KAIP IŠSIRINKTI ŠILTUS IR STILINGUS BATUS? Padas, kailis, oda IR dizainas!

SPECIALIAI MŪSŲ ŽIEMOS ORAMS.

Geriausias būdas įveikti šalčius – iš anksto pasirūpinti tinkama avalyne. Taip pat mes atkreipiame dėmesį į itin svarbius žieminės avalynės aspektus: padą, avalynės vidaus medžiagas, pasiuvimą ir dizainą. Pasitikite žiemą stilingai ir šiltai su DOLITA avalyne!

Renkantis avalynę internetu, atkreipkite dėmesį į pasirenkamą dydį. Dažnai modeliai su kailiu viduje būna pamažinti. O taip pat mes norime priminti svarbią taisyklę! Nedžiovinkite sudrėkusių batų ant radiatorių arba arti jų. Išdžiovinkite kambario temperatūroje ir naudokite natūralaus medžio kurpalius, kurie sugers drėgmę ir išlaikys bato formą.

Voile Blanche su kailiu viduje.

PADAS. Žiemos avalynei itin svarbus pado medžiagiškumas. Žiemos avalynės padai: krepo gumos, gumos putų, „Vibram“ ir „St.Moritz“ bei naujos kartos „BASF’s elastopan®“ bei ,,SUPERGRIP“.

Premiata su Vibram padu
Jog Dog su SUPER GRIP padu
Premiata su St. Moritz padu

MEDŽIAGIŠKUMAS. Rinkitės avalynę iš tvarių, bet nebūtinai storų odų. Dauguma jų mirkytos aliejuje, taip papildomai jas impregnuojant. Taip pat nebijokite techninio nailono ir tekstilės. Neretai jų techninės savybės lyginamos su oda!

Laura Bellariva odiniai su kailiu
Premiata su techniniu nailonu, odos detalėmis ir kailiu viduje

SIUVIMO TECHNOLOGIJOS. Tai itin svarbus aspektas esant didelei drėgmei ar tiesioginiams krituliams. Italai naudoja nuo seno patikrintas avalynės siuvimo technologijas, derinant jas su novatoriškomis idėjomis ir dizainerių sprendimais. Čia itin svarbu atkreipti dėmesį į siūles. Net ir pats šilčiausias ir storiausias kailio sluoksnis gali nešildyti jūsų pėdos, jeigu padas bus nepersiūtas vienagijomis nailono siūlėmis. Tik gerai pasiūtas batas su tvirtomis siūlėmis garantuos atsparumą šalčiui. O su kailiu ar pašiltinimu viduje – tobulas variantas mūsų žiemos orams.

Moma su kailiu viduje

DIZAINAS. Itin šilta avalynė su kailiu viduje ir dar stilinga?! Tarsi oksimoronas, neretai pritaikomas žiemos avalynei vyrams ir moterims. Dizainerių kurta avalynė, šiuolaikinės medžiagos ir gamybos technologijos leidžia šiltą avalynę sukurti kokybišką, lengvą, ilgaamžę ir itin madingą.

Paloma Barcelo su kailiu

Padai su protektoriais

Vienas iš svarbiausių aspektų, renkantis avalynę šaltam periodui, dėmesys avalynės padui. Neretai esminiu bato akcentu tampa būtent padas. Jo lengvumas suteikia judėjimo laisvę. Mat iš gumos putų padai ne tik lengvi, bet ir užtikrina amortizaciją bei termoreguliaciją. Šilta + patogu + stilinga!

Dauguma jų – su protektoriais, militaristinės formos. Tokio tipo avalynė yra bene tinkamiausia žiemos sezonui ne tik dėl fizinių savybių, bet ir dėl pado itin gero sukibimo su paviršiumi. Tokie modeliai dominuoja „Laura Bellariva“, „Premiata“, „Vic Matie“, „Giampieronicola “, ,,Voile Blanche“, ,,Moma“ ir kituose modeliuose. Laikui bėgant ir taikant novatoriškas technologijas, sunkus, masyvus padas kito ir transformavosi. Komfortas ir dizainas tapo svarbiausiais uždaviniais avalynės kūrėjams, norint pakeisti sunkios militaristinės avalynės pirminį vaizdą nekeičiant esminių funkcijų bei savybių. Tad sukibimas su paviršiumi ir atsparumas trinčiai, šalčiams, drėgmei – pačios svarbiausios batų su protektoriais savybės! Apsaugokit savo pėdas!

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo nuo slydimo;
 • garantuoja komfortą ir šilumines savybes;
 • garantuoja ilgaamžiškumą.

Paloma Barcelo
Vic Matie vyrams

Naujos kartos padai! Specialiai mūsų žiemos orams!

Tai naujos kartos padai, kuriuos savo modeliuose siūlo „Jog Dog“ prekių ženklas. Padai apsaugo net iki -30°C! Apsaugo ne tik nuo speigų, slydimo bet ir nuo kitų aplinkos veiksnių: druskų, rūgščių, aliejų ar kitų ėdžių medžiagų. Klientų itin laukiami ir pamėgti jau ne vieną sezoną!

Tokie padai naudojami ne tik kasdieninėje avalynėje, bet ir žiemos ekspedicijoms skirtuose batuose. O tai vienas iš rodiklių, kad žiemą jausitės kaip vasarą ant šilto pajūrio smėlio.

