Kerzai! Mados protestas ar iš proto vedanti avalynės tendencija?

Kerzai, kerzai, kerzai…?! O taip! Pasaulis tiesiog pametė galvą dėl šio stiliaus apavo: vienas po kito sezono pradžioje pasirodę modeliai ant podiumo sulaukė milžiniško socialinių tinklų dėmesio, o vos pasirodę salonų lentynose ar internetinėse parduotuvėse, jie buvo tiesiog iššluoti! Kerzai – vienareikšmiškai pats populiariausias avalynės modelis šį sezoną. Kokia viso to paslaptis? Ir kas slypi už šio ,,protesto apavu“ vadinamų batų. Tendencija? Patogumas? Skaitykite toliau, o mes supažindinsime su kerzo istorija ir jo populiarumu, kuris tęsiasi jau kelis dešimtmečius.

Elena Iachi

Šiek tiek istorijos

Nors sezono akcentu dažniausiai vadiname siluetą, formą, odą ar spalvą, šįkart tai – tema. Tokia, kuri neapsiriboja vien dažais suteptais ar plėšytais džinsais, odinėmis kelnėmis ar švarku, išpaišytu drąsiais šūkiais… Protesto drabužiai ar avalynė turi begalę atmainų, kurias jungia viena pagrindinė savybė – sugebėjimas nebyliai perduoti idėją ir demonstruoti solidarumą bei skleisti laisvės žinutę.

Premiata

Žinoma, nepritarimą gali išreikšti smulki simbolika (prisiūta emblema, kniedės, sagtys, masyvi bato forma, kaukolės ir panašiai), tačiau istoriškai svarbiausi protesto drabužių pavyzdžiai tikrai nesistengė būti subtilūs. Pavyzdžiui, XIX a. pab. – XX a. pr. tokia mada tikrai šokiruotų, nes aprangos etiketo taisyklės moterims buvo itin griežtos. Tuo metu moterys dar dėvėjo ilgas sukneles, sunkius ir nepatogius apatinius sijonus ir ypač tvirtai suveržtus korsetus. Avalynė buvo siaura ir apgaubianti pėdą. Plonos odos elegantiškas padas ir kulniukas, be kurio buvo neįsivaizduojama moteriška avalynė. Ir kas galėjo patikėti, kad vieną dieną moteris savo aukštakulnius iškeis į masyvaus pado, storos odos militaristinius batus?

Vyriškos mados invazija į moters spintą buvo ilgas procesas, kuriam didelę įtaką darė politinė ir ekonominė situacija pasaulyje. Visuomeninis judėjimas už lygias moterų teises, nauji išradimai bei karai, pakeitę gyvenimo būdą ir moters įvaizdį šeimoje bei visuomenėje.

Premiata moterims.

Septintasis ir aštuntasis dešimtmetis protesto drabužiui suteikė gerokai daugiau laisvės. Galima sakyti, moderniąją protesto istoriją pradėjo 1963 m. Vašingtono mitingas, kuriame šimtai juodaodžių moterų pasisakė prieš nustatytą išvaizdos protokolą – jos dėvėjo džinsinius kombinezonus bei išsileido natūraliai garbanotus plaukus.

Laura Bellariva

Tęsiant protesto istoriją atmintyje atgimsta pankų judėjimas su sienas bei odinius švarkus nutepusiu šūkiu ,,Punks not dead”. O šiuo laikotarpiu labiausia ir išpopuliarėjo kerzų tipo batai Jai ir Jam.

Kerzai – ryškiausia sezono tendencija!

Mada yra galingas ginklas ir milžiniška industrija, kuri iš tiesų skatina individualumą, vertina moteris ne tik kaip klientes, bet ir saviraiškos nusipelniusias asmenybes, žavisi multi-kultūriškumu, laisve ir pagarba. Stipri moteris šiandien į gatves eina avinti masyvios formos kerzus ir ilgaaulius.  Ar tai dalis besitęsiančio proceso? Galbūt.

Fru.it

Viename interviu Silvia Curzi, Vic Matie prekių ženklo dizainerė, dalinosi mintimis apie stiprios, gana emanicipuotos moters įvaizdį ir ką jos kūryboje reiškia kerzai: ,,Masyvios kerzo tipo formos – tai mūsų prekių ženklo DNR. Kolekcijose dominuoja modeliai ir odos, menančios vienas pirmųjų, dar 1987 metų kolekcijas, tik sumodernintas, pateiktas naujai, kombinuojant odą su įvairiomis medžiagomis, pavyzdžiui su techniniu nailonu“.

Vic Matie kolekcijose dominuoja kerzai su gumos padu ar nosimi.

Vic Matie
Vic Matie

Strategia ir Elena Iachi dizaineriai šį sezoną dėmesį skyrė aulinio tipo batams, kuriuose dominuoja: žemiškos spalvos, sendintos ir vaškuotos odos, masyviai atrodantys, tačiau itin lengvi padai. Ilgis ties blauzdų viduriu šį sezoną itin madingas!

Elena Iachi
Elena Iachi
Elena Iachi
Elena Iachi
Strategia

Fru.it kolekcijoje dominuoja grandinės, užtrauktukai, lazeriu pjaustytos odos, sagtys. Kalbant apie šiuos dekoro elementus, norisi itin išskirti vieną – grandines. Mat jos šį sezoną dominuoja kaip visiškai individuali tendencija! Charakteringi, daug žadantys batai suteiks jums išskirtinį įvaizdį.

Fru.it
Fru.it
Fru.it
Fru.it

Premiata kolekcijoje tikrasis ,,Punks not dead” įvaizdis ir pankiška nuotaika! Ryškus, veržlus ir nesutramdomas kolekcijos braižas nepaliko abejingų. Masyvios formos derinamos su itin minkštomis, bet tvirtomis avies odomis, kurios tarsi specialiai sudraskytos, glamžytos, taip sukuriant išskirtinį charakterį kiekvienam avalynės modeliui.

Premiata
Premiata

MyGrey – moderni klasikinio kerzo interpretacija. Klasika tapę juodi ir balti kerzai – gera investicija ir stilingai saugus pasirinkimas. Tokius drąsiai derinkite prie kelnių, prie permatomo sijono, prie midi ilgio sijonų, prie šortų, džinsų, maksi dydžio, vyriško tipo švarkų, mini sijonų ar suknelių.

MyGrey
MyGrey

Laura Bellariva kolekciją išskirtine padarė netradicinis kerzui būdingas odos ir kailio pasirinkimas: kailis pjaustytas lazeriu, o oda įspausta, raštuota. O vyšninės ir žalios spalvos juostelės ant pado – akcentas, suteikiantis modeliui charakterio ir žaismingumo.

Laura Bellariva
Laura Bellariva
Laura Bellariva

Dėmesys pado formai

Kerzo charakterį nusako jo padas. Šiuolaikinės technologijos ir dizainerių fantazija kerzo tipo batui suteikė naują gyvenimą: per formą, patogumą, pado lengvumą ir kartu jo ilgaamžiškumą. Dauguma dabar siuvamų dizainerių kerzų su masyviu, tačiau itin lengvu padu.

Pradžioje storas gumos lydinio padas ne tik vizualiai atrodė sunkus (nors batui suteikė išraiškingą formą ir charakterį), o tai nesuteikdavo šimtaprocentinio komforto avint. Italų prekių ženklui kuriantys dizaineriai, bendradarbiaudami su profesionaliais, savo amatą išmanančiais meistrais, militaristinio stiliaus avalynei sukūrė naujo tipo padą: lankstesnį, tvaresnį, atsparesnį trinčiai. Nedidele revoliucija galima buvo vadinti tai, ką netrukus klientai galėjo išvysti avalynės salonų lentynose: vizualiai masyvūs batai buvo lengvesni, o judėti būdavo tiesiog vienas malonumas.

Kerzai su gumos putų padu? Taip. ,,EVA” arba ,,EXTRA LIGHT”– lankstus, minkštas padas, pagamintas pagal specialią technologiją (gumos ir poroloninės gumos mišinys), sumažina padų atmušimus, amortizuoja bei sumažina apkrovą pėdoms. Tokio tipo padai:

  • užtikrina atsparumą vandeniui;
  • užtikrina stabilumą;
  • pasižymi gera termoizoliacija;
  • yra atsparūs trinčiai;
  • lengvi ir stilingi.
Laura Bellariva su lengvu gumos putų padu.
Premiata su lengvu gumos padu.

Žvilgsniai krypsta į vyriškus kerzus

Ar žinojote, kad atliekant rinkos tyrimus paaiškėjo, jog didžioji dauguma moterų rinktųsi batus iš vyrų skyriaus, jei tik būtų jų dydis?

Batai – vienas pagrindinių vyro garderobo aksesuarų, į kuriuos pirmiausiai atkreipia dėmesį aplinkiniai. Šį sezoną vyrams siūlome modernios formos kerzus, o taip pat suvarstomus ir auliukinius, kurių padas masyvus, o batų nosis puošta gumos dalimi. Tokius rinkitės iš: Vic Matie, RARE, Premiata, Mattia Cappezani ir kitų dizainerių kolekcijų.

Voile Blanche

Šie modeliai itin lengvu ir ilgaamžiu padu. Maksimalus komfortas, lygios odos derintos su neoprenu ir techniniu nailonu.

RARE
RARE
Mattia Capezzani
Moma

Vic Matie
Vic Matie su kailiu.

DOLITA avalynė – stilingam, kokybę vertinančiam vyrui.

Keletas praktinių patarimų kerzų mylėtojams!

– Kerzus valykite mūsų rekomenduojamomis Collonil Carbon LAB valymo putomis Cleaning Foam, naudokite Protecting Spray impregnatorių ir, žinoma, naudokite spalvą atgaivinančią ir odą pamaitinančią priemonę Carbon Leather Care. Taip prižiūrima avalynė nebijos jokių oro sąlygų, oda bus elastinga ir netrūkinės;

Vic Matie modelis ir Carbon LAB Protecting Spray impregnatorius.
Moma modelis ir Carbon LAB putos Cleaning Foam bei priemonė odai pamaitinti Leather/Sneaker Care.

– Nedžiovinkite prie radiatoriaus ar kitų šilumos šaltinių, naudokite medinius Collonil kurpalius arba leiskite išdžiūti natūraliai (į vidų įkišti drėgmę sugeriančių laikraščių);

– Džiovindami išverkite raištelius – tuomet forma ilgiau išsilaikys graži, nesiraukšlės;

 – Kai aunatės, visuomet kruopščiai suvarstykite raištelius, tolygiai juos įtempkite, sulygiuokite – tai irgi padeda išlaikyti gražią aulo formą;

– Jei norite ilgalaikės ir stilingos investicijos, rinkitės iš DOLITOS kolekcijų. Be to, profesionalių šios srities gamintojų siūti batai atrodo stilingiau ir įspūdingiau.

Svarbiausia prisiminti, kad savo sezono mylimiausius kerzus pasirinkti gali kiekviena ar kiekvienas. Ir paversti tai nauju judėjimu už teisingesnį pasaulį. Vienaip ar kitaip – kerzai niekada nepraras ,,maištaujančio” savo įvaizdžio.

Kolekcija moterims ir vyrams.