Batraiščių origamis!

Neretai kyla klausimas, kaip atnaujinti batus, kaip paversti ne tik juos žaismingais, bet ir suteikti maksimalų komfortą vien tik teisingai pasirinkus varstymo būdą. Suteikti naujų spalvų galite ne tik pakeitę suvarstymą, bet net panaudoję skirtingų spalvų raištelius. Tikras raištelių origamis!

Kiekvieno žmogaus pėda – individuali ir nors batelių pasirinkimo tikrai netrūksta, kartais vis tiek iš klientų girdime, kad kažkuri batelių dalis spaudžia ar priešingai – yra laisva ir koja slidinėja. Ne visuomet reikia skubėti ieškoti naujos poros, pirmiausiai rekomenduojame pabandyti vieną iš raištelių suvarstymo būdų ir taip spręsti judėti trukdančią kliūtį.

Vieni bateliai – dešimtys jų varstymo būdų!

Šiek tiek istorijos. Batų raištelių atsiradimo istorija datuojama 3500 m. pr. Kr. Tai buvo kalnuose rasti odiniai batai, suvarstyti plonos odos raišteliais. Neaišku, kas išrado batų raištelį, tačiau tai buvo svarbus įrašas visoje avalynės istorijoje. Vėliau raišteliai paplito tiek Gotikos, tiek Renesanso bei kitose epochose. Viktorijos laikų damos rinkdavosi ir pilnai suvarstomus auliukinius, o kaip žinome iš mados istorijos – šis laikotarpis buvo ryškus ir įtakingas mados kultūroje.

senove
Avalynė su raišteliais

Monasho universiteto mokslininkas Burkardas Polsteris panaudojo kombinatoriką ir rado optimalų būdą. Ši matematikos šaka naudojama įvairių problemų sprendimui, pradedant išteklių paskirstymu, baigiant efektyviausiu mikroschemų sudėliojimu kompiuteryje. Mokslas, praktiškumas ir mada? Taip!

“Net jei Dievas avėtų batus su 100 skylučių, galima būtų apskaičiuoti stipriausią ir trumpiausią suvarstymo būdą” – B.Polsteris.

Dar vienas faktas, kad iš Australijos kilęs programuotojas, matematikos pagalba sukūrė 43200 batų varstymo būdų!!! Ianas Fieggenas dar kitaip vadinimas Ponu Batraiščiu, kuris turi net ir savo programėlę, pritaikytą išmaniesiems įrenginiams. Ją atsisiųsti galite į savo telefoną ir varstyti tūkstančiais būdų! Programėlė vadinasi „Ian’s Laces – How to tie and lace shoes„.

Untitled-1
Permatomi akcentai

Be to, net slaptieji agentai turi specialius varstymo būdus – slaptas žinutes. Intriguoja, tiesa?

flitteer
Sidabrinis akcentas

Nors suvarstymo būdų yra dešimtys ( o gal net šimtai..?) mes pateiksime kelis vieno modelio skirtingus varstymo variantus, taip parodydami, kad bato modeliui suteikiamas kitas charakteris.

aa
RAIŠTELIAI – spalvinis akcentas

Kalbant apie raištelius, svarbu paminėti, kad yra keli jų variantai: medvilnė, sintetika, tinkliniai audiniai, vaškuoti ir pan. O batraiščių galai – plastikiniai, metalizuoti arba net mirkyti į epoksido dervą!

Untitled-1
Ryškus akcentas

Plastikiniu galu dengti raišteliai vadinami ,,aglet”, 1790 m. patentuoti anglų išradėjo Harvey Kennedy. O jų pirminės užuominos jau buvo naudojamos dar Romos imperijos laikais.

fruit
Kitokie auliukiniai
pink
Rožinis akcentas
bb
PUIKIAI tinka MARGIEMS raišteliams
premiata
Ryškus akcentas plius atlaisvinta keltis
premiata sharky
Stilius plius komfortas
cdcdfc
Atraskite savo išskirtinį būdą varstyti 🙂
lace
Klasika kitaip

 

Tinkamas suvarstymas – maksimalus komfortas

Pats varstymo būdas atsirado ne tik dėl estetinės, bet ir iš praktiškos pusės. Jūrininkai turi specialius mazgus, o batai – specialius varstymo būdus: atlaisvinti keltį, suteikti stabilumo, sumažinti slydimą ir pan.

PIRMAS varstymas. Atlaisvinamas batas. Atsiranda daugiau vietos. Varstymas tinkamas platesnei pėdai ar kelčiai.

ANTRAS varstymas. Suteikia stabilumo, padeda išvengti nutrynimų. Pėda neslidinėja, garantuojamas patogumas.

TREČIAS varstymas. Padeda išvengti nutrynimų kulno dalyje. Papildomos kilpelės garantuoja tvirtumą, bet neveržia per daug, stabilizuoja kulną vaikštant.

KETVIRTAS varstymas. Suteikia laisvumo kelčiai. Tinka plačiai pėdai, tinkamas būdas ir klasikiniams avalynės modeliams. Be to, pasirinkus ryškius batraišius, galite pakeisti visą modelį.

Untitled-3

Susivarstyti ir užsirišti batus, atrodytų, juokų darbas – juk to išmokstame dar vaikystėje. Vis dėlto tenka pripažinti, kad tai – tik pagrindai. Batų rišimas – menas, ir, galima sakyti, netgi tam tikra filosofija. O gal turite savo išrastą būdą?