Žiemos avalynė su tokiu padu:

 • apsaugo net esant –30°C temperatūrai;
 • jos itin lengvas ir ilgaamžis padas;
 • padas padeda slopinanti avėjimo sukeliamus smūgius, kas itin svarbu visų mūsų sąnariams;
 • turi idealias termoreguliacines savybes, tad Jūsų pėda išliks visada sausa.

Jog Dog
Jog Dog vyrams

Avalynė lengvu gumos padu

„EVA“ arba „EXTRA LIGHT“ – lankstus, minkštas padas, pagamintas pagal specialią technologiją, sumažina padų atmušimus, amortizuoja bei sumažina apkrovą pėdoms.

Tokio tipo padai:

 • užtikrina atsparumą drėgmei;
 • užtikrina stabilumą;
 • garantuoja šilumą;
 • garantuoja atsparumą trinčiai;
 • „Extra-light“ tipo padas, kurio dėka batelio padas tampa lankstesnis, o tai leidžia atkartoti natūralius kojų judesius;
 • užtikrina maksimalų komfortą;
 • itin stilinga!

                         Avalynė su „Vibram“ ir „St. Moritz“ padais

 • „Vibram“ kompanijos įkūrėjas pagamino tokio tipo padus, kurie užtikrina stabilumą, tvarumą, sukibimą. Mat viskas atsitiko tada, kai dėl slidžių padų snieguotose kalnų viršūnėse paslydo ir žuvo jo draugas. Tai buvo tarsi paskata sukurti padus, kurie garantuotų itin gerą sukibimą su paviršiumi ir būtų atsparūs ne tik trinčiai, bet ir turėtų ypatingai geras termoreguliacines savybes.
 • Pradžioje tokio tipo padai buvo naudojami tik alpinizmui skirtiems batams. Vėliau tokie avalynės padai buvo naudojami ne tik kalnų, bet ir žiemos bei vandens sporto avalynei. Ir jau kuris laikas sparčiai taikoma dizaineriams kuriant avalynę ne tik dėl pado technologinių savybių, bet ir dėl to, kad naudojant lieto pado technologiją, galima sukurti unikalaus dizaino padus. Toks padas – ilgaamžiškumo ir kokybės garantas.

„St. Moritz“ padai turi tokias pats savybes kaip ,,Vibram” padai. Jų kilmė taip pat panaši – sukurti slidininkų avalynei bei žiemos kurortuose besilankantiems sportininkams avėti.

„Vibram“ ir „St. Moritz“ padų privalumai:

 • šimtaprocentinis tvarumas trinčiai, smūgiams;
 • atsparumas šalčiui ar temperatūrų pokyčiams (lietus, sniegas, ledas, kaitra ir pan.);
 • komfortas;
 • lengvumas;
 • sukibimas (apsauga nuo slydimo);
 • ilgaamžiškumas.
Premiata

Krepo gumos padai

Pietų Amerikos indėnai džiovindavo gumos medžio syvus ir juos naudojo mums labai gerai pažįstamu būdu – pagamindavo didžiulius kamuolius ir linksmindavosi žaisdami jais. Tai buvo pirminė gumos panaudojimo forma.
Gumos medžiu vadinamas Brazilinis kaučiukmedis (Havėja) yra natūraliai paplitęs Pietų Amerikoje, Amazonės regione bei Pietryčių Azijoje. Braziliškojo kaučiukmedžio žievė išskiria baltą skystį, vadinamą lateksu. Jį apdirbus gaunamas natūralus kaučiukas.

Tokio tipo perdirbta kaučiuko guma tampa produktu, iš kurio gaminami padai iš vulkanizuotos krepo gumos.

Avalynė su krepo guma turi ne tik ypatingas fizikines savybes: atsparumą trinčiai, hidrofobines savybes ar termoreguliaciją, bet ir yra itin stilinga, nepavaldi besikeičiančioms tendencijoms ir laikui.

Komfortabilumas ir kokybė. Avalynė su krepo gumos padu pasižymi komfortu, mat svoris pasiskirsto tolygiai į veikiamą paviršiaus plotą, tad neapkrauna Jūsų pėdos ir mažina nuovargio pojūtį. Kadangi tokios gumos padai daromi iš vulkanizuotos gumos ir pastifikatorių, jie tampa atsparūs ne tik temperatūrų skirtumams, bet ir trinčiai.

Giampieronicola

Avalynė su vilna bei avikailiu

Avikailis pasižymi idealiu atsparumu šalčiui net iki –30°C! Tai viena geriausių šilumą sulaikančių medžiagų. Esant itin žemai temperatūrai šildo, aukštai – neleidžia perkaisti. Avies kailis puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Dauguma avikailių yra padengti lonalinu, tai saugo nuo bakterijų ir raminančiai veikia mūsų odą.

Pantanetti
Voile Blanche

Kalbėti ir įrodinėti, kad avalynė su kailiu viduje idealiai tinka mūsų žiemos orams, manome, nebereikia. Kailis nuo seno buvo naudojamas apsisaugoti nuo šalčio. Tai seniausia priemonė, kuria apsisaugodavo net atšiauriausiuose pasaulio taškuose. Dolita šiam sezonui siūlo itin stilingų modelių su kailiu bei vilna jai ir jam.