpg
Voile Blanche ir Premiata modelis
ski.jpg
Voile Blanche ir Premiata modeliai

Avalynė su „Vibram“ ir „S. Moritz“ padais

„Vibram“ kompanijos įkūrėjas pagamino tokio tipo padus, kurie užtikrina stabilumą, tvarumą, sukibimą. Mat viskas atsitiko tada, kai dėl slidžių padų snieguotose kalnų viršūnėse paslydo ir žuvo jo draugas. Tai buvo tarsi paskata sukurti padus, kurie garantuotų itin gerą sukibimą su paviršiumi ir būtų atsparūs ne tik trinčiai, bet ir turėtų ypatingai geras termoreguliacines savybes.

Pradžioje tokio tipo padai buvo naudojami tik alpinizmui skirtiems batams. Vėliau tokie avalynės padai buvo naudojami ne tik kalnų, bet ir žiemos bei vandens sporto avalynei. Ir jau kuris laikas sparčiai taikoma dizaineriams kuriant avalynę ne tik dėl pado technologinių savybių, bet ir dėl to, kad naudojant lieto pado technologiją, galima sukurti unikalaus dizaino padus. Toks padas – ilgaamžiškumo ir kokybės garantas.

premiata.jpg
Premiata su Vibram padu

„S. Moritz“ padai turi tokias pats savybes kaip ,,Vibram” padai. Jų kilmė tai pat panaši – sukurti slidininkų avalynei bei žiemos kurortuose besilankantiems sportininkams avėti.

„Vibram“ ir „S. Moritz“ padų privalumai:

 • šimtaprocentinis tvarumas trinčiai, smūgiams;
 • atsparumas šalčiui ar temperatūrų pokyčiams (lietus, sniegas, ledas, kaitra ir pan.);
 • komfortas;
 • lengvumas;
 • sukibimas (apsauga nuo slydimo);
 • ilgaamžiškumas.

Avalynė su vilna bei avikailiu

Avikailis pasižymi indealiu atsparumu šalčiui net iki –30°C! Tai viena geriausių šilumą sulaikančių medžiagų. Esant itin žemai temperatūrai šildo, aukštai – neleidžia perkaisti. Avies kailis puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Dauguma avikailių yra padengti lonalinu, tai saugo nuo bakterijų ir raminančiai veikia mūsų odą.

frfre.jpg
Vic Matie modelis
fur.jpg
Fru.it modelis

Kalbėti ir įrodinėt, kad avalynė su kailiu viduje idealiai tinka mūsų žiemos orams, manome, nebereikia. Kailis nuo seno buvo naudojamas apsisaugoti nuo šalčio. Tai seniausia priemonė, kuria net apsisaugodavo atšiauriausiuose pasaulio taškuose. Dolita šiam sezonui siūlo itin stilingų modelių su kailiu bei vilna jai ir jam